Witam jestem nowa na forum.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Witam jestem nowa na forum.

przez Nocka 13 gru 2009, 18:57
Cos zaczyna sie dziać Terapia nie dziala jak tabletka nie pomoze ci od razu Nauczy cie radzic sobie z problemem ale docenisz to po pewnym czasie Powiem ci na przykladzie Pamietam pierwsze spotkanie jak kierownik osrodka nas wital Powiedzial ze jestesmy w miejscu gdzie jesli mamy ochote krzycze to mozemy wykrzyczec tu swoj ból Jesli mamy ochote walic w cos to mozemy i pokazal nam wiszacy w kącie worek bokserski Pamietam jak pomyslalam "O kurna gdzie ja trafilam jeszcze takim czubem nie jestem" Dokladnie rok po terapii zmarl moj brat dzien po jego pogrzebie zmarla na serce moja mama a miesiac poźniej wielka tragediia spotkala mojego najstarszego syna co spowodowalo wylaczenie sie mnie ze swiata na dwa tygodnie a kiedy zaczelam sie zbierac w srodku klatki piersiowej czułam jeden wielki ból i wtedy wspomnialam kierownika terapii i jego slowa o wewnetrznym krzyku Nie moglam krzyczec ani plakac w domu wiec maż wywiozl mnie do lasu i kazalam mu odjechac zostawic mnie na godzine i wrzeszczalam płakalam i walilam piesciami w ziemie Pomoglo pozbylam sie tego bolu i wewnetrznego krzyku Gdyby nie terapia nie wiedzialabym co sie ze mna dzieje
Patrzeć poprzez mrok i widzieć
Dostać więcej niż dziś mam
Cały w sobie krzyk wykrzyczeć
Z losem wygrać w to w co gram
Żebym poczuć mógł jak się czuje Bóg

http://www.youtube.com/watch?v=mksboDiArm0

przez *Monika* 13 gru 2009, 19:02
Wczesniej mialam ochote krzyczec, ale nie mialam na to sily.
Obrazek
Główny Moderator

przez kajadda 13 gru 2009, 19:02
Monika! Psychiczny trudno to opisac tak boli że chce się zwyczajnie wyć. Fizycznie czasem głowa serce czy brzuch szwankuje :?
kajadda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nocka 13 gru 2009, 19:05
Posluchaj najwazniejsze ze zaczelas terapie Nie wazne jaka Napewno ci pomoze. Ja trafilam na grupowa wiec o niej moge cos powiedziec Teraz wpadam od czasu do czasu do mojego terapeuty na indywidualne i kazda z nich cos mi daje najwazniejsze ze nauczylam sie sluchac i szukac rozwiazan i nie siedze w fotelu z drinkiem bo i tak mi nic nie pomoze :D

przez *Monika* 13 gru 2009, 19:06
kajadda

Mowisz psychiczny? A umiesz go opisać? Co sie dzieje w Tobie?
Obrazek
Główny Moderator

przez Nocka 13 gru 2009, 19:07
kajadda napisał(a): Psychiczny trudno to opisac tak boli że chce się zwyczajnie wyć.

no wlasnie ale juz sobie z nim radze Nauczylam sie na terapii

przez *Monika* 13 gru 2009, 19:09
Ja jeszcze sie nie nauczylam, kiedy na to wpadne?
Obrazek
Główny Moderator

przez hutch 13 gru 2009, 19:09
kajadda, a jak jest z tym alkoholem czesto poprawiasz sobie tak nastrój ??
Cokolwiek co spędza sen z powiek wiesz tylko ty i nikt się nie dowie
...
http://www.youtube.com/watch?v=YIcMolthnX0

przez Nocka 13 gru 2009, 19:12
Monika1974, Ja ci powiem tak Moj krzyk wewnetrzny bolal naprawde fizycznie Mialam gule w gardle ciezko mi bylo oddychać bolala mnie klatka piersiowa chcialo mi sie normalnie wrzeszczec jak opetanej Wykrzyczec swoj zal do Tego na Gorze że dlaczego ja? dlaczego mnie ciagle kopie w d..e? Dlaczego uwziol sie na mnie? a nie moglam bo mialam male dziecko w domu i nie chcialam go wystraszyć Funkcjonowalam jak robot bijac sie z tymi zalami odczuwajac ten ucisk i bol w sercu Az go wykrzyczalam

przez kajadda 13 gru 2009, 19:16
Monika miłam tak jak Ty chciałam krzyczec a nie umiałam. Wogóle mam problem z uzewnętrznianiem swoich emocji. Nie umię płakać a chce mi się, radośc też ukrywam kiedy mam ku temu powody złość i gniew też więc wszystko kłębi się w srodku tak długo aż się nie mieści i zwyczajnie boli. Kiedys pękło - na poczatku choroby lezałam i nie mogłam wstac. Nie jadłam piłam niewiele a wstanie za potrzebą było dla mnie nielada wysiłkiem. Długo się zastanawiałam jak ja wstanę i jak dojdę do ubikacji...była to dla mnie droga trudna do pokonania...Czułam się tak jakbym oglądała jakis horror przez szybę i szyba pękła a ja brałam w nim czynny udział, lęki strach...chciałam umrzeć. Nie planowałam samobójstwa ale miałam nadzieję ze dostanę zawału i zejdę z tego swiata...to były moje jedyne marzenia...umrzeć

[Dodane po edycji:]

Moniko pytałas o alkohol.... no nie piję pójtorej miesiąca i się trzymam. Jak nie dam rady to na odwyk :oops: :( A piłam przez rok wieczorami po pracy a z 7 miesięcy ostatnich codziennie niestety...nadmienię że kiedys byłam abstynetką o ironio...a potem i leki i alkohol :evil:
kajadda

przez *Monika* 13 gru 2009, 19:23
Nocko!

Jednorazowa wyprawa do lasu pomogla? Kurcze, jakos mi sie nie chce wierzyc....
Obrazek
Główny Moderator

przez kajadda 13 gru 2009, 19:30
ehhh a ja jak tęsknię...często watpię...ale jak sobie przypomnę jak wygladało moje zycie niby przed choroba czyli depresją to tez była wegetacja...nerwica tylko się pogłębiała...może tak miało być zebym się zmobilizowała:) Życzę zdrowia wszystkim tu zagladajacym i sobie oczywiście!!!
kajadda

przez hutch 13 gru 2009, 19:58
kajadda, rewelacyjnie że udało ci sie wyjść z alkoholu tak trzymaj !!
1,5 m. to bardzo długo i dobrze rokuję. swiadczy też o twojej chęci i poprawie nastroju (bo przestałaś iść łatwą ścieżką )
Cokolwiek co spędza sen z powiek wiesz tylko ty i nikt się nie dowie
...
http://www.youtube.com/watch?v=YIcMolthnX0

przez kajadda 13 gru 2009, 20:06
hutch, hmm zobaczymy mam nadzieję żyć w trzeźwosci i żyć lepiej niz dotychczas ale chyba długa droga przedemną. Pozdrawiam ciepło wszystkich zagladajacych :P
kajadda

Sortuj wg