Zrzucamy zbędne kilogramy. Dieta dzień po dniu.

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez Pieprz 19 lip 2015, 15:57
ugh napisał(a):Np. https://www.youtube.com/watch?v=IelBo4jHDe8 - nie są to ćwiczenia typowo na masę mięśniową a nastawione na spalanie tkanki tłuszczowej.
Wg mnie to są ćwiczenia typowo na mięśnie brzucha. W ogóle robienie brzuszków dowolnego rodzaju nie spala tłuszczu na brzuchu - cardio spala. Bieganie pływanie itd.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez Evia 19 lip 2015, 15:59
Pieprz napisał(a): W ogóle robienie brzuszków dowolnego rodzaju nie spala tłuszczu na brzuchu - cardio spala. Bieganie pływanie itd.

zgadzam się, mam znajomą, która jest trenerką i mówiła podobnie
Mówiła, że na schudnięcie najlepsze są aeroby

przez platek rozy 19 lip 2015, 16:41
Evia, Pcos ma niestety zwiazek bo ja choruje na endometrioze i niestety hormony ktore na to biore bez wplywu na moj organizm i wage nie pozostaja :) I zgodze sie ze na brzuszek najlepsze aeroby.
Powiem Ci jeszcze jedno , ja nie jestem ne jakiejs diecie bardzo restrykcyjnej , po prostu poograniczalam pewne produkty i duzo sie ruszam .I absolutnie sie nie glodze bo przy glodzeniu metabolizm spada a tluszcz sie gromadzi. Jem 5 posilkow dziennie.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez platek rozy 19 lip 2015, 16:42
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

przez Evia 19 lip 2015, 16:59
Również nie prowadzę jakich restrykcyjnych diet (może powinnam) jednak staram się odżywiać w miarę zdrowo.
Na co dzień unikam przede wszystkim cukru, białego pieczywa i tłustych potraw. Czytam również składy i staram się kupować produkty lepszej jakości.
Niestety nie jem 5 posiłków dziennie i raczej nie jestem w stanie wprowadzić w życie regularnego odżywiania się.
Moja praca również mi na to nie pozwala.
Czasem zjadam 2 posiłki w ciągu dnia czasem są 3.
Pozornie można byłoby to kojarzyć z moją klęską wagową, jednak czytałam, że ilość posiłków zjadanych w ciągu dnia nie ma znaczenia jeśli nie przekracza się swojej normy kalorycznej

przez neon 19 lip 2015, 17:13
Ja za to nie moge przytyć :) ilosc posiłków ma znaczenie, jezeli zjadamy więcej posiłków w ciągu dnia, będziemy jedli mniej obiętościwo, i mnie kalorii w ogóle. Ponieważ żołądek nie rozpycha się, nie powiększa a co za tym idzie nie odczuwamy tak głodu. Ja byłem chudy ale od kiedy zacząłem jeśc 4-5 posiłków dziennie to zrobiła sie tragedia, z kości na ości.
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

przez Evia 19 lip 2015, 17:21
neon, ale jeśli ja i tak zjadam w ciągu dnia mniej kalorii niż "powinnam" więc raczej nie powinno mieć to takiego znaczenia. Gdybym np w efekcie tego dostarczała do organizmu jeszcze mniej kalorii to moja aplikacja doznałaby szoku :lol:

Chociaż tak naprawdę to podejrzewam, że gdybym miała jeść tych 5 posiłków dziennie, to prawdopodobnie jadłabym po prostu więcej i dostarczałabym mimo wszystko więcej kalorii swojemu organizmowi

przez alone05 19 lip 2015, 17:39
Evia, ważysz 58 kg i jeszcze chcesz się odchudzać a to prawidłowa waga przy takim wzroście.

Ja z kolei ważę 98 kg i moja dieta wygląda tak:

Śniadanie: 2 kanapki razowego chleba z serem żółtym i pomidorem + herbata

II śniadanie: brzoskwinia + woda z cytryną + kawa z mlekiem

Obiad: zupa, ziemniaki, mięso, surówka lub naleśniki lub spaghetti

Podwieczorek: 4 kostki czekolady albo coś innego

Kolacja: 2 kanapki z serkiem Twój Smak i pomidor, kawa Cappuccino

W międzyczasie piję napoje owocowe, kompot i piwo.

przez neon 19 lip 2015, 17:44
Też myślałem ze to brednia, że jeżeli jemy 5 posiłków dziennie to będzie sprzyjać to utracie wagi, niż jedlibyśmy 3 dania. Przekonałem się o tym przez przypadek, ostanio przeszedłem na dietę bez chleba makaronów itp i jakoś tak sie przestawiłem ze jem te 5 posiłków, no i masakra, czasem nawet nie czuje sie głodu po wielu godzinach i sam wymuszam jedzenie, bo jestem jednak facetem a to zobowiązuje :D jakieśmiesnie muszą być.
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

przez platek rozy 19 lip 2015, 17:54
Evia, dokladnie jest tak jak neon pisze. W dodatku jesli jemy 5 posilkow to porcje sa mniejsze i sa szybciej trawione , nie zalegaja w zoladku i nie odkladaja sie w postaci tluszczu.

alone05, no na takiej "diecie" to bedziesz na wadze tylko przybierala.

przez platek rozy 19 lip 2015, 18:02
neon, tez jem malenko chleba , na sniadanie tylko ale i to nie zawsze no i tylko ciemny.I duzo lepiej sie ma moj brzuszek .

przez Evia 19 lip 2015, 18:09
może faktycznie ma to sens...
może te posiłki podkręcają metabolizm i przez to, że organizm ciągle dostaje dodatkowe posiłki to z czasem przestaje tak bardzo odkładać na czarną godzinę...

Mogłabym spróbować jakoś wykombinować jeść częściej tylko strasznie się boję, że przytyję jeszcze bardziej...

przez platek rozy 19 lip 2015, 18:10
Evia, to jedz male porcje a czesciej , Niestety tak jest , ja z dietetyczka rozmawialam to wlasnie mi to objasnila i powoedziala o tych 5 posilkach dziennie.

przez Evia 19 lip 2015, 18:14
platek rozy, w takim razie zacznę od jutra i zobaczymy co z tego będzie, kierując się logiką to powinno być ważne, żeby każdego dnia spożywane posiłki było o tej samej godzinie. Niestety to jest chyba w moim przypadku raczej niemożliwe... Czy jest sens jeść 5 posiłków dziennie jeśli za każdym razem będą spożywane o innych godzinach?

Sortuj wg