myśli o tym, żeby zaginąć

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Agasaya 24 maja 2011, 15:23
Może kiepsko szukam, może jestem ślepa, a może tylko ja mam taki problem... Postanowiłam założyć ten wątek, żeby dowiedzieć się czy ktoś jeszcze oprócz mnie miewa myśli/ plany zaginięcia, w jakich sytuacjach one się pojawiają, itp.

U mnie myśli o zniknięciu pojawiają się zwłaszcza w kryzysowych sytuacjach, którym nie jestem w stanie podołać, które mnie przerastają na dany moment. Zwykle towarzyszy im również epizod depresyjny i myśli samobójcze.
Układam sobie w głowie, że moje zaginięcie zaboli moich bliskich mniej niż samobójstwo, że wyjadę gdzieś i spróbuję zacząć od nowa, tak jakby przeszłość nie istniała. Zniknę na zawsze... tak jakbym ja przestała istnieć... Stanę się inną- nową osobą. Dopiero jeśli to się nie uda to się zabiję ale o tym moja rodzina już się nie dowie bo będę zaginiona...
Te myśli są zwykle tak silne, że muszę mocno ze sobą walczyć o to aby nie wyjść z domu albo żeby do niego wrócić kiedy jestem gdzieś indziej. Zawsze kiedy wracam czuję się podle. Nie wiem czym jestem bardziej dobita... tym że wróciłam czy tym że mam takie myśli...

Po raz pierwszy na pomysł "a może by tak zaginąć" wpadłam w wieku około 14-15 lat i przyczyną były kłopoty rodzinne- niemożność dogadania się z rodzicami, bratem, kłopoty w szkole...
W tym okresie zdarzały mi się nawet kilkudniowe ucieczki z domu, ale jako nieletnia byłam raczej skazana na niepowodzenie w realizacji swoich planów.

Na dzień dzisiejszy w stanie depresyjnym te myśli są tak silne, że z trudem powstrzymuję się przed realizacją, bo mimo iż tego chcę, to z drugiej strony przeraża mnie świadomość, że teraz jeśli to zrobię, to już nie wrócę do domu...
Zawsze kiedy w wiadomościach słyszę o czyimś zaginięciu, zastanawiam się czy ta osoba nie przechodziła przez to samo co ja...

Czy tylko ja tak mam... ??
Agasaya

przez *Wiola* 24 maja 2011, 15:29
Nie tylko Ty. Nie chce mi się teraz rozwodzić nad tym bo prawie nie myślę, ale chcę Ci powiedzieć,że też o tym często myślę.
Moderator

przez shinobi 24 maja 2011, 15:40
Miałem takie myśli, gdy byłem młodszy. Na starość już prawie żadnych myśli nie miewam.
shinobi

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 24 maja 2011, 15:43
A ja myślę,żeby wziąć mały plecak i wyjechać do jakiegoś ciepłego kraju i żyć jak bezdomni. Jest tylko jeden powód , który mnie przed tym powstrzymuje.
Moderator

przez Agasaya 24 maja 2011, 15:44
Ja mam chęć po prostu gdzieś wyjechać tak jak stoję, bez niczego, wyrzucić telefon i zniknąć... i niestety im jestem starsza tym to jest silniejsze
Agasaya

przez *Wiola* 24 maja 2011, 15:47
Lady_Beznadzieja,

No ja mówiąc plecak, mam na myśli kilka niezbędnych drobiazgów tupu szczoteczka do zębów.
Moderator

przez Agasaya 24 maja 2011, 15:50
wiola173, mi wystarczy karta do bankomatu

coraz mniej mnie tu trzyma...
Agasaya

przez *Wiola* 24 maja 2011, 15:51
Lady_Beznadzieja,

Jak tak dalej u mnie będzie jak teraz, to dołączam do Ciebie:), pamiętaj i daj znać- kiedy/.
Moderator

przez shinobi 24 maja 2011, 15:56
wiola173, a wiesz Wiola, że czasem też tak myślę... To, co, kiedy jedziemy? :)
shinobi

przez *Wiola* 24 maja 2011, 15:57
shinobi,

Jak najszybciej:)
Moderator

przez Agasaya 24 maja 2011, 15:57
Ok. wiola173,
Wygląda na to że tylko my dwie tak mamy...
shinobi, pisze że jemu już przeszło...
Agasaya

przez *Wiola* 24 maja 2011, 15:57
Lady_Beznadzieja, Chyba dołączy:)
Moderator

przez Agasaya 24 maja 2011, 16:02
eh... źle mi... :cry:
Agasaya

przez shinobi 24 maja 2011, 16:03
:)

Lady_Beznadzieja, jakby przeszło, bo ja praktycznie nie myślę już o niczym.
shinobi

Sortuj wg