Prozac

Hasiok.

przez Magdalenka81 17 kwi 2008, 11:21
hej bylam u lekarza w anglii i on chcial mi przepisac prozac,ale troche mnie przestraszyl bo to przeciez prozac.jakie sa opinie na temat prozacu?czy uzaleznia?

przez archetyp 17 kwi 2008, 15:35
no właśnie jak to w końcu jest z tym prozakiem? czytałem wiele dobrego o nim w ksiazce "wsłuchując się w prozac" a tu na forum widzę że nie macie dobrego zdania na jego temat, czy mam pecha i tylko na takie trafiłem?

przez Patrysssia 26 kwi 2008, 11:11
A jak jest z nauka po Prozacu? Można się uczyc normalnie?
Jest jakiś odpowiednik Prozacu który działa odrazu ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Prozac

przez namiestnik 06 wrz 2008, 23:03
Tak dodam tylko, że jak u mnie to Prozac (czy inne wyżej wymienione) działał pobudzająco (po jakimś czasie) i pomagał w koncentracji i nauce.

przez zuzanna_ 14 wrz 2008, 10:35
ja od 2 dni biorę seronil.Pierwszego dnia jakaś euforia i pobudzenie, ale potem spokój.
Nie widzę poprawy nastroju, ale mogę się dużo uczyć.Mam zdecydowanie poprawioną koncentrację. A jednocześnie w nocy śpię spokojnie ( nie wybudza mnie a to też jest ważne).Rano wstaję rześka.
Z drugiej strony czuję jak emocje sa lekko przygłuszone.Przeżyłam tragedię rok temu i wszystko co się z tym wiązało sprawiało mi ból.
Teraz na seronilu jestem zdystansowana.Ale skoro nie ma euforii to sie chyba nie uzależnię. :D

przez namiestnik 14 wrz 2008, 16:28
Dobrze - dobrze na Ciebie działa. Tak chyba właśnie powinno być. Bierz dalej i nie zmieniaj dawki.

przez juka 19 wrz 2008, 13:35
8) Myslę ,że seronil dopiero zacznie działac po ok 2 tyg :) Póki co to nie zasługa seonilu!!!
:)

przez namiestnik 19 wrz 2008, 14:33
Coś tam działa już pewnie. Wpływ na nastrój zacznie się później :) Choć nastrój czasami może się poprawić od samego pobudzenie które można poczuć już na początku :)

Za kilka tygodni wszystko się ureguluje i będzie nastój się poprawiał. :)

Juka - przygłuszenie emocji można poczuć naprawdę bardzo szybko. Szczególnie po jednorazowej dużej dawce. A może organizm Zuzy tak odebrał tą pierwszą tabletkę. :)

przez zuzanna_ 27 wrz 2008, 22:29
Dzięki za odpowiedź.
Słuchajcie biore go juz dwa tygodnie i mam problemy ze snem. Tzn wybudzam sie w środku nocy, serce mi wali.Póżniej cały dzień chodze niewyspana.
Poza tym jestem tak zrelaksowana że przestałam się uczyc......bo po co. Luzik.

No i się zastanawiam.Co dalej.
Może zadzwonić do lekarza.
Biorę 20 mg/ na dzień.

A swoją drogą emocje są naprawdę wygłuszone, wyciszone. Mąż mówi że "taka spokojna" jestem.Wcześniej byle co wyprowadzało mnie z równowagi.Tylko mam wrażenie że za bardzo chodzę zrelaksowana, bo odłożyłam robotę, naukę.Hm.A właśnie w tym celu dostałam seronil..........

przez Margaret 28 wrz 2008, 13:51
Po Seronilu czułam się świetnie, miałam uczucie szczęscia i radości. To jak na razie jeden z najlepszych antydepresantów jakie brałam...
Odcięli aniołom skrzydła, bo dawały wolność.
Odarli ich z szat, gdyż były za piękne.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały
Teraz stoją ranne, nagie, brudne
Lecz nadal doskonałe...
ExModerator

przez namiestnik 28 wrz 2008, 21:39
Dla mnie też był super. Dawał mnóstwo energii do działania której tak bardzo mi brakowało. Schudłem na nim sporo - ale czułem się bardzo dobrze.

przez zuzanna_ 29 wrz 2008, 22:47
czuję się dobrze. Ale uzgodniłam z lekarzem że będę brała co drugi dzień 1 tabletkę(20mg), bo seronil zaczął mnie wybudzać w nocy.
Trochę czuję się na haju. Bo terminy mnie gonią itd a ja chodzę wyluzowana. trochę stresu jednak mnie mobilizowało. :P

przez linka 29 wrz 2008, 23:20
Ja brałam fluoksetynkę 6 miesięcy, ogólny luz, pogoda ducha, nigdzie mi się nie śpieszyło a jednak wszystko robiłam na czas:-)
Zostało mi po nim bardzo dużo nawyków - przestałam się stresować wieloma nieistotnymi sprawami które wczesniej spędzały mi sen z powiek.
Po 6 miesiącach brania - ponad pół roku całkowitego spokoju, teraz coś mnie dopadło ale to pikuś przy tym z czego wyciągneła mnie fluoksetyna czyli prozac/seronil.depreksetin itd.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez namiestnik 29 wrz 2008, 23:22
jest też seronil 10mg. Żeby było śmieszniej to ten jest w tabletkach a nie kapsułkach i daje się go łamać.

Sortuj wg