Tłumienie uczuć

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Tłumienie uczuć

przez armand 29 mar 2011, 21:39
Mój problem polega na tym że mam trudności ze spontanicznym wyrażaniem swoich uczuć. Złość, radość, czy smutek wszystko tłumię w sobie. No i do tego długotrwała depresja. Przeszkadza mi to w codziennym życiu. Jak sobie z tym radzić? Czy takie tłumienie może prowadzić do czegoś gorszego?

Tłumienie uczuć

przez CichoCiemny 30 mar 2011, 00:23
W niektórych przypadkach może prowadzić do załamania nerwowego.
Trudno cokolwiek poradzić, bo to bardzo indywidualna sprawa. Możesz zacząć od jakiejś terapii, jeżeli uważasz problem za poważny. Ogólnie dobrze jest się komuś wygadać, niekoniecznie na terapii, wyrzucić z siebie to wszystko. Mnie to ostatnio pomogło, mimo, że to tylko przez Internet i z osobami, których na oczy nie widziałem, ale korespondujemy od jakiegoś czasu.
Jak chcesz pogadać to napisz na PW jakiś kontakt do siebie.
CichoCiemny

Tłumienie uczuć

przez wiejskifilozof 01 kwi 2011, 20:33
To ja mam też ten problem .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Tłumienie uczuć

przez frytka 01 kwi 2011, 20:43
armand, to zgubne i prowadzi do frustracji a na dłuższą metę - wielu problemów z psychiką. Może spróbuj na forum wyrzucać z siebie co nie co powolutku? Wiesz, nie jesteś z tym sam. Osobiście też długo borykałam się z takim problemem - kiedyś wybuchnęłam i tak niestabilnie jest do teraz - długo się ślicznie uśmiecham i przytakuję aż w końcu wybucha i tak w kółko... Podziwiam osoby, które ze mną wytrzymują ale też dzięki nim powolutku zmierzam do 'złotego środka'. Wiele też pomogła mi terapia. Umiejętność nazywania uczuć i emocji to trudna sztuka.
Anioły są wśród Nas

Tłumienie uczuć

przez giani 02 kwi 2011, 21:59
Zasadniczo się uważa że tłumienie złości, frustrajci, własnych potrzeb przez długi czas prowadzi do lęku - a to potem do natręctw

Ja sam mam z tym bardzo duży problem, prawie zawsze jestem cichy i tłumię a raz na jakiś czas wybucham i wyrzucam z siebie wsyztskie złe uczucia i to się zmienai w agresję, całe szczęscie że nie fizyczną , ale i tak otoczenie uważa chyba że jestem lekko niezrównoważony i histeryzuje
Mi pomaga na to terapia, ale to trudne sprawa jak się taki schemat mialo od dziecinstwa

Tłumienie uczuć

przez wiejskifilozof 03 kwi 2011, 09:14
Sam bym chciał umieć uczucia okazywać , a nie mieć wszystko ukryte .

Tłumienie uczuć

przez coolkidofdeathh 03 kwi 2011, 14:33
Ja z kolei okazuję uczucia tym co nie powinnam ,tym którzy wydają mi się w porządku a zazwyczaj prędzej czy później się zawodzę na nich. A Ci , którzy chcą mi pomóc, mimo,że nie potrafią - są przeze mnie odrzucani. Potrafię wyrażać uczucia, ale zazwyczaj robię to przesadnie, nie panuję nad nimi. Ciągle na granicy.. typowo dla Borderline ...

Tłumienie uczuć

przez wiejskifilozof 04 kwi 2011, 13:09
Ja podałem się , nigdy nie będę umiał wyrażać swych uczuć . Nie tańczę jak się cieszę , nie płaczę nad książką . Jest jak jest inaczej nie umiem .

Tłumienie uczuć

przez Rad 07 kwi 2011, 15:01
A ja właśnie mam już bardzo duży problem z tym tłumieniem. Tłumię od 5 lat i od wczoraj doszły mi kolejne objawy : bardzo silne wewnętrzne napięcie oraz drżenie rąk i całego ciała. Bardzo nie przyjemne uczucie i bardzo ciężko to skontrolować.

Wydaję mi się że to już dla mnie ostatni dzwonek i muszę wziąść się za siebie. Planuje założyć sobie notes i notować wszystkie myśli i analizować je z moją wiedzą z terapii i powoli zmieniać moje życie. Do tego przydałoby się coś silnego na uspokojenie.

Tak że Wielka Rada do wszystkich co chcą wyzdrowieć. Bierzecie się za te emocje jak najszybciej, najlepiej na terapię iść. Bo jeżeli się z nimi nic nie zrobi to niestety choroba będzie się powiększać.
Rad

Tłumienie uczuć

przez CichoCiemny 07 kwi 2011, 22:21
Rad, notes? Daj spokój, kup lepiej worek, powieś w pokoju i napierdalaj ile się da jak jesteś zły. Pomaga, serio.
CichoCiemny

Tłumienie uczuć

przez *Monika* 07 kwi 2011, 22:29
KeFaS, Ja tak nie umiem , poprostu........
Cieszyłabym się, gdyby jakakolwiek aktywność fizyczna znosiła moją złość. Co robić?
Obrazek
Główny Moderator

Tłumienie uczuć

przez CichoCiemny 07 kwi 2011, 22:40
Monika1974, jakakolwiek, tzn? Zacznij od biegania, jak Ci się odechce to rower, itd.
Ja zacząłem trenować Krav Magę (Izraelski system samoobrony) i to naprawdę pomaga mi się wyładować.
Albo policz do dziesięciu, niektórym to pomaga :P
CichoCiemny

Tłumienie uczuć

przez Drewniany 07 kwi 2011, 22:48
Mnie bieganie nie wkurza tylko na zawodach (biegam na najkrótsze możliwe dystanse tylko po to by przebiec i dostać ten medal z którego i tak się nie potrafię cieszyć).
NN, zaburzenia anankastyczne.
Pomóż! Nie bądź obojętny!
http://pajacyk.pl http://www.polskieserce.pl

Tłumienie uczuć

przez *Monika* 07 kwi 2011, 22:52
KeFaS, szybko się zniechęcam podejmując wysiłek fizyczny.Na dzień dzisiajszy tak jest. Ale kiedyś tak nie było. A liczenie doprowadziłoby mnie do granic wytrzymałości ;)

Drewniany, a co myślisz na temat pozytywnej rywalizacji?
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg