Samobójstwo...czyn wzniosły, czy tchórzostwo...

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez kochajacy 31 lip 2006, 19:33
speedcore terror napisał(a):marzy mi sie smierc w swietle fleszy i kamer, a potem piekny pogrzeb z tlumami placzacych ludzi, bliskich i tych zupelnie nieznanych...

marzy ci sie smierc w swietle jupiterow , jednak caly szkopul tkwi w tym ze nie bedzie ci dane zobaczyc zadnych fleszy ani kamer bo bedziesz juz wtedy zimny jak marmur

speedcore terror napisał(a):napiszcie, co sadzicie na ten temat.

wiesz co mysle :?: mysle ze pragnienie smierci jest przejawem calkowitej porazki :!:
ta porazka prawdopodobnie polega na tym ze pewne sytuacje zyciowe w ktore sie uwiklales nabrzmialy w twojej wyobrazni do tego stopnia ,ze boisz sie stawic im czola
jednak te sytuacje same w sobie nie sa takie straszne ,straszne jest tylko to co dorobila wyobraznia
boisz sie tak dalece ze jedynym rozwiazaniem jakie dostrzegasz jest smierc.
a przeciez zycie jest pieknem :idea:
jest najcenniejszym darem :!:
nikt nie moze temu zaprzeczyc.

ktos madry kiedys powiedzial cos takiego :
"Zycie jest piekne , trzeba tylko nauczyc sie patrzec na nie przez wlasciwe okulary"

pzdr
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez didado1 31 lip 2006, 21:41
xxx
Ostatnio edytowano 12 mar 2008, 18:12 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz
znikłam i mnie nie ma .........

przez Martusia 31 lip 2006, 21:52
speedcore terror napisał(a): sam uwazam, ze jest to czyn wzniosly i...piekny.

to czy tchórzliwy i obrzydliwy.Przepełnia mnie odrazą, może dlatego, że sama myślałam o tym poważnie.
tylko Bóg może życie dawać i odbierać.
Przynajmniej powinno tak być.

speedcore terror napisał(a): za to wiem, na 100%, ze kiedys bede musial to zrobic.

dlaczego będziesz musiał?!
nikt nie musi się zabijać, to nasz wybór.

Reszty nie komentuję szczegółowo, bo dla mnie to jest poprostu chore.
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez didado1 31 lip 2006, 22:10
xxx
Ostatnio edytowano 12 mar 2008, 18:14 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz
znikłam i mnie nie ma .........

przez shadow_no 31 lip 2006, 22:12
speedcore terror napisał(a):marzy mi sie smierc w swietle fleszy i kamer, a potem piekny pogrzeb z tlumami placzacych ludzi, bliskich i tych zupelnie nieznanych...

A co takiego wielkiego zrobiłeś dla ludzi oprócz ich gnojenia, żeby ludzie (w szczególności ci nieznani) Cię opłakiwali ? Jakimś bohaterem jesteś ? A no tak, napisałeś, że będziesz. Hmmm, nie wiem jak dla reszty, ale dla mnie to nie czyn bohaterski, lecz tchórzliwy.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez didado1 31 lip 2006, 22:33
xxx
Ostatnio edytowano 12 mar 2008, 18:14 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz

przez Martusia 01 sie 2006, 13:00
speedcore terror napisał(a):jaki bog?

Mój Bóg speedcore terror, Mój Bóg, w którego bardzo wierzę.

speedcore terror napisał(a):wkrotce bede, odstawie takie show, ze kazdemu szczena opadnie z wrazenia.

show?! doświadczysz porażki człowieku, na oczach wielu ludzi, którzy być może będą patrzeć z litością, może z pustą sensacją, bo nic ich to nie obejdzie.

ale tego ani nie zrozumiesz, ani już nie zobaczysz.
Ty widzisz to inaczej i to Twoja sprawa,tylko ,ze ja tego nawet nie chcę zrozumieć.Dla mnie to i tak jest jednoznaczne.
Przyjaciel forum

przez kochajacy 01 sie 2006, 15:48
speedcore terror napisał(a):po drugie: to, co dla ciebie jest chore, dla mnie moze byc zupelnie normalne. np. wezmy taki aspekt choroby psychicznej jak samookaleczenia. okaleczam sie juz od roku, czuje sie wyraznie lepiej, jak to robie, wresszcie cos osiagam, pokonuje bol, nawet nie wiesz, jakie to piekne tak niszczyc samego siebie...

w skrocie bez glebszej analizy mozna zauwazyc u ciebie bardzo silna potrzebe skupiania uwagi innych na sobie i wywolywania w nich przykrych uczuc i wizji , potrzeba ta jest tak silna ,ze bez przerwy wymyslasz coraz to nowsze i coraz to straszniejsze ,bardziej kontrowersyjne scenariusze jakis zdarzen majacych silne zabarwienie destrukcyjne i autodestrukcyjne
mysle ze jestes dosc inteligentnym facetem ale twoja wyobraznia jest silnie wygieta

powiedz dlaczego chcesz siebie zniszcyc :?: dlaczego czujesz wzgledem siebie i innych taka nienawisc i pogarde :?:
jakimi argumentami logicznego rozumu uzasadnisz przekonanie jakoby samobojstwo bylo czynem wznioslym i pieknym :?:
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez Gość 01 sie 2006, 16:34
speedcore terror napisał(a):"pacz, taki mlody, a zyc mu sie nie chcialo"

bez tego pogrzebu, już tu na forum zaczną tak o Tobie mówi :!: :!: :!: z małą różnicą: patrz taki młody a życ mu się nie chce................. :?: :?: :?:
Gość

przez Nonenow 01 sie 2006, 17:03
A moze zamiast czytac Baudelaire'a, Burroughsa itp siegnalbys po Paragraf 22 Hellera, albo jakas ksiazke Vonneguta? Albo Twaina? Tragicznosc jest smieszna, moze uda Ci sie zamienic potrzebe tragedii na dobry, ironiczny, humor?

Sortuj wg