CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Depakiniarz 08 gru 2013, 15:54
A u mnie ta jebana depresja trwa i trwa i takze nie widze aby rychly nadszedl jej koniec. I to już tak z 9 miesiecy sie bujam zawieszony pomiedzy smutkami i /cenzura/ wie co jeszcze

-- 08 gru 2013, 15:38 --

Sry za posta pod postem, ale tak przynajmniej bedzie on widoczny. Psycholog kazala mi opisac stan depresyjny przy CHAD, ciekaw jestem czy mieliscie podobnie?

DEPRESJA

brak sensu zycia, brak motywacji, katastroficzne myslenie, obwinianie siebie za sytuacje w ktorej sie znalazlem, wyszukiwanie spiskow, zmieniony charakter pisania, czestsze popelnianie bledow ortograficznych co nie zdarzalo sie przy epizodzie maniakalnym, zycie z dnia na dzien ( co ma byc to bedzie), zerwanie wszystkich kontaktow ze znajomymi, rodzina, pustka, beznamietne i bezcelowe przegladanie stron internetowych, brak motywacji do podjecia pracy ( w ciagu roku zwolniony z 4 zakladow pracy), obnizone libido, zerwanie kontaktow ze swoja kobieta, afresja slowna i fizyczna wobec najblizszych i obcych, podatnosc na sytuacje stresowe, agresja gdy ktos na sile kaze mi cos zrobic, brak checi do posprzatania mieszkania ( naczynia zalegaja w zlewie od pol roku), tworzenie wielkiego balaganu, proby sprzatania koncza sie po kilku minutach, mtsli samobojcze ( wczesniej dwie nieudane proby samobojcze), przeklinanie, strach przed wyjsciem z domu, calodzienne gapienie sie w monitor i nierozumienie nawet podstawowych tresci, zapominanie slow, krotkotrwala pamiec, wrazenie ze ludzie wiedza o mojej chorobie i dziwnie sie na mnie gapia, budzenie sie rankiem, problemy z zasnieciem mimo wziecia tabletek, sprzedawanie pamiatek rodzinnych, zmniejszenie zapotrzebowania na tyton, zwiekszenie wagi ciala....

To by bylo chyba na tyle...

przez INTEL 1 08 gru 2013, 17:26
Oż ku..a !!
Nikt i nigdy lepiej (włącznie ze mną )nie podsumował mojego obecnego stanu....skąd tyle o mnie wiesz? :D :D
Dziś już wróciło nawet myślenie typu "a może lepiej było by mi zdechnąć"? Odpowiedź na to pytanie jest niestety twierdząca...
...nie mam podpisu...

przez silence_sadness 08 gru 2013, 17:50
DEPRESJA

brak sensu zycia, brak motywacji, katastroficzne myslenie, obwinianie siebie za sytuacje w ktorej sie znalazlem, wyszukiwanie spiskow, zmieniony charakter pisania, czestsze popelnianie bledow ortograficznych co nie zdarzalo sie przy epizodzie maniakalnym, zycie z dnia na dzien ( co ma byc to bedzie), zerwanie wszystkich kontaktow ze znajomymi, rodzina, pustka, beznamietne i bezcelowe przegladanie stron internetowych, brak motywacji do podjecia pracy ( w ciagu roku zwolniony z 4 zakladow pracy), obnizone libido, zerwanie kontaktow ze swoja kobieta, afresja slowna i fizyczna wobec najblizszych i obcych, podatnosc na sytuacje stresowe, agresja gdy ktos na sile kaze mi cos zrobic, brak checi do posprzatania mieszkania ( naczynia zalegaja w zlewie od pol roku), tworzenie wielkiego balaganu, proby sprzatania koncza sie po kilku minutach, mtsli samobojcze ( wczesniej dwie nieudane proby samobojcze), przeklinanie, strach przed wyjsciem z domu, calodzienne gapienie sie w monitor i nierozumienie nawet podstawowych tresci, zapominanie slow, krotkotrwala pamiec, wrazenie ze ludzie wiedza o mojej chorobie i dziwnie sie na mnie gapia, budzenie sie rankiem, problemy z zasnieciem mimo wziecia tabletek, sprzedawanie pamiatek rodzinnych, zmniejszenie zapotrzebowania na tyton, zwiekszenie wagi ciala....

3/4 idealnie się zgadza...
Tylko,że u mnie występuje nagły spadek wagi.. :roll:
No makabra..
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Depakiniarz 08 gru 2013, 18:01
No to teraz :

MANIA

multum zainteresowań, pisanie wierszy, prozy, rysowanie, branie udzialu w roznych konkursach, publikacja artykulow, granie na instrumentach muzycznych, palenie znacznej ilosci papierosow, czestsze korzystanie z uzywek ( trawa), bardzo czeste kontakty seksualne z dopiero co poznanymi kobietami, mnostwo pomyslow z ktorych tylko nieznaczna czesc zostala zrealizowana, odnoszenie sukcesow w pracy, nagrody i wyroznienia tamze, zaciaganie kredytow ( potrafilem wziac w jednym dniu kredyt w 3 bankach, czyli szybko, aby zgoda na kredyt sie nie zaksiegowala w ogolnodostepnej dla bankow informacji), nieprzemyslane zakupy, brak apetytu, brak snu, zmniejszona waga ciala, potrzeba gadania, agresja i drazliwosc w sytuacjach odmowy, albo jak ktos stanie mi na drodze w osiagnieciu korzystnego dla mnie celu, swiat jest piekny, nie ma wojen, wolontariaty, traktowanie swojego stanu jako cos normalnego.

przez INTEL 1 08 gru 2013, 18:49
Moja jest inna. Ja nadzwyczajnie wszystkich wtedy nienawidzę i napawam się elementami boskości w tej nienawiści
...nie mam podpisu...

przez Depakiniarz 08 gru 2013, 19:26
Czyli mamy do czynienia z objawami psychotycznymi, na poczatku u mnie tez to chcieli stwierdzic, ale doszli do wniosku ze to moja cecha charakteru :P

przez INTEL 1 08 gru 2013, 19:54
Brzmi przerażająco, ale niestety to prawda.
...nie mam podpisu...

przez barsinister 08 gru 2013, 19:58
Depakiniarz napisał(a):Czyli mamy do czynienia z objawami psychotycznymi, na poczatku u mnie tez to chcieli stwierdzic, ale doszli do wniosku ze to moja cecha charakteru :P

niekoniecznie psychotycznymi, por. mania dysforyczna
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez INTEL 1 08 gru 2013, 20:21
Pasuje równiez
Jak zwał tak zwał, ale jest strasznie trudne do ogarnięcia.... chociaż chyba lepsze niż obecna depresja "solo"
Przynajmniej wtedy coś się dzieje
...nie mam podpisu...

przez kukuru 09 gru 2013, 08:59
A ja wam powiem, że na tym L4 faktycznie odzyskuję formę.
Znalazłem na to całkiem ciekawy sposób: otóż gram sobie w gry, ale na padzie.
Po prostu kupiłem sobie GTA IV i pada wykopałem z szafki i sobie gram dużo czasu
ultra-ultra-rapid-cycling CHAD
Częstość zmian faz - kilka godzin
Faxolet 75mg rano 150mg południe
Lamitrin 50mg rano wieczór
Zawód programista
Urodziny 1992 (21)

przez Depakiniarz 09 gru 2013, 14:25
Mi sie juz nawet granie znudzilo, pogram 5 minut i wylaczam gre, niestety :(
Jedyne co mi sprawia przyjemnosc to.... tak w zasadzie to nic mi nie sprawia przyjemnosci :(

przez INTEL 1 09 gru 2013, 15:03
Od rana przeglądam coraz głupsze strony internetowe, szukając w nich..........sam nie wiem czego.
Jestem coraz bardziej nieobecny i zmęczony. Już chyba pięć razy wyciekła ze zlewu woda, którą nalałem aby umyć naczynie. Tak więc jest 5-0 dla naczyń. Na razie jeszcze jestem sam w domu, ale przeraża mnie myśl że wnet zjawi się Żona i Syn i będę musiał udawać życie. To strasznie wykańczające zajęcie. Oby doczekać wieczora. Mając pewność, że jutrzejszy dzień będzie taki sam mam zamiar się uchlać na smutno....
...nie mam podpisu...

przez ladywind 09 gru 2013, 15:23
DEPRESJA

Wszystko miałam podobnie oprócz błędów w orotografii , spedawania pamiątek prób samobójczych i zwiekszonej masy ciała :?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Depakiniarz 09 gru 2013, 15:23
Tak jak ze mna. Przegladam sobie wp.pl i jakiegos zjebanego pudelka, wyczytalem ze artur boruc dostal mandat za lyse opony w swoim nowym porsche. Na kiego mi takie informacje, sam siebie przerastam. Na trojmiasto.pl jakas kurewska informacja ze straznik miejski z gdanska zbiera odznaki policyjne i naszywki z calego swiata....a ja /cenzura/ siedze i kwicze z biedy i ze swojej bezradnosci w tym smutnym jak pizda swiecie i nie wiem co mam ze soba robic.

Sortuj wg