czynności przymusowe - terapia grupowa

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez nikaMaBzika 27 wrz 2014, 20:34
Hej. chciałam zapytać czy terapia grupowa w oddziale dziennym może pomóc w nerwicy natręctw? Nie jest to jedyne zaburzenie, ale zawsze w trakcie różnych terapii czułam, że są bagatelizowane. Czynności przymusowe towarzyszą mi od bardzo dawna i pomimo kilkuletniego stażu leczenia nie widać poprawy, a przeciwnie, bardo się zaostrzyły. Praktycznie ponad połowę dnia przeznaczam na te bezsensowne rytuały i jestem już psychicznie i fizycznie zmęczona. Wiem, że najlepsza w tym przypadku jest terapia
poznawczo - behawioralna, ale na chwilę obecną mnie nie stać na taki wydatek.
Wpadłam w tak głęboką depresję wywołaną faktem własnej śmiertelności, że zdecydowałam się popełnić samobójstwo

przez Kontrast 27 wrz 2014, 21:55
Hej. Ja chodzę na taką terapie na uzależnienia i jestem nawet zadowolony. Nabędziesz tam zapewne wiedze tzn wgląd w siebie i dowiesz się jakie mechanizmy ma choroba, co sobie wytworzyłaś dla tych natręctw i pozyskasz wiedze o tzw działaniach alternatywnych. Pewnie analizie swoich działań, dlaczego tak postępujesz itp. Ogólnie to się sporo dowiesz o sobie na przykładach innych, to dużo daje jak się umie z takiej wiedzy korzystać i tworzyć analogie swoich zachowań. Im bardziej się otworzysz, będzie mniej miło, tym więcej wyciągniesz. Ile terapia ma trwać?
Nie znam roli, którą gram wiem tylko, że jest moja - niewymienna.

Sortuj wg