Lęk przed braniem leków,czy ktoś z was tak ma?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez alone05 27 kwi 2015, 23:12
Ja uważam, że leki są bardzo szkodliwe np. na wątrobę źle działają i unikam ich jak tylko mogę.

przez zima 27 kwi 2015, 23:16
casiulek, no to nie bierz i problem z głowy :-P
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez oskaka 27 kwi 2015, 23:29
zima,
On ostatnio był:
Ostatnia wizyta: 13 sie 2009, 12:21

Ja reaktywowałem wątek. Jeżeli mi też tak napiszesz to odrazu uprzedzam: mam również problemy ze snem (płytki i częste wybudzania -> za dnia jestem senny, nieogarnięty itp, itd) a leki na to pomagają, szczególnie jeden.
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arasha 27 kwi 2015, 23:46
oskaka, znam ten ból :roll: A z jakiego powodu u Ciebie pojawia się lęk przed skutkami ubocznymi ? I przed czym konkretnie ?

Ja też tylko na spanie biorę i na uspokojenie :roll:

Ja mam znowu tak, że jak się do jakiegoś leku przekonam i widzę, że nic mi po nim nie jest, to nie mam już obaw przed braniem ( np. Etopirynę biorę bez obaw, ale ibuporofenu już bym się nie chwyciła, bo nie brałam i bałabym się reakcji :hide: ), ale w sumie bardzo niewiele takich leków jest :bezradny: Na palcach obu rąk mogę policzyć. Inna sprawa, że ja bym najchętniej brała substancje chemiczne w postaci zastrzyków, ale bardzo niewiele leków występuje w takiej postaci i większość jest dostępna w tzw. lecznictwie zamkniętym :pirate:

Btw Dobrze zrobiłeś, że reaktywowałeś ten temat, bo myślę, że może dotyczyć sporo osób.
Ostatnio edytowano 27 kwi 2015, 23:54 przez Arasha, łącznie edytowano 1 raz
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez oskaka 27 kwi 2015, 23:54
Arasha napisał(a):oskaka, znam ten ból :roll: A z jakiego powodu u Ciebie pojawia się lęk przed skutkami ubocznymi ? I przed czym konkretnie ?

Po paro miałem bardzo rzadki skutek uboczny i tak się zaczeło... Generalnie boje się, że po leku będę miał problemy z sercem, zasnę i się nie obudzę (wcześniej miałem bez leków ten problem ostatnio ale zwalczyłem ten lęk) i to chyba wszystko.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez oskaka 28 kwi 2015, 00:00
Arasha napisał(a):oskaka,
Ja mam znowu tak, że jak się do jakiegoś leku przekonam i widzę, że nic mi po nim nie jest, to nie mam już obaw przed braniem ( np. Etopirynę biorę bez obaw, ale ibuporofenu już bym się nie chwyciła, bo nie brałam i bałabym się reakcji :hide: ), ale w sumie bardzo niewiele takich leków jest :bezradny: Na palcach obu rąk mogę policzyć. Inna sprawa, że ja bym najchętniej brała substancje chemiczne w postaci zastrzyków, ale bardzo niewiele leków występuje w takiej postaci i większość jest dostępna w tzw. lecznictwie zamkniętym :pirate:

Jak w styczniu jadłem leki jakie chciałem. Teraz to wielki problem nawet boje się Mirtagen wziąć jak go brałem kiedyś przez 2 miechy :hide: ostatnio po tabletce z witaminami grupy B dostałem ataku paniki...

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez Arasha 28 kwi 2015, 00:06
oskaka, Mirtagenu się nie bój ... ja biorę od 7 lat ... właśnie mi się rozpuszcza na języku :lol: To najbezpieczniejszy z psychotropów, jakie znam ... a większego cykora ode mnie nie spotkasz ;)

Co do brania witamin czy minerałów to też miewam okresy, że się nie chwycę :bezradny:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez oskaka 28 kwi 2015, 00:18
Arasha napisał(a):oskaka, Mirtagenu się nie bój ... ja biorę od 7 lat ... właśnie mi się rozpuszcza na języku :lol: To najbezpieczniejszy z psychotropów, jakie znam ... a większego cykora ode mnie nie spotkasz ;)

Co do brania witamin czy minerałów to też miewam okresy, że się nie chwycę :bezradny:

Wiem, że po 15 jak i po 30 mg i nic będzie ale się boje :hide: kiedyś normalnie, żarłem spore dawki witamin i podobne jak ćwiczyłem. Kiedyś piłem hektolitry energetyków, kawy i bez problemów pochłaniałem tabletki z kofeiną i nic. Teraz mam hopla na punkcie serca... Życie bez lęków było łatwiejsze :105: cholerne stresy...

A tak apropo. Można tutaj założyć dziennik walki z nerwicą czy coś podobnego?

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez Arasha 28 kwi 2015, 00:25
oskaka napisał(a):Wiem, że po 15 jak i po 30 mg i nic będzie ale się boje :hide:

Rozumiem ;) Ale nawet po 45 mg nic się nie dzieje, poza zwiększonym obżarstwem :pirate: A jesteś w ogóle w stanie zasnąć bez mirty ?

oskaka napisał(a):Teraz mam hopla na punkcie serca...

Ja też mam hopla, ale na innym punkcie i chętnie bym się zamieniła :P

oskaka napisał(a):Życie bez lęków było łatwiejsze :105: cholerne stresy...

No, ba !

oskaka napisał(a):A tak apropo. Można tutaj założyć dziennik walki z nerwicą czy coś podobnego?

Pewnie, że można ...parę osób już to robiło. Najlepiej w dziale nerwica lękowa ;) Tylko zatytułuj go jakoś ciekawie, żeby zachęcał do odwiedzania. Chyba, że chcesz go prowadzić wyłącznie na własny użytek. Możesz też poszperać w wyszukiwarce i dopisać się do czyjegoś wątku, jak Ci tematyka spasuje ;)

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez oskaka 28 kwi 2015, 00:43
Arasha, Ja dobrze reagowałem na ten lek, szczególnie na 15mg. Na jakim punkcie wariujesz? Może się zamienię :D Pomyślę nad tym dziennikiem :)

Ponawiam pytanie:
Czy ktoś miał i uporał się z lękiem przed braniem leków?

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez Arasha 29 kwi 2015, 20:03
oskaka, jednym słowem ... emetofobia :pirate: Wątpię, czy byś się zamienił :? Ja bym wolała czuć serducho ... nawet za bardzo ... ale może tylko tak mi się wydaje, bo nie doświadczyłam :bezradny:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez JERZY62 29 kwi 2015, 20:24
Arasha, ja Ci powiem że każda dolegliwość jest przekichana mniej czy więcej i boli, trudno tu coś wybierać.

A co do leków to każdy lek to diabeł ale jak trzeba brać to trzeba i żeby tylko lek pomagał to by było dobrze ;)
♪♪♪

przez oskaka 29 kwi 2015, 21:01
Arasha, przez pewien czas serce mi tał łomotało, że już klataka piersiowa zaczynała boleć... Nie polecam takiego uczucia, ale już się przyzwyczaiłem chyba i nie zamieniłbym się jednak. To by było "z deszczu pod rynne" :D Ciesze się, że hipochondrii nie mam, ale ementofobia też przewalone :?

JERZY1962, nie mniej jednak hipochondia to kosmos dla mnie :D

Jutro wezmę lek :D (powtarzam sobie to od 2 tygodni...)

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez Arasha 29 kwi 2015, 22:11
oskaka, a nie mówiłam, żebyś się nie zamienił. Człowiek podświadomie woli to, co zna ... aczkolwiek mnie już moja przypadłość mocno męczy :? No, ale że w ogóle wiesz, o co coman :uklon:

Całe szczęście, że nie mam zapędów hipo :P bo tego już sobie nie wyobrażam :hide:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Sortuj wg