nerwica mija!

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez lublinianka 19 wrz 2006, 14:31
didado1 napisał(a):neurotycy z reguły potrzebują akceptacji, przynależności do jakiejś grupy, a przedewszystkim miłości drugiej osoby

tylko tak rzadko to znajdują.....
Marto i Tomku, Tomku i Marto - szczęścia, wielu wspólnych chwil tylko razem (bez depresji, lęku i innych takich ;) ), poczucia wolności i zawsze tego ciepła i miłości.....Myślę sobie, że taka miłość jest naprawdę wspaniała...tak jak przyjaźń, która poznaje się dopiero w trudnych chwilach, a ta Wasza miłość potrafiła pokonać samotność, strach, lęk i wiele, wiele innych rzeczy.Myślę, że wkrótce całkiem pokona chorobę.
shadow_no napisał(a):mam wrażenie, że go skasuje

Tomku proszę Cię nie kasuj....nawet nie dla siebie, ale dla...nas. Żebyśmy wszyscy mieli poczucie, że właśnie dla takich rzeczy warto walczyć z chorobą, że naprawdę jest po co żyć i tylko trzeba w to wierzyć.
Dzięki Wam za to. Gratulacje.

A czemu miało się nie udać?

przez Mizer 22 wrz 2006, 23:18
I jest dobrze.

Niby leki.

Ale ja po prostu nie daję żadnemu uczuciu mną zawładnąć, tkwić i niszczyć.

Codziennie wstaję, żeby przełamać to.

Ile? cztery lata bez słońca i nadziei, ale widzę swoje efekty.

Ha! A ja lubię być wrażliwa. Wrażliwy szybciej się zdołuje, a jeszcze szybciej dojdzie do ładu, bo będzie miał więcej okazji do nauczenia się tego niż twardziel, którego jak sieknie, tak nie będzie już umiał wstać przez długo.

Moje doły- ok. 2 razy w tygodniu po 15 minut- berserk, płacz, krzyk, zwierzający, wylewa się ze mnie, po czym dochodzę do wnosku, że nie ma czasu, bo jak się zacznie, to tylko w tył idzie, niema czasu, nie chcemi się labiedzić, po co schematy powtarzać :D
Druga sprawa- wmówiłam sobie, że jestem niedobita, skoro mam tyle tego, więc czemu mam wyć, jak i tak mnie dana sytuacja nie zabije. Bywało ze mną gorzej

żyję

przez emiflo 23 wrz 2006, 09:54
Fajne , też tak myślę , ale dobija mnie fizyczny ból i te ograniczenia. Mimo wszystko nadzieję jeszcze mam.
---Na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stoją żadne drogowskazy -----Charles Chaplin
---Sekretem szczęśliwego życia jest wyrozumiałe akceptowanie zmian ----- James Stewart

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez runa 28 wrz 2006, 15:11
to fakt ograniczeniasą najgorsze ale trzeba walczyć bo tylko wtedy się przekonamy,ze potrafimy

przez kukawka 28 wrz 2006, 18:24
Tomku jak to czytam to pomyslalam ze chyba w zyciu jednak wszystko ma swoje miejsce i czas ...
16 lat zylam z alkoholikiem ktory doprowadzil mnie do takiego stanu , kiedy wreszcie sie z nim rozwiodlam,zalozylam sobie nternet i tak jak ty spedzalam przed nim po kilkanascie godzin. Tam tez poznalam swojego obecnego meza , najwspanialszego czlowieka na swiecie , ktory zaakceptowal mnie taka jaka jestem i wspiera w trudnych chwilach.
wiec : nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo.
Never Give Up !

przez Piotrek ;) 29 wrz 2006, 13:24
A mi juz chyba nic i nikt nie pomoze nawet ten zloty lek ktory mial mi pomoc ZOLOFT jest fatalnie :(

przez Ina 29 wrz 2006, 17:04
Piotrek, proszę , nie myśl tak, że nic nie pomoże. Może masz dziś gorszy dzień niż wczoraj? też mam takie dni, ale próbuję z tym walczyć. Wiesz co mnie zmusza do wstania rano z łóżka? Rodzina (mąż i dzieci) to wiadomo, ale jest jeszcze ktoś (może coś). To pies. Wiem, że dla niego jestem najważniejsza, ma we mnie oparcie, jest właściwie całkiem uzależniony ode mnie. Byłam z nim dziś u weta, poczułam taką ogromną więź gdy cały trząsł się ze strachu...Teraz doszedł do siebie, mam nadzieję, że będzie lepiej i przestanie w końcu chorować... Piotrek, może masz obok siebie takie stworzenie, któłre spojrzy na ciebie wielkimi oczętami pełnymi miłości i przywiązania? Rozejrzyj się i ... nie trać nadziei. może ten lek zaczyna przynosić efekty po jakimś czasie...Trzymam kciuki za Ciebie!
Ina

przez pronto 01 paź 2006, 04:09
Piotrek,idz do lekarza niech zmieni Ci lek,w moim przypadku pomogło.Też mi Zoloft nie służył.Trzymaj się,nie trać wiary.Pozdrawiam.

