Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez swistak2112 28 paź 2014, 15:17
Co to w ogóle znaczy, że testosteron masz badany adekwatnie do wieku? [...]
Ziółka pomogły i jest to na papierze potwierdzone wynikami

Po przekroczeniu wieku 50 lat norma się obniża, i ja ostatnimi czasy sporo ćwicząc i ruszajac się regularnie dostałem przekroczenia poziomu T w swoim wieku. Mam obniżone dawkowanie Undestoru do 1 kapsułki. Jakbym pił zioła to bym pewnie im to przypisał, ale nie piłem. Sam ruch i ćwiczenia na ławeczce i "wioślarzu", wyciskania i skłony, oraz dużo jazdy rowerem, marsze- chyba poprawiły mi wynik, bo więcej leku niż poprzednio nie brałem. Pregnylu też nie stosowałem. W połowie listopada mam mieć badania ponownie, zobaczymy jak poziom spadnie.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez fisherman 28 paź 2014, 15:35
No to ja ćwiczyłem regularnie (bieganie co 2-3dni 5-10km, treningi z obciążeniem ciała, pod ok. 350-450 pompek różnych, 70-90 podciągnięć na drążku na sesję, kilka razy w tygodniu, rower 15-30km) z 2 lata przed ziółkami i jak się czułem kiepsko, tak nic się nie zmieniało, dopiero te ziółka, a konkretniej mówiąc booster testosteronu przyniosły zmianę widoczną.

Napisz ile konkretnie masz tego testosteronu z jednostką. Bo ogólnie interesuje mnie ta tematyka. Zaraz wychodzę na wizytę do endokrynologa to sobie potem bym ew. uzupełnił wiedzę.

przez swistak2112 28 paź 2014, 16:13
fisherman napisał(a):Napisz ile konkretnie masz tego testosteronu z jednostką. Bo ogólnie interesuje mnie ta tematyka. Zaraz wychodzę na wizytę do endokrynologa to sobie potem bym ew. uzupełnił wiedzę.

wynik 885 ng/dl (N: 241-827)
Po przeliczeniu w innych jednostkach 25,50.
Świstak
F33

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fisherman 28 paź 2014, 18:28
No to taki poziom teścia to ja rozumiem ! Ja mam na ziółkach 605 ng/dl.

Tylko coś źle chyba rachujesz, bo ten wynik w przeliczeniu to powinien być koło 31 nmol/l.

przez mio85 29 paź 2014, 13:57
swistak2112 napisał(a):wynik 885 ng/dl (N: 241-827)
Po przeliczeniu w innych jednostkach 25,50

Mowimy o wolnym, czy o calkowitym? Czy twoj androlog w ogole dzielil sie jakimis spostrzezeniami na ten temat. Tzn. czy jeden i drugi jest tak samo wazny, czy calkowity mozna zupelnie zbagatelizowac? Z publikacji internetowej mozna wywnioskowac, ze test calkowity nie jest zbyt miarodajny. Mi na przyklad wyszedl niski, ale dzien przed badaniem mialem ejakulacje. Pytanie czy moglo to istotnie wplynac na wynik badania.

przez fisherman 29 paź 2014, 18:01
Sorry, że odpowiadam za kogoś innego, ale to jest wynik teścia całkowitego - tyle wolnego to by nawet Pudziana rozsadziło. Ogólnie tylko kilka % testosteronu jest wolnego, reszta związana jest z globuliną i albuminą. Całkowitego nie można zbagatelizować w żadnym wypadku i on jest właśnie takim głównym wskaźnikiem, potem zwraca się uwagę na wolny, gdyż on właśnie jest labilny dosyć we wskazaniach. Czyli ważniejszy jest całkowity, choć to wolny bezpośrednio działa. Są i przypadki, że całkowity jest na poziomie górnej granicy, a wolny b. niski, ale to raczej rzadkość.

To po co było spuszczać dzień przed badaniem ? :P Jakoś mogło wpłynąć, ale nie sądzę, że istotnie. Podaj ile wyszło w tym badaniu.

przez xanonymous 01 lis 2014, 18:12
Jeden typo podaje ( http://www.paxilprogress.org/forums/sho ... hp?t=51093 ) że pozbył się dysfunkcji sexualnych spowodowanych przez SSRI (paroksetyne) suplementując cynk w dawce 60mg dziennie. Poprawiać zaczeło sie po 3,4 tygodniach. Niby 10mg cynku dziennie to dawka w 100% pokrywająca zapotrzebowanie (tak pisze na suplementach z cynkiem). Typo mówi, że przez kilka miesięcy brał 60mg cynku dziennie oraz badał krew na poziom cynku przed i po suplementacji i wszystko było w porządku. Jakaś tam norma podaje poziom cynku 12-25. Jego poziom cynku we krwi po miesiącach przyjmowania po 60mg cynku był 16 więc wcale nie był wysoki.

W wieku 24-ech lat zaczeły wypadać mu włosy. Niski poziom cynku sprawia, że enzym 5-alpha reduktaza zaczyna produkować zbyt dużo DHT (DiHydroTestosterone). Koleś badał poziom testosteronu przed i w trakcie suplementacji i skoczył mu z 19 do 28 jednostek. 19 jest w normie ale osoby, które biorą paroksetyne nie zdają sobie sprawy że mają mniej wolnego testosteronu mimo że testy wychodzą w normie. Ale młodzi mężczyźni powinni mieć wysoki poziom testosteronu, nawet w granicach górnej normy. DHT powoduje łysienie typu męskiego. Paroksetyna obniża dopamine a w rezultacie zwiększa poziom prolaktyny. Prolaktyna aktywuje 5alpha reductase. Sądzi się, że cynk reguluje hormony ale tylko gdy jego poziom jest odpowiednio wysoki. Upraszaczając. Paroksetyna -> obniżenie poziomu dopaminy (dopamine downregulation) -> wysoka prolaktyna -> wysokie DHT -> utrata włosów ; wysokie DHT i Estrogeny -> niskie libido. Cynk powstrzymuje 5alpha reductase i obniża poziom estrogenów co podwyższa testosteron. Cynk reguluje dopamine /prolaktyne.

Zacznijmy suplementować cynk nie później tylko teraz. Zalecana dawka 15mg to za mało. 60mg is OK. Wielu kulturystów, sterydziarzy bierze 70-100mg cynku, aby upewnić się że ich testosteron nie aromatyzuje do estrogenu lub przekształca się w DHT przez 5-alpha reduktaze.

Dodam że obydwie osoby stosowały pikolinian cynku. U nas w aptekach jest głównie glukonian cynku ewntualnie chelat aminokwasowy z Olimp'u.
neuroleptyki takżę podwyższają prolaktyne...

przez swistak2112 01 lis 2014, 20:43
Post wygląda na przedstawiciela handlowego suplementów cynkowych. A żeby było "wiarygodniej"- trochę prawdy, sporo ściemy.
Ps. leki kóre ