[Rzeszów]

Szukasz kogoś, z kim mógłbyś porozmawiać w cztery oczy? Myślisz, że w Twojej miejscowości tylko Ty masz nerwicę/depresję czy inne zaburzenia? Teraz masz okazję odnaleźć bratnią duszę w Twojej okolicy.

[Rzeszów]

przez celineczka3 23 lip 2011, 14:43
Może w takim razie pomysł z pogotowiem nie jest taki zły...tylko proponuję wybrać się do ambulatorium na Poniatowskiego. Może tam lekarz dyżurny będzie bardziej ugodowy.
celineczka3

[Rzeszów]

przez loMismo 28 lip 2011, 22:08
Witam wszystkich. Jestem tu nowa, ale wszystko nadrobiłam czytając wasze posty :)
Od kilku lat mam ze sobą problemy, ale nie chce dopuścić do swojej świadomości że powinnam udać się do psychiatry. Pewnie jak każdy tutaj mam za sobą dni tragiczne i te "normalne", nie pamiętam już zupełnie tych lepszych.
Od kilku lat żyje odseparowana od ludzi, wprawdzie normalnie studiuje w trybie dziennym, spotykam się z ludźmi, ale ograniczam to do minimum. Kontakty ze znajomymi z wcześniejszych szkół urwałam.
Mam już tego dość, ale nie mam odwagi iść do specjalisty, po części pewnie ze wstydu, a po części wmawiam sobie że jestem przecież normalna, ale w głębi duszy wiem, że tak nie jest, chce zrobić ze sobą porządek. Na co dzień nie mam odwagi ale przychodzą takie momenty kiedy jestem pełna zapału i nie czuje skrępowania prosić o pomoc specjalisty, dlatego tu jestem i chciała bym się przygotować na nadejście takiego właśnie czasu, więc pisze do Was :)
Czytając posty widziałam że chwalicie dr. Kucharskiego, w której dokładnie przychodni on przyjmuje, bo na ul. Hetmańskiej jest ich chyba trochę... jak wyglądała wasza pierwsza wizyta u niego?

[Rzeszów]

przez Faraway 30 lis 2011, 21:17
Pierwsza wizyta nic szczególnego :)
Każe ci opisać objawy, co Ci dokucza, przeszkadza, z czym masz trudność, itp.
Będzie uważnie słuchał i ew. dopytywał się po czym jak skończysz dyskusje to coś Ci doradzi - leki bądź terapie :)
A przyjmuje on hmm nie wiem jaka to ulica(jakbym sobie przypomniała nazwe ulicy to dam znać) ale koło takiego kościoła, stara przychodnia jakaś - tam różni lekarze są - on tam prywatnie przyjmuje na pewno - na NFZ pewnie też :)
Jak coś mogę dać na priv nr tel.
Pozdro :)
Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

[Rzeszów]

przez seies 08 sty 2012, 22:39
Chciałabym się zapisać do psychiatry na NFZ, ale nie mam pojęcia gdzie szukać/zapisać się. Dużo osób z tego co widzę poleca dr Kucharskiego, jednak domyślam się, że jego popularność przekłada się na kolejki, pewnie nawet kilkumiesięczne...
Może ktoś doradzić jakiegoś lekarza/poradnię gdzie nie trzeba aż tak długo czekać?

[Rzeszów]

przez celineczka3 08 sty 2012, 23:06
seies, polecam dr Boratyna. Przyjmuje w przychodni wojskowej na Langiewicza. A jeżeli Twoim problemom towarzyszy również syndrom DDA lub jakichś uzależnień to możesz od razu zgłosić się do Wojewódzkiego Ośrodka terapii Uzależnień na ul. Siemieńskiego, gdzie przyjmuje on w tym samym dniu w którym się zgłosisz, bez zapisywania się na terminy. Moim zdaniem wcale nie jest gorszy od dr Kucharskiego i naprawdę potrafi szybko i konkretnie pomóc.
celineczka3

[Rzeszów]

przez seies 09 sty 2012, 23:10
celineczka3 napisał(a):seies, polecam dr Boratyna. Przyjmuje w przychodni wojskowej na Langiewicza. A jeżeli Twoim problemom towarzyszy również syndrom DDA lub jakichś uzależnień to możesz od razu zgłosić się do Wojewódzkiego Ośrodka terapii Uzależnień na ul. Siemieńskiego, gdzie przyjmuje on w tym samym dniu w którym się zgłosisz, bez zapisywania się na terminy. Moim zdaniem wcale nie jest gorszy od dr Kucharskiego i naprawdę potrafi szybko i konkretnie pomóc.

Dziękuję za odpowiedź ;)
Czy wystarczy, ze wezmę ze sobą zwykłą książeczkę zdrowia jako dowód ubezpieczenia? I jeżeli orientujesz się jakoś bardziej mogłabyś napisać mniej więcej jak wygląda taka wizyta u psychiatry w Ośrodku Terapii Uzależnień?
Spróbuję się zebrać jakoś i wybrać wreszcie...

[Rzeszów]

przez celineczka3 10 sty 2012, 00:10
Tak oczywiście-wystarczy książeczka zdrowia. Byleby była podbita. A jeśli chodzi o to jak wygląda wizyta>>>na początku pada pytanie lekarza: w czym mogę pomóc? I tutaj musisz dokładnie opowiedzieć dlaczego zdecydowałaś się do niego przyjść, jakie objawy Ci najbardziej dokuczają itd. W trakcie Twojej wypowiedzi lekarz może Ci zadawać jakieś pytania dodatkowe, żeby lepiej zorientować się w sytuacji. Jeżeli problem np. dotyczy DDA musisz się przygotować na pytania dotyczące tego kto w Twojej rodzinie pił, czy się kiedykolwiek leczył itd. Po takim wywiadzie lekarz wstępnie określa jaka forma leczenia jest dla Ciebie odpowiednia tj. czy psychoterapia, czy leki, czy jedno i drugie. Na koniec mówi kiedy masz zgłosić się następny raz na wizytę i koniec. Pierwsza wizyta może trwać długo-nawet godzinę. I to tyle co mi przychodzi do głowy. Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz:)
celineczka3

[Rzeszów]

przez szakuł 22 sty 2012, 04:30
Cześć.
Szukam psychiatry w Rzeszowie, rozpocząłem psychoterapię, ale potrzebuję leków. Nie chcę czekać kilka miesięcy.. Macie jakieś propozycje?? Jeśli prywatnie to trudno, byle nie za drogo.. Usłyszałem pod jednym numerem 130 zł :-|

[Rzeszów]

przez celineczka3 27 sty 2012, 15:46
szakuł, przeczytaj cały ten wątek. Wiele osób polecało tu lekarzy z którymi mieli dobre doświadczenia.
celineczka3

[Rzeszów]

przez zakręcona 09 mar 2012, 20:02
Czy jest ktos borykajacy sie z borderline??

[Rzeszów]

przez biedron 12 mar 2012, 10:16
cześć,

Możecie mi coś napisać na temat centrum Anima ? Przeprowadziłam się z innego miasta i szukam tutaj terapii.

[Rzeszów]

przez zakręcona 12 mar 2012, 16:28
dlaczego akuracik Anima?? Jaka terapia Cie interesuje??

[Rzeszów]

przez Rose_pop 13 mar 2012, 01:05
ja borykam się z borderline, i marzę, aby poznać kogos o tym samym problemie, bo myslę, iz taka osoba mnie zrozumie

[Rzeszów]

przez zakręcona 13 mar 2012, 01:45
Rose_pop, woow nareszcie Ktos... gdzie sie leczysz?? od dawna jestes borderem??

Sortuj wg