Ludzie nerwica to choroba ale da sie z niej wyjść !!!

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Ludzie nerwica to choroba ale da sie z niej wyjść !!!

przez AronFtv 28 maja 2007, 19:25
Witam
Jak czytam niektóre '' optymistyczne'' odpowiedzi to mnie krew zalewa. Jak można mówic ludziom chorym na nerwice takie rzeczy ze z tego nie da sie wyleczyć. Można tylko trzeba tego chcieć chorowałem na nerwice 3 lata sam o tym nie wiedziałem w poprzednim poscie jak poszukacie napisałem ze rok ale teraz juz wiem ze 3 lata. I co wychodzę z tego ile mi to zajeło narazie 2 tygodnie.
Po pierwsze leki wspomagają leczenie i jest gites
Po drugie wziąść sie w garść i d**e w troki
Po trzecie zadac sobie jedno zaj***S*e pytanie? Czy chce byc zdrowy/a
Powiedzieć sobie ty s****u czy chces zepsuć sobie życie i swojej rodzinie ?

Ludzie nerwica to choroba ale da sie z niej wyjśc
Ludzie gina w wypadkach Ludzie rodzą sie kalekami
a nam czegoś brakuje ?
Kocham Życie i sie z tego wylecze jak już sie nie wyleczyłem
Jak kiedyś to wróci to zadam sobie pytanie? Czy chce znowu skopać sobie 3 lata życia

ZANIM ZROBIE COŚ DLA SIEBIE CHCE POZOSTAWIĆ COŚ CO POZOSTANIE PO MNIE NA WIEKI

POLECAM HISTORIE Z FILMU PIEKNY UMYSŁ !!!
Podpis usunięty przez administratora.

przez Róża 28 maja 2007, 19:36
Wiesz co?Masz rację.Ale niektórzy boją się być zdrowymi.Można przyzwyczaić się do siebie chorego i nie umieć żyć inaczej.Ja jednak również zachęcam-dążcie do zdrowia za wszelką cenę.Naprawdę warto.
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

re

przez AronFtv 28 maja 2007, 19:58
I taka jest prawda ludzie nie umieją żyć bez tej choroby to jest jak toksyna !!Jaka ta toksyna a ono tak ze można ją usunuąć
Mam 21 lat i chce żyć tak jak inni tak jak dawniej i tak własnie teraz żyję

róża ciesze sie ze podzielasz moje zdane!
Podpis usunięty przez administratora.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bad Girl 28 maja 2007, 20:00
I ja właśnie w takiej sytuacji się znajdowałam... tak jak mówisz Róża - "można przyzwyczaić się do siebie chorego i nie umieć żyć inaczej..."
Teraz biore leki, chce być zdrowa....
i wszystkich też namawiam do takiego myślenia...

przez IceMan 28 maja 2007, 23:55
Podpisuję się pod tym AronFtv, z tym można sobie poradzić... w pewnym momencie zwątpiłem czy ja mam nerwicę, a może mam jakieś lekkie stadium itp. po prostu uwierzyłem i odpowiedziałem sobie jednoznacznie na zadane przez ciebie pytanie - i zacząłem sobie naprawdę dobrze radzić, kiedy (w tym samym czasie) inni nie mogli sobie w ogóle poradzić ze swoimi lękami. Także zawsze i wszędzie: na pierwszym miejscu: wiara w siebie i determinacja!
Przyjaciel forum

przez Zorki 29 maja 2007, 07:57
Piotrek napisał(a):w pewnym momencie zwątpiłem czy ja mam nerwicę, a może mam jakieś lekkie stadium itp.

Hehe. Czasem mam to samo. Ale wtedy przypominam sobie kim byłem jeszcze kilka lat temu i widzę, że nerwica jest uleczalna.

Wracając do meritum - nie da się ukryć, że czasem człowiek osiąga poziom "chorej stabilizacji", gdzie jego stan jest cięzki, ale stabilny. Za to przynajmniej lęki są czymś znanym, a nowych wyzwań nie podejmuje "bo jest chory".

A wyjściem jest:
Piotrek napisał(a):wiara w siebie i determinacja
Jedyną rzeczą, jakiej powinniśmy się bać, jest sam strach. (Franklin Delano Roosevelt)
Zawsze jestem gotów się uczyć, chociaż nie zawsze chcę, by mnie uczono. (Winston Churchill)

Zmieniłem się. Wyzdrowiałem.

przez Aga1 29 maja 2007, 19:23
Zorki napisał(a):wiara w siebie i determinacja

tak to prawda ja tak zaczelam walke z nerwica i wygralam.Nawet terapia ktora miala trwac ponad pol roku , trwala o polowe mniej. Wazne teraz jest to ze zwyciezylam i moge samodzielnie funkcjonowac, :oops:

Re: Ludzie nerwica to choroba ale da sie z niej wyjść !!!

przez pronto 05 cze 2010, 21:46
Tak,żadne leki nie pomogą.

przez zdesper 05 cze 2010, 22:40
Prawda jest taka,że większosc osob na tym forum bez pomocy lekow nie wyszla z nerwicy.:)
zdesper

przez *Wiola* 05 cze 2010, 23:01
AronFtv

Sorry , ale się we mnie zagotowało. Jeśli Ty miałeś nerwicę i przez rok o tym nawet nie wiedziałeś.. a po 2 tygodniach leczenia czujesz się wyleczony, to nie gadaj takich głupstw . Ty nie wiesz co to nerwica i ciesz się z tego.
Moderator

przez Alienated 05 cze 2010, 23:33
Kiedy mnie zdiagnozowano nerwicę, pomyślałem sobie: Fajnie! Nic mi nie dolega:) Okazuje się jednak, że to wcale nie takie proste. Są rzeczy, które dzieją się kompletnie bez naszego wpływu na nie i wiele tutaj zrobić nie sposób. Oczywiście do pewnego stopnia można sobie pomóc lekami, ale jest to broń obosieczna. Umiarkowaną poprawę przypłacamy często upośledzeniem innych, ważnych dla prawidłowego egzystowania, funkcji organizmu. Innymi słowy, leki są jedynie półśrodkiem, wyborem mniejszego zła. W moim przypadku taki wspomagany farmakologicznie stan pośredniej równowagi udaje się utrzymywać już od jakichś siedmiu lat z kawałkiem. Pewnie! Gdyby było to możliwe, dawno temu wziąłbym się w garść i po kłopocie, czego zresztą niejednokrotnie usiłowałem bezskutecznie dokonać. Jakoś nie bardzo też potrafię dostrzec korzyści płynące z pozostawania w aktualnym położeniu. Jak każdy normalny człowiek zmuszony jestem wstawać do pracy i kosztuje mnie to znacznie więcej wysiłku niż w przypadku gdybym był zdrowy. Nadmiar energii, którą wkładam w wykonywanie codziennych obowiązków z chęcią spożytkowałbym w jakiś bardziej korzystny dla siebie sposób. Wcale nie jest mi przyjemnie obserwować jak życie przepływa sobie gdzieś zupełnie obok... Czyli krótko mówiąc jak najbardziej zgadzam się tutaj z tym co napisała Wiola.
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

przez LucidMan 08 cze 2010, 23:54
Alienated napisał(a):Wcale nie jest mi przyjemnie obserwować jak życie przepływa sobie gdzieś zupełnie obok...
Dość ciekawe zdanie podsumowujące. Życie przepływa obok, nad, pod, wszerz, wskroś, za, przed, u góry i na dole, tam i tu, na zewnątrz i wewnątrz... Mogę tak długo. Wiesz w czym rzecz? A w tym, że to jest całkowicie prawidłowe, właściwe. Przeważnie nikomu to nie przeszkadza, chyba że chciałby aby to jego życie było tym płynącym obok życiem.
Przykładowo: póki sąsiad jeździ samochodem klasy takiej samej jak nasz lub gorszej to jest OK. Przyzwalamy na taki stan rzeczy. Gorzej jak zacznie jeździć lepszym. Jeszcze gorzej, gdy zmienia na coraz lepszy co 3 miesiące, a już totalna tragedia gdy do tego postawi nowy dom!
Inny przykład nawiązujący do wypowiedzi post wyżej: zamiast chodzić do tej durnej pracy wolałbym spełniać marzenia, robić coś zupełnie innego z pasją. Z tego wynika, że tu i teraz nie jest OK, ale gdzieś tam z boku jest OK, ale i tak nie mogę robić co chcę więc twierdzę: nie jest przyjemnie obserwować jak życie przepływa sobie gdzieś zupełnie obok.
Nie jest przyjemnie obserwować zajebiaszczy wóz sąsiada, albo porównywać swoją aktualną sytuację do tej wymarzonej. I nie ma być !! Kluczem jest odczuwać takie a nie inne uczucia w całej ich okazałości, a nie z krzywym uśmiechem na ryju witać sąsiada myjącego swój nowy samochód w piękne sobotnie południe.
Totalna nieszczerość, hipokryzja i zakłamanie wobec siebie samego rzutuje na naszą ocenę świata i wszystkiego co się w nim dzieje.
Zacznij ciężko pracować nad samym sobą, a nie tylko będzie Ci przyjemnie spoglądać na tętniące życiem otoczenie, ale także na swoje własne życie.
Lucid life

przez *Wiola* 09 cze 2010, 00:05
LucidMan
Rozumiem ,. że Ty też uważasz ,że "potrzebujemy" swojej nerwicy i nie chce nam się nic z nią robić. To powiedz mi co Ty tutaj robisz?
Moderator

przez LucidMan 09 cze 2010, 00:24
Źle mnie rozumiesz, zresztą nic nowego, większość przypina mi tu różne ciekawe teorie, których częścią wspólną jest to: że nie są MOJE ;)

Co ja tutaj robię, co ja robię tu? Czasami daję ludziom takim jak Ty do myślenia, co by się nie za bardzo utwierdzali w pewnych swoich utartych schematach.
Ohh, już starczy o mnie.

Dużo bardziej istotniejsze jest pytanie, co Ty tutaj robisz? Nie musisz odpowiadać tutaj, odpowiedz sobie - tylko szczerze ! ;)
Lucid life

Sortuj wg