Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Rzeszów]


zina

Rekomendowane odpowiedzi

hej!! ja też jestem z rzeszowa, i mam nerwice chyba lękową... szczerze powiedziawszy nie mam 100% potwierdzenia ze to jest to, bo u lekarza jeszcze nie byłam, bo przez cały rok zgrywałam chojraka i myślałam ze sobie poradze, ale od tygodnia jestem w takim stanie, ze tylko siedze w domu i szukam w necie jakiegoś dobrego specjalisty:( jak mozecie kogoś doradzić to bardzo prosze, bo ja już dłużej nie wytrzymam tego, a biorąc pod uwagę jeszcze to, że trzeba później czekać tyle to chyba wogóle się skończę:( ale przynajmniej fajnie że jest takie forum i wiem ze nie jestem sama, chociaż czytając niektóre posty można się nieźle zdołować:( no nic, życzę wszystkim powodzenia w walce z tym gównem!! ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani Szajer?:DI ona jest psychoterapeutą?Nie wiesz ile się czeka na terapie?A i jeszcze jedno czy dobrze mysle ze ona przyjmuje w tej przychodni akademickiej na podkarpackiej??Bede wdzieczna za odpowiedz:*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej :smile: Dr Szajer jest psychiatrą i przyjmuje na ulicy Hetmańskiej ale nie tam na początku w tej przychodni, tylko w drugiej na koncu ulicy, obok WSK. Ma takie gadane, ze mi zadna psychoterapia nie jest potrzebna :lol:

 

[Dodane po edycji:]

 

zapomniałam dodac - na wizytę czekałam ok 2 tygodnie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze trafilas na dobrego lekarza, ja juz tez mam takiego>>chodze do dr Kucharskiego. On dla odmany przyjmuje w tej przychodni 'na poczatku' Hetmanskiej i tez jest super.Smieje sie ze jak sie od niego wychodzi to sie czlowiek czuje jakby sie prozaku nałykał:D:DAle mimo tego chce miec jakas terapie bo wiem ze daje dobre efekty i pomaga w redukcji wielu objawow na trwale:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to jest moj pierwszy post tak wiec chcialbym wszystkich serdecznie powitac! Ja co prawda nie jestem z Rzeszowa, mam do Was prawie 90km ale i tak zdecydowalem sie wlasnie tutaj jezdzic, duzo szukalem dobrego specjalisty i z Waszych wypowiedzi wiekszosc poleca Dr Kucharskiego, dlatego zdecydowalem sie postawic na niego. Mialem dopiero pierwsza wizyte i musze powiedziec ze naprawde wychodzi sie od niego pozytywnie naladowanym, a co do psychoterapety to zapisalem sie do Pani Jakubowskiej-Kot ale kolejki sa strasznie dlugie ze jak w grudni mnie przyjmie to bedzie swieto, dlatego szukam w miedzy czasie kogos innego mam namiar na Pania Tomkiewicz i Dr Pasternaka i tu pytanie do Was, czy mozecie cos o nich powiedziec. Z gory dzieki i mam nadzieje ze jak sie z tego bagna wyciagniemy to spotkamy sie kiedys na jakims piwku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszalam ze dr Kucharski jest swietny ale jak dzwonilam, zeby sie wbic na wizyte, to mi babka powiedziala, ze on przyjmuje tylko stałych pacjentów i do niego zapisy wyglądają inaczej, wiec musialabym czekac ho ho i jeszcze trochę. Trafilam wieć do dr Szajer i nie załuje bo jest przeswietna. Co do psychologów, to nie wiem do kogo sie wybrac, skierowanie leży na pólce i kurzy sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem szczescie i do dr Kucharskiego czekalem "jedynie" 2 tyg. wiem ze to pewnie krotko ale mnie i tak sie ciagnelo 29 wrzesnia kolejna wizyte juz nie moge sie doczekac bo troche mi sie pogorszylo. A jesli chodzi o psychologa to naprawde ciezka sprawa niewiadomo na kogo sie zdecydowac hmmm :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ! 8504250 - to nr do rejestracji do dr Szajer

a tak na marginesie - przenoszę sie jednak do Kucharskiego ;)

 

[Dodane po edycji:]

 

celineczka3, mam pytanie do Cię 8)

 

chodzę do dr Kucharskiego, tak jak mowilas - super gość, skierowal mnie na terapie do dr Jakubowskiej-Kot, wiesz cos o niej moze? jutro ide do niej pierwszy raz :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliksa jakos nie wchodziłam na ten wątek a co za tym idze Twojego pytania. Pani mgr Jakubowska-Kot jest bardzo dobra, duzo mi pomogla, takze terapia z nia jest swietna.Zaluje tylko ze nie skorzystalam z niej w pelni ze wzgledu na moje potworne blokady. Teraz mam inna terapie dla DDA w osrodku terapi uzaleznien,tez mam super terapeutke.

A Ty jakie masz wrazenia po wizycie u Pani Jakubowskiej, bo patrzac po datach postow chyba juz przynajmniej jedna mialas za soba??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ziomków z Rzeszowa. Jestem tu nowa. 19 listopada mam pierwszą wizytę u dr Kucharskiego. Zdecydowałam się na niego (choć mam pod nosem 5 minut od domu poradnię) m.in. dzięki opiniom z tego forum. Mam nadzieję że to dobry wybór. A czy ktoś z was mógłby coś więcej o psychoterapii napisać ? Jak długo trwa ? Planuje wyjazd za granicę po nowym roku i teraz żałuję że tak późno zdecydowałam się na wizytę. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gingers

 

Są różne terapie.Ponoć najskuteczniejsza to terapia psychodynamiczna. Nie reklamuję jej bo ja akurat na taką chodzę, ale dowiadywałam się wczesniej na jaką pójść i do kogo. Doradziła mi moja psycholog kliniczna zatrudniona w moim przedszkolu integracyjnym.Zrozumiałe,że nie mogę akurat chodzic na terapię do swojego pracownika.

Chodzę na nią 2 razy w tygodniu, Byłam dopiero 4 razy, od ponad dwóch tygodni jestem na lekach, we wtorek idę do psychiatry,żeby może coś zmienił. Mam silny zespól depresyjno-lękowy, jeden psycholog stwierdził załamanie nerwowe. Zmagam się z objawami już od lipca, ale nie wiedziałam,ze będzie jeszcze gorzej więc dlatego zglosiłam się dopiero w październiku na terapię.

Na początku psycholog pyta z czym Pani przyszla, z jakim problemem, a potem krok po kroczku zadaje pytania, odpowiedzi nie uzyskujesz, czasami nie umiesz sobie na te pytania odpowiedzieć, albo swiadomie je wypierasz jeśli są drażniące,chodzi o to,że potem daja Ci to do myślenia. Na takiej terapii głownie pracuje się w oparciu o emocje, trzeba byc do bólu szczerym.

Chodzi o to,ze to co masz w podswiadomości-z czego oczywiście sobie nie zdajesz sprawy to wszystko musisz z terapeutką przepracować,żeby dostał się to do Twojej świadomości,żebyś to sobie uświadomiła.Czasami terapia sprawia ból,ale to znak,że pracujecie na tej terapii. I tak krok po kroczku idziesz w kierunku zdrowia.

Moja terapeutka na dwóch superwizorów.Tzn.,ze konsultuje każdy przypadek z superwizorem tj. osobą - autorytetem w dziedzinie psychologii moja np. konsultuje z jakimś dr pracującym na uczelni i jescze z kimś, nie wiem, zapomniałam, ale pytałam też o to.

Ale są też inne terapie. Ja chodzę prywatnie.

Wpisz sobie w google : psychoterapia ...i nazwę miejsowości, szukaj, tam będą kontakty, nr telefonu. Tabletki tylko są podporą , psychoterapia jest priorytetem.

Możesz pisać , pytać jesli masz ochotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×