czym jest PTSD ?

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

Re: czym jest PTSD ?

przez joanna5 27 gru 2009, 23:38
jestem w stanie stresu pourazowego od kilku dni,zmarla moja bratowa,bog zabral mi najcudowniejsza sprrawe,jaka byla przyjacielska milosc miedzy nami,to wszystko jest zbyt swieze,zre leki uspokajajace i antydepresanty ale i tak nie spie.nie mam polowy jelit/rak/ i boje sie,ze te prochy mnie dobija,ale bez nich wyje,joanna5

przez Majster 27 gru 2009, 23:43
Nie wkrecaj sobie choroby, wez sie w garsc, nie uciekaj przed odpowiedzialnoscia, zajmij sie czyms pozytecznym, przestan sie rozczulac, stan twarza w twarz z problemem, myśl pozytywnie, nie nakrecaj się... Jeszcze jakąś dobrą radę? Czy juz pomogło?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez iryss 27 gru 2009, 23:55
Majster to było ponizej pasa! Słyszałeś kiedyś "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"?
Joanno z twoich wcześniejszych postów wnioskuję że ukończyłaś jakąś terapię i było dobrze ale skoro przechodzisz teraz bardzo ciężkie chwile to może umów sie na wizyte do psychologa. Ja też parę miesięcy temu straciłam przyjaciółkę i wiem jaki to ogromny ból ale nie ma innego wyjścia jak się z tym pogodzić. To bardzo trudne..! Na poczatku też miałam żal do Boga ale z czasem uwierzyłam że jej smierc miała jakiś sens...Może to była część planu na jej zycie...Nie wiem ale kiedyś się dowiem. Mam nadzieję! Musisz to zaakceptowac musisz sobie uświadomić ze ona bardzo by chciała abyś Ty była szczęśliwa. Gdziekolwiem jest chce abyś o niej wspominała z uśmiechem na twarzy..Jestem tego pewna! Trochę potrwa zanim się z tym pogodzisz ale bądz silna! Już raz wygrałaś z chorobą i teraz również Ci sie uda!
Czasami dopiero sekcja zwłok pokazuje że ktoś miał skrzydła...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majster 28 gru 2009, 09:41
iryss napisał(a):Majster to było ponizej pasa! Słyszałeś kiedyś "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"?

Owszem, slyszalem. Ale to co napisalem nie jest formą odwetu (bo niby za co i na kim? przeciez mnie joanna nie prostowała) tylko taka mini terapia uswiadamiającą ze takie "dobre rady" mogą być igłą za paznokciem, o czym jak sie zdaje joanna nie wie. Mam nadzieje, ze juz wie, ale jesli nadal uwaza takie "rady" za wspaniale to wlasnie bardzo jej pomoglem :D
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez danusia86 08 sty 2010, 01:22
Jak czytam o PTSD i objawach to praktycznie każde do mojego zachowania i stanu obecnie pasują. Powiem Wam, że pierwszy raz o tym przeczytałam i trochę się niepokoję. Chyba na to nie cierpię? A przynajmniej mój psycholog by mi o tym powiedział lub psychiatra?! ;O
danusia86

przez Pstryk 08 sty 2010, 11:30
danusia86 po pierwsze tutaj nikt Cię nie zdiagnozuje. Po drugie - na podstawie tego, co napisałaś:

danusia86 napisał(a):Jak czytam o PTSD i objawach to praktycznie każde do mojego zachowania i stanu obecnie pasują. Powiem Wam, że pierwszy raz o tym przeczytałam i trochę się niepokoję. Chyba na to nie cierpię? A przynajmniej mój psycholog by mi o tym powiedział lub psychiatra?! ;O

naprawdę ciężko cokolwiek powiedzieć.... :roll:
Pstryk

przez danusia86 09 sty 2010, 00:16
Pstryk, pogadam z psychologiem dokładniej na temat mojego stanu, ale mam nadzieję, że PTSD mnie nie dotyczy :)
danusia86

przez rossll 13 sty 2010, 18:19
uważam ,że to chyba ..zależy od nasilenia. ja zostałam kiedyś pobita teraz z daleka omijam to miejsce ,a wszelkie powroty planuję tak aby nie przecvhodzić w miejscach gdzie ci ludzie mogą być , gdzie spotykano , a że mieszkam w małym mieście [ Świdnik ] więc wychodzę z domu tylko do szkoły. wszystkie 'objawy' pasują z tego co przeczytałam a zrobiłam to z czystej ciekawości. jednak ... nie jest to ..aż tak .. nasilone, albo może sięprzyzwyczaiłam [ ? ] . chciaż może właśnie kilka takich mało nasilonych zaburzeń razem dają to co przechodze .? pewnie tak.
PTSD przechodzi chyba każda wrażliwa osoba po traumatycznej sytuacji , tylko inni dużo dużo lżej , a inni wręcz odwrotnie

