Jaka terapia? Czy tylko poznawczo-behawioralna?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez coccinella 11 lis 2013, 01:56
ladywind napisał(a):coccinella, psychodynamiczna polega na babraniu się w wydarzeniach z dzieciństwa zaś beh-poz. przekształcaniu tym, co tu i teraz, potrafi ponoć zmienić osobowość tworząc nowe szlaki nerwowe w mózgu, co jest udowodnione naukowo. I prawdopodobnie jest dużo bardziej skuteczna także w innych zaburzeniach psychicznych i ZO niż pozostałe.

Nie pisze jednak ze swojego doświadczenia, gdyż na żadnej nie byłam :P opieram sie tylko na tym, co czytałam na ich temat.

wiem na czym teoretycznie polega różnica między obiema terapiami, chciałam tylko poznać opinię osoby, która ma doświadczenie i porównanie obu tych metod :)
Nie chce mi się.

przez ladywind 11 lis 2013, 02:01
coccinella, acha:)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez coccinella 11 lis 2013, 02:06
ladywind napisał(a):coccinella, acha:)

ale i tak bardzo dziękuję za wyjaśnienie :)
Nie chce mi się.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Masked_Man 11 lis 2013, 16:53
Masked_Man napisał(a):A co myslicie o terapii integratywnej (czyli zawierajacej w sobie rozne czesci z roznych terapii, w tym poz-beh) w leczeniu NN?

Podbijam
Masked_Man

przez daredevil9 11 lis 2013, 18:26
A jaki jest okres trwania terapii psychodynamicznej (tzn. ile powinna trwać albo po jakim czasie powinno być widać poprawę)? Ja uczęszczam już ok 10 miesięcy i w sumie wiele zmian na lepsze nie widzę...Większość zmian, jak już, wypracowałem samodzielnie w oparciu o książki, publikacje, artykuły, skupiające się jednak bardziej na terapii poz - beh...Dlatego zaczynam wątpić w sensowność mojej terapii...Choć czytałem też, że terapia może trwać nawet kilka lat...Jak to widzicie? Od ok. 2 tyg. biorę także leki (Citabax) początkowo na myśli pomógł praktycznie po 1 tabletce, teraz jest trochę gorzej (ale wiem, że te leki tak mają, że najpierw jest ok, potem spadek i potem znowu poprawa), jednak lęk dalej występuje...(może powinienem poprosić o coś na lęk? Lekarz doraźnie przepisał mi Sympramol, ale...po nim jest jeszcze gorzej...hm...)

przez bei 27 kwi 2014, 22:06
A co jeśli się faktycznie nie znajdzie trapi poznawczo-behawioralnej?
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II