CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Depakiniarz 15 paź 2014, 17:57
Wiesz dawka wenli zależy od natężenia depresji, ja miałem wysoką bo byłem w mega czarnej dupie ze swoim życiem. Są też większe. Mi też zwiększyli o jednego tabsa i wprowadzili mnie w hipo, skurwysyny potem w wypisie zaniżyli dawkę aby być czystym. Ręka rękę myje jak kiedyś powiedziałeś...

przez _Jack_ 15 paź 2014, 19:05
Ręka rękę myje albo Mordo ty Moja :). Muszę pogadać z lekarzem o tych górkach, które miałem kiedyś. Przerobiłem wszystkie antydeoresanty. Zostały mi już tylko SSRI. Najgorszy był Fluanxol. Wejść po schodach po nim nie mogłem.
Ale jaja gadam sobie z Kowalczyk na facebooku na czacie. Odpisała na mój komentarz i sama do mnie teraz piszę i z nią rozmawiam.

-- 15 paź 2014, 19:32 --

Ja /cenzura/ ,ale internet daje możliwości człowiekowi. Ona piszę ze swojego oficjalnego konta i to nie fake konto. Normalnie z nią czatuje. Rozmawiam z nią o depresji i sportach zimowych. Szczegółów rozmowy oczywiście nie zdradzę, bo to byłoby świństwo, ale z tego co piszę była w okropnym stanie.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Jestem tu nowy

przez janosik1984 15 paź 2014, 19:05
Witam wszystkich, mam na imie Dawid jestem tu nowy, zdiagnozowany CHAD typ 2, jeden epizod hipomanii wystapil w 2010 - czy to jednoznacznie oznacza ta diagnoze ? Wczesniej byl epizod depresji 6 - cio miesieczny, po hipomanii okres depresjii 2 letni, pozniej kilko-miesieczna poprawa, maly dol i znow poprawa ... Przepisana mi teraz sertraline 50 mg i lamotrix od 12,5mg zwiekszac do 50mg. Od czego zaczac ? Kiedy tabletki powinny dzialac ? Duzym problemem z jakim sie borykam jest to ze b. ciezko mi do poludnia wstac z lozka, "cos" jakby blokowalo ostrodek mowy, mniejsza motywacja. Dziekuje za wszelka pomoc. Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Jestem tu nowy

przez Depakiniarz 15 paź 2014, 19:09
Aby zdiagozować chad wystarczy jeden epizod manii czy hipomanii. Leki zaczynają średnio działać po trzech tygodniach do jednego miesiąca, nawet i dłużej

Tu masz temat dla chadowcow:
chad-choroba-afektywna-dwubiegunowa-cz-iii-t36459.html

przez afektywna89 15 paź 2014, 19:47
Witam!
Pytanie kieruję do obecnych na forum Pań.
Czy w czasie ciąży wiedząc już wcześniej o chorobie dwubiegunowej obowiązkowy był pobyt w szpitalu psychiatrycznym czy dało radę obejść się bez tego?
Po prostu chodząc np częściej na badania i związanych z ciążą i z chorobą?
Proszę o odpowiedź mile widziane też na priv.
Pozdrawiam
Etiagen ( kwetiapina) i Lamitrin
Carpe diem

przez Bipolarny 15 paź 2014, 20:34
Ale się naćpałem... :angel: :yeah: Ktos kto w życiu nie ćpał to i po acodinie jest spoko
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Lamotrygina 150mg
obserwowany

przez Widmo 16 paź 2014, 09:06
Bipolarny napisał(a):No bo skąd mamy wiedzieć skoro mamy to od dziecka.Można mówić że jesteśmy bardzo pewni siebie i bardzo lękliwi.Tylko że pewni siebie jesteśmy w manii a lękliwi w depresji.A normalnie jacy jesteśmy? Skąd mamy wiedzieć skoro nie ma takiego czegoś jak normalność :lol: U nas i w depresji i w manii jest normalnie zależy z którego bieguna patrzymy.Powoli do mnie dociera jaki to patologiczny stan była mania.W tej chorobie postrzeganie siebie rzeczywistości zależy od stanu choroby a Chad to jest nasza prawdziwa osobowość tylko ta osobowość w pewnym czasie rozwija się w stan chorobowy i żadne leki tego nie zmienią.Nie da się zmienić charakteru,osobowości chadowcy są tylko jedni nie da się podmienić,można powiedzieć na swój chujowy sposób ale jednak oryginalni :mrgreen:

Chad to nie osobowosc!!! Chad wplywa na cechy osobowosci, tak jak od osobowosci w jakims stopniu zalezy przebieg chadu.
Dowodem na to jest fakt jak w rozny sposob rozni ludzie choruja. Chad ujawniajaca sie w mlodosci wplywa na ksztaltowanie sie osobowosci. Mozna miec niezaburzona osobowosci i chorowac na chad. Mozna nie miec chad i miec zaburzona osobowosc - np. z pograncza. I co ciekawe objawy obydwu moga byc bardzo podobne. Mozna i posiadac komplet, poniewaz w ponad 50% chad wspolwystepuje m.in z zaburzeniami osobowosci, uzaleznieniami itd.
Zaburzenia osobowowsci mozna leczyc poprzec psychoterapie. Podobnie mozna poprawic podejscie do zycia tak aby zniwelowac skutki chad.
Ale aby to zrobic trzeba to sobie uswiadomic, potem znalezc mechanizmy i co jest najtrudniejsze je zmieniac.
Nie pytajcie mnie o to ostatnie poniewaz sam dla siebie jeszcze nie znalazlem recepty.

przez Depakiniarz 16 paź 2014, 10:08
Ja tylko dodam, że osobowość można mieć różną, w zależności od stanu w którym się znajdujemy. Dlatego testy osobowościowe są w zasadzie ważne tylko pół roku od momentu ich zrobienia.

przez Widmo 16 paź 2014, 10:20

przez Depakiniarz 16 paź 2014, 10:40
Mi tłumaczyli inaczej. Nie wiem co jest teraz prawdą, może chcieli zataić pewne informacje odnośnie mojego staniu nie mówiąc mi prawdy.
Na chłopski rozum, czy dalej będę miał osobowość depresyjną przy wypełnianiu testów jeśli akurat znajdę się w hipomaniakalnym stanie?
Wiesz, zapytam za chwilę psycholog z którą rozmawiam i dam znać jak to jest:)

przez lucy1979 16 paź 2014, 10:52
Depakiniarz napisał(a):Ja tylko dodam, że osobowość można mieć różną, w zależności od stanu w którym się znajdujemy. Dlatego testy osobowościowe są w zasadzie ważne tylko pół roku od momentu ich zrobienia.

Mi tez tak powiedzieli tak.
W tym sensie, ze jak jest się np. w depresji to test osobowości wyjdzie inaczej niz w hipomanii u tej samej osoby.

-- 16 paź 2014, 09:53 --

Chyba chodzi o to, ze ten test nie jest do końca miarodajny.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Depakiniarz 16 paź 2014, 10:58
Tak to prawda, test nie jest do końca miarodajny. Nawet podchodząc drugi raz w tym samym dniu do testu wynik może wyjść zupełnie inny.

przez lucy1979 16 paź 2014, 11:00
Bipolarny napisał(a):Ale się naćpałem... :angel: :yeah: Ktos kto w życiu nie ćpał to i po acodinie jest spoko

Nie idz tą droga.
Bo idziesz tam, skąd ja wlasnie wracam :( . I to jest h.jowe wyscie.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez planB 16 paź 2014, 12:09
lucy1979 napisał(a):
Bipolarny napisał(a):Ale się naćpałem... :angel: :yeah: Ktos kto w życiu nie ćpał to i po acodinie jest spoko

Nie idz tą droga.
Bo idziesz tam, skąd ja wlasnie wracam :( . I to jest h.jowe wyscie.

POPIERAM :idea: :!:
I Dare, readY

Sortuj wg