przez danusia86 16 sty 2010, 01:48
rossll napisał(a):uważam ,że to chyba ..zależy od nasilenia. ja zostałam kiedyś pobita teraz z daleka omijam to miejsce ,a wszelkie powroty planuję tak aby nie przecvhodzić w miejscach gdzie ci ludzie mogą być , gdzie spotykano , a że mieszkam w małym mieście [ Świdnik ] więc wychodzę z domu tylko do szkoły. wszystkie 'objawy' pasują z tego co przeczytałam a zrobiłam to z czystej ciekawości. jednak ... nie jest to ..aż tak .. nasilone, albo może sięprzyzwyczaiłam [ ? ] . chciaż może właśnie kilka takich mało nasilonych zaburzeń razem dają to co przechodze .? pewnie tak.
PTSD przechodzi chyba każda wrażliwa osoba po traumatycznej sytuacji , tylko inni dużo dużo lżej , a inni wręcz odwrotnie

Trudno powiedzieć, nie wiemy dokładnie jak się czujesz i jak to się objawia u Ciebie żeby móc to ocenić. Jesli mówisz że uważasz że każda wrażliwa osoba przechodzi PTSD to całkiem możliwe.... Ludzie wrażliwi są bardzo podatni na stres, nerwice i wszelkie traumy... Ja jestem "nadwrażliwa" i przyznam szczerze, że niektórzy nazywają to zaletą, a mnie już ona męczy....
danusia86

przez Pstryk 17 sty 2010, 20:57
PTSD jest ciężkie do zdiagnozowania - u mnie było bardzo ukryte - ojciec mnie molestował a ja nie miałam uprzedzeń do mężczyzn ani sexu - wręcz na odwrót... co objawiało się chorobliwym dbaniem o wygląd - do tego stopnia, że wpadłam w anoreksję eeee... po 10latach dopiero stwierdzono ptsd i dopiero gdy zaczęto mnie leczyć pod tym względem większość problemów w sumie sama się rozwiązała... ale - okazało się w trakcie bolesnej terapii - że ptsd nie wzięło się z molestowania - prawdziwą przyczyną był żal, że mama mnie nie obroniła. Totalne poczucie bezbronności i jak ja to nazywam 'przeznaczenia' (tu ironicznie - lalka do zabawy) tak owładnęło moim życiem, że faktycznie taka się stałam w przekonaniu, że taka jestem. Strasznie trudno teraz gdy się ma już trochę lat nadrobić tę lukę w ocenie własnej osoby, w postrzeganiu swojego przeznaczenia i nie uleganiu starym nawykom myślowym... w końcu już dawno ukształtował się mój charakter i osobowość - nadal walczę o siebie ale idzie bardzo ciężko.
Pstryk

przez niewidoczna 24 lut 2010, 18:49
witam
zostałam kiedys zgwałcona kilkakrotnie przez człowieka, z którym sie spotykałam ( pisałam o tym na depresji) , to było niecały rok temu . Od tego czasu jestem strasznie nerwowa, wybuchowa, płaczliwa, nie moge sie skoncentrowac na niczym, mysle, ze kazdy jest wrogiem, atakuje ludzi przez agresywne wyrazanie swojego zdania ( tzn bronie wtedy niejako swojego zdania), ciagle mam nawroty lęków, stanów ciągłe przygnębienia, poczucia bezradnosci, poczucia winy....
byłam na terapii ale ją przerwałam bo czułam się jeszcze gorzej, chciałam umrzec..

co robić? czy to ten stres pourazowy? czy możliwe aby przez takie wydarzenia tak bardzo zmieniła się moja osobowość? ja taka kiedys nie byłam i męczy mnie to strasznie..

przez filips 13 mar 2010, 01:43
niewidoczna napisał(a):co robić? czy to ten stres pourazowy? czy możliwe aby przez takie wydarzenia tak bardzo zmieniła się moja osobowość? ja taka kiedys nie byłam i męczy mnie to strasznie..

trudno powiedzieć - pewnie psycholog się temu powinien przyjrzeć ...
w każdym razie lęk Twój przeradza się w przerażenie ...

przez paradoksy 13 mar 2010, 13:05
chyba powinnam się tu wpisać.
wszystkie objawy, jak nic. poczytałam wczoraj cały temat i ktoś jeszcze mnie uświadomił...
tylko tkwiąc w takiej swego rodzaju bańce, myślałam, że same leki pomogą. ewidentnie w moim przypadku same leki NIE pomogą.
paradoksy

przez linka 13 mar 2010, 13:19
Doksy a powiedz mi, gdzie same leki pomagają przy takich zaburzeniach.....ehh, ja dwa razy podchodziłam do leczenia tylko lekami, nie rób takiego błędu....mi się wydawało, że ja taki twardziel sobie poradzę...a na psychoterapii się okazało jaka jestem miękka, zagubiona, jak nie potrafię żyć dla siebie. Także ..... namawiam bardzo bardzo na psychologa :(
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg