po utracie psa nie wiem co robic

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

po utracie psa nie wiem co robic

przez Ann 18 lis 2010, 21:00
;( wczoraj o 5 rano z moim kajtkiem dzialo sie cos okropnego wyl bez powodu leciala mu krew z buzi;( trzesl szczeka.... pozniej jak wskoczyl na lozko to z niego sie stoczyl:( myslalam ze przejdzie;(jakwrocilam po chwili nieobecnosci do domu to lezal na dywanie w pokoju;( z plama krwi;(zadzwonilam do weterynarza... moja mama z siostra go zawiozly;( nie dalo sie go uratowac i musialysmy sie zgodzic na uspienie go;( okropnie zle mi bez niego jak wracam do domu to tak pusto ;( bardzo to przezywam;(mama powiedziala ze kupimy sobie papuge bo nie moge miec nastepnego psa bo mialam kajtka 10.. dorastalam przy nim..nie moge sobie wyobrazic co on czul :cry: chciala bym sie schowac pod ziemie;(prosze powiedzcie mi co mam robic;(
Ann

Re: po utracie psa nie wiem co robic

przez linka 18 lis 2010, 21:22
Nic, czekać...po pewnym czasie będzie trochę mniej smutno, później jeszcze mniej smutno, a później okaże się, że jest tak dużo małych, biednych psiaków do adopcji, ze zaczniesz myśleć o tym, że może któregoś zabierzesz do domu.
Depresją bym tego nie nazwała :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez namiestnik 18 lis 2010, 21:24
Przytulam Cię.
On już jest po drugiej stronie tęczowego mostu. W pięknej krainie.

To bardzo trudne. Powiedzenie, że pies to prawdziwy przyjaciel człowieka to nie tylko puste słowa. Znam ich sens doskonale i mój przyjaciel, ten najlepszy też niestety jest już po drugiej stronie. Ale nic go tam już nie boli i jest mu dobrze. Wiedz, że wielu Cię nie zrozumie, bo jak można płakać za psem? A można. I to jak za najprawdziwszym przyjacielem. Dużo bardziej niż za niejednym człowiekiem.

To jest ból dla Ciebie i niestety musisz przez to przejść. On jest tam u siebie i patrzy na Ciebie z daleka.

LEGENDA O TęCZOWYM MOśCIE
Ta część nieba to miejsce nazywane Tęczowym Mostem. Kiedy odchodzi zwierzę, które było szczególnie bliskie komuś kto tutaj pozostał, podąża na Tęczowy Most. Są tam łąki i wzgórza, na których wszyscy nasi Wyjątkowi Przyjaciele mogą biegać i bawić się razem. Jest tam mnóstwo jedzenia, woda i słońce, a naszym Przyjaciołom jest ciepło i przytulnie.

Wszystkie zwierzęta, które były chore i stare stają się znowu zdrowe i młode; te, które były ranne lub okaleczone są znowu całe i silne, takie jakimi je pamiętamy w naszych snach i przeszłości, która przeminęła.

Wszystkie one są szczęśliwe i zadowolone, poza jednym małym wyjątkiem - każde z nich tęskni za kimś bardzo wyjątkowym, kimś kto pozostał po tamtej stronie. Wszystkie razem biegają i bawią się, lecz nadchodzi taki dzień, gdy jedno z nich nagle przystaje i wpatruje się w dal. Jego skupione oczy błyszczą, jego ciało zaczyna drżeć. Nagle odbiega od grupy, pędzi nad zieloną łąką, jego nogi niosą go wciąż szybciej i szybciej.

Zostałeś dostrzeżony, a gdy ty i twój Wyjątkowy Przyjaciel się spotykacie, przylegacie do siebie w radosnym połączeniu, by nigdy już się nie rozłączyć. Deszcz szczęśliwych pocałunków pada na twoją twarz. Twe ręce znów pieszczą ukochany łeb i kolejny raz patrzysz w ufne oczy swego przyjaciela, tak dawno odszedł z Twego życia ale nigdy nie opuścił twego serca.

A wtedy razem, Ty i Twój najlepszy przyjaciel przekraczacie Tęczowy Most.

/Paul C. Dam/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dogomaniaczka 18 lis 2010, 21:25
oj Linka no nie wiem jak patrzę na moją rodzinę i jej obsesję na punkcie psa to sama się boję co będzie jak mój odejdzie..zbiorowy płacz chyba :) ale cóż jedyną radą na to jest chyba następny pies czy inne stworzenie które można obdarzyć miłością i opieką..

[Dodane po edycji:]

namiestnik, zgadzam się w 100%... :(
dogomaniaczka

przez linka 18 lis 2010, 21:31
dominika92, Mój chłopak w zeszłym roku stracił kocicę, która miała lat 18 (!!). Wyobraź sobie...przytargał małe, bure coś jak szedł do II komunii.....i tak sobie z nim spała...aż miał lat 26....dorosły facet, odeszła na jego rękach.......(była w twoim wieku ;) ) przez pierwsze kilka miesięcy zarzekał się, ze nigdy więcej żadnego kota, never.....trzeba czasu a teraz już kręci nosem, że jak się wyprowadzimy to może jakiegoś buraska przygarniemy :D

Polecam wizytę w schronisku - szybko "leczy" z tęsknoty...jest tyle pokrzywdzonego stworzenia, ze ciężko wybrać bo tyle chciałoby się ze sobą zabrać.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez zagubiony83 18 lis 2010, 21:35
cenie ludzi ktorzy kochaja zwierzeta a zwlaszcza psy , w domu mam 2 koty 2 psy rybki papuge , najbardziej kocham psy ale wszystkie zwierzaki szanuje i nie skrzywdzilbym zadnego wolalbym czlowieka skrzywdzic...
EFECTIN ER-300 mg
WELLBUTRIN XR -150mg
MIRZATEN -45 mg
DEPAKINE CHROMO -1800mg

przez linka 18 lis 2010, 21:38
Ludzie którzy nie szanują zwierząt są źli, źli z natury i nigdy takich ludzi nie polubię......
Przyjaciel forum

przez maksinek 18 lis 2010, 21:41
Przygarnij pieska ze schroniska ja tak zrobiłam:)i jest moim najwiekszym przyjacielem:)
maksinek

przez dogomaniaczka 18 lis 2010, 21:57
linka, oj mi jak odszedł szczurek zarzekałam się też że nigdy więcej bo tak krótko żyją a taki ból jak odejdą..po kilku miesiącach mam już teraz znowu..i to dwa:) pomogło na stratę tamtego.
dogomaniaczka

przez namiestnik 18 lis 2010, 22:32
No ja z przykrością muszę stwierdzić, że mi nic nie pomogło na stratę i pieska i kotka. Zawsze zostaną w moim sercu, choć kotek żył tak krótko. Ale też po jakimś czasie daje się żyć.

Do dziś obwiniam się też, że może mogłem jeszcze coś zrobić.

przez harpagan83 18 lis 2010, 23:04
zwierzęta są zajebiste, kocham psy, koty, też miałem kiedys kota, Polewkowy zwierzak, był nie kastrowany i w okresie marcowania posówał wszystkie kocice, i naperdalal sie z innymi kocurami, przez co często bywałem z nim u weterynarza;), Czasami żałuję że go nie wykastrowałem, ale żal mi było ;)

prawdziwy kociak alfa :mrgreen:
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

przez stardoll 18 lis 2010, 23:10
harpagan83, dlaczego żal Ci bylo go kastrować?
stardoll

przez harpagan83 18 lis 2010, 23:13
stardoll, bo wydawało mi się to w tedy nie humanitarne ;) , ale zaoszczędziło by to ciągłych wizyt u weterynarza z powodu ran kłutych od pazurów, i częściej by w domu siedział, a nie się łajdaczył :mrgreen:
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

przez stardoll 18 lis 2010, 23:15
i co sie stalo z tym kotkiem?
stardoll

Sortuj wg