Nerwica Natręctw - Moja historia, objawy, co zrobić...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez From_NewYork 27 gru 2007, 13:03
Mam cos takiego gdy juz wszystkie natrectwa znikną to mysle ze jestem chory psychicznie ze mam shize i wtedy czuje sie taki otępiały.Ale mysle ze to tylko jest spowodowane nadmiernym skupianiem sie na sobie
Szlachetne zdrowie nikt sie nie dowie jako smakujesz aż sie zepsujesz

Nerwica natręctw powraca

przez SEBASTIAN28 27 gru 2007, 14:35
Witam, od jakiegos czasu znowu mam te same mysli co dawnej to znaczy mezcy mnie cały czas jedna sprawa, jestem w związku z drugą osobą i cały czas mi sie wydaje ze zaraz sie pokłócimy i rozstaniemy. Mam takie mysli od momentu kiedy byłem kiedys w zwiazku z pewna osobą która cały czas sie ze mną kłóciła i z byle powodu rozstawała, np dzwoniła do mnie i mówiła ze to juz koniec a za chwile ze jednak sie nie rozatajemy. Od tamtego związku mineło juz duzo czasu ale ja nadal mam te same mysli cały czas, a najgorzej jest gdy rozmawiam ze swoją ukochaną przez tel bo po skonczonej rozmowie wydaje mi sie ze ona za chwile do mnie zadzwoni i powie mi ze sie rozstajemy. Doszło do tego ze nawet wyłączam tel nieraz bo wtedy sie lepiej czuje. Nawet nie mam z kim o tym porozmawiać :-(, chyba musze sie wybrac na jakąs terapie tak jak dawniej bo wtedy mi to pomogło ale sam nie wiem co mam robic, Pozdrawim :-)
S28

przez jaaa 27 gru 2007, 15:37
najlepiej pogadaj o tym z ukochana o swoich obawach ,powinna zrozumiec skoro jestescie razem ze soba:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

HEJ

przez SEBASTIAN28 27 gru 2007, 16:45
No jakos nie moge sie zebrac na rozmowe, chyba znowu bede musiał isc na terapie, oczywiscie w tajemnicy bo nikt o tym nie wie, Pozdrawiam
S28

Dziwna nerwica prosze o pomoc

przez TylkoJa1 28 gru 2007, 21:58
Od jakiś 5 lat mam nerwice natręctw. Przez ten czas często robiłem głupie rzeczy np. Liczyłem litery w wyrazach i t p prawie na każdym kroku.
Ale nie interesowałem się głębiej tą chorobą. W ostatnim czasie przeczytałem trochę o tej chorobie i postanowiłem się opamiętać. Jakoś łatwo mi to przyszło , teraz też czasami zdarza mi sie cois policzyc na już rzadko . Nerwica mi troche przeszła ale pojawiło się odrealnienie , odtępienie , derelalizacja , depersonalizacja. Podobno depersonalizacja i . t . p jest to taka jak gdyby obrona móżgu przed nerwicą natręctw czy to prawda ? Czy dzięki temu odrealnieniu tak łatwo zlikwidowałem część objawów tej nerwicy ? Byłem u psychiatry i mam brać Asentre na nerwice i Rispollept na odrealnienie. Zastanawiam się czy brać tą asentre skoro częsć objawó nerwicy mi znikła.
Przepraszam że pisze nieporawnie ale 30 minut temu wziołem pierwszy raz Asentre i jestem lekko mówić lekko nacpany chyba ze sobie wkrecam .

nie no :/ zalamany

przez Mafju88 30 gru 2007, 12:47
ostatnio sie dowiedzialem ze natretne mysli, ze mozna komus zrobic krzywde biora sie z tego ze chcemy to zrobic tylko nie jestesmy w stanie podjac takiego dzialania :/ no jezeli tak jest to ja naprawde ale chyba rece zalamie...

przez jaaa 30 gru 2007, 12:52
chyba cie pogelilo- przeopraszam za dobitne stwierdzenie

to chyba by wszyscy na NN musili siedziec w psychiatrych pod kluczem ;)

i w ten o to piekny sposob nakrecasz sie jeszcze bardziej ;)

przez Mafju88 30 gru 2007, 15:05
neste tea :/
I'll be where the eagles flying higher and higher

od czego zacząć

przez sulin 30 gru 2007, 15:22
Ostatnimi czasy meczy mnie mysl o mojej bylej dziewczynie. W chwili obecnej mam wspaniala partnerke. Powiedzialem jej o tym. Bardzo ja to zabolalo. To trwa jakies 3 tyg. Predzej mialem jakies takie dziwne zachowania odpowadajace NN ale nie mialem problemu zeby zaprzestac robic jakies natretne czynnosci (np. czeste mycie rak) Teraz czuje ze przechodzi mi tez to myslenie. Na poczatku mnie gdzies uwieralo nie dawalo spokoju. Nie samo myslenie ale swiadomosc zaistnialej sytuacji. Teraz jest tak ze jak czyms zajme swoj mozg to nie mam nieporzadanych mysli. Ale i tak chce isc do lekarza... od czego zaczac...mysle zeby isc najpierw do psychiatry.

Co mam powiedziec mojej dziewczynie zeby nie cierpiala...

Prosze pomozcie.

przez Mafju88 30 gru 2007, 16:18
wiesz mozesz z nia pogadac o tym na spokojnie i jezeli to zrozumie ( w co watpie znajac kobiety) to poczujesz chyba lekka ulge i z czasem powinno przejsc albo mozesz jej tego nie mowic bo wiesz doskonale ze z nia bedziesz chodzic.... ja chodzilem z moja dziewczyna i tez myslalem o poprzednij ale chcialem tą z ktora chodzilem a tamta olalem i jest luzik.... radze zrobic to samo i zajac sie obecna dziewczyna i nie zawracac glowy czemu o tamtej myslisz bo to przeszlosc ;) z tą bedzie lepiej jak z tamta uwierz :D

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:20 pm ]
a co do tego czy to natrectwa... byc moze ale tak jak mowilem daj sobie z tym psokoj a z czasem powinny zniknac ;) pozdrawiam :)

Re: Dziwna nerwica prosze o pomoc

przez midaa 30 gru 2007, 17:47
Kiedyś miałam zapisaną Asentrę, ale nie zaczęłam jej brać bo pozostałam przy Fluoxetynie ostatecznie.Asentra to podobno dobry lek, mój psychiatra powiedział mi wtedy,że działa dobrze- przeciwlękowo.Z opisu pamiętam też ,że jest na natręctwa.Narazie bierz ten lek ,sam sobie nie rezygnuj z barania bo zrobiło Ci się lepiej, no i zacznij oprócz barania leków jakieś spotkania z psych. na terapie można też chodzić z NFZ, ważne żeby coś z tym robić ,bo samo nie przejdzie.Jeśli chodzi natomiast o to liczenie- to bardzo częste natręctwo, ma je wiele osób ;) Głowa do góry :smile: :smile:
MICHAEL JACKSON 1958-2009 [*] Obrazek

przez n-monika 03 sty 2008, 19:49
niestety nie moge do końca się zgodzi z wypowiedzią kolegi powyrzej---kobiety są w stanie zrozumie NN--wszystko zależy od indywidualnej osoby.Jesli już zdecydowałeś sie pójśc do lekarza to njlepiej jest udac sie do psychiatry i opowiedzie mu co Cię gryzie.jeśli chodzi o dziewczyne...no to decyzje musisz podjac sam.ja gdybym była na jej miejscu to wolałbym wiedzie wszystko---na tym polega szczerośc--zwłaszcza że juz powiedziałeś jej co nieco co Ja zabolało.musisz sam zadecydowa, to Ty najlepiej znasz siebie i swoja dziewczyne.pozdrawim

przez sulin 03 sty 2008, 22:42
a czy dobra decyzja jest pojscie od razu do psychoterapeuty??

przez Mafju88 03 sty 2008, 22:50
sulin poki to nie jest takie netretne to decyzja o pojsciu do psychoterapeuty jest jak najbardziej wskazana :) bo ja zwlekalem i mi sie pogorszylo i wiecej lekow teraz mam. Nie chce Cie straszyć w rzadnym wypadku, ze i u Ciebie tak bedzie bo na to trzeba bardzo wiele zeby sie stan pogorszyl, ale idz. Tu nie ma sie czego bac ani wstydzic. I pamietaj jedno... nertectwa to tylko mysli nic wiecej :) pozdrawiam :)

Sortuj wg