przez Cisza 02 paź 2006, 23:14
sama nie wiem co mama do tego wszystkiego dopisać..... Byłam zdrowa ale musiałam opiekowac sie siostrą ze zdjagnozowaną anoreksją , depresją, zaburzeniami osobowości. To mnie wypaliło, czyję się słaba, wszystko oddałam choć ni chciałam... Nadal ona mnie wzyw kiedy potrzebuje czegoś a ja widze że dalej już tak nie mogę. Pragnę wolności, bym mogła zająć się własnym życiem. Myślę że to pięknie spotkać kogoś kto pomoże, ale jeszcze piękniej odnależć w sobie siłę i pozwolić odpocząć innym
Kiedy istnienie staje się dynamiczne energiczne i dobre....

przez Nevada 02 paź 2006, 23:28
Będę szukać. Obiecuję.
nie pomagam na pw.
nie pomagam w ogóle.

przez motylek30 03 paź 2006, 15:37
Cieszę sie,że jestes teraz szcześliwy... Ja niestety nie mam takiego szczescia,gdyz mam bardzo słaba psychike i pomimo ,że mam wspaniała rodzine,nie potrafie wyjść z obszaru leku i depresji. Czasami wydaje mi sie,ze taki czlowiek jak ja nie powinien istniec na tej ziemi... Boli mnie to,że sie tak męcze i na dodatek moje 11 letnie dziecko to widzi i rownież ze mna to przeżywa.... Żaden lek praktycznie mi nie pomaga,już nie wiem co mam zrobic?! Chodziłam też do psychologa i psychoterapeuty,ale i to nie pomogło. Starm sie na siłe walczyć z lękiem lecz on ma silniejsza broń! Cóż ja mam zrobić-sama już nie wiem...?! Pozdrawiam... Zapraszam na moje gg.-5899613

przez Gods Top 10 03 paź 2006, 19:49
Witaj na forum !
motylek30 napisał(a):nie potrafie wyjść z obszaru leku i depresji

Potrafisz. Jesteś w stanie to pokonać, uwierz w to, a pewnie przekonasz się później, że takich osób w to wierzących jest więcej.

motylek30 napisał(a):Czasami wydaje mi sie,ze taki czlowiek jak ja nie powinien istniec na tej ziemi... Boli mnie to,że sie tak męcze i na dodatek moje 11 letnie dziecko to widzi i rownież ze mna to przeżywa....

Gdybyś Ty nie istniała, nie istniałoby też i Twoje dziecko. I niech to będzie argumentem nie do przecenienia. Masz dla kogo walczyć. To nic, że kilkukrotnie potkniesz się w tej walce, masz dla kogo wstawać dalej i walczyć dalej o swoje zdrowie. To nie będzie łatwe i szybkie, ale się stanie - jesteś w stanie wygrać !

motylek30 napisał(a):Żaden lek praktycznie mi nie pomaga,już nie wiem co mam zrobic?! Chodziłam też do psychologa i psychoterapeuty,ale i to nie pomogło.

Może to nie tyle wina Twojej psychiki, ale właśnie lekarzy/terapeutów, ktorzy nie potrafią Cię naprowadzić na własciwą drogę ? Próbowałaś wizyt u innych ?

motylek30 napisał(a):Starm sie na siłe walczyć z lękiem lecz on ma silniejsza broń!

Jakiej silnej by tej broni nie miał, Ty jesteś w stanie wygrać, bo masz dla kogo walczyć.
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez pajak_leon 07 paź 2006, 15:05
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee się wzruszyłam :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: naprawdę..życzę wszystkiego najlepszego
A nad tym wszystkim kto panuje?

Jak to kto??

Pająk Leon :)

przez Kubelek 07 paź 2006, 17:18
ta... nie ma jak sie do kogos przytulic, gratuluje Wam Waszego szczescia

Sortuj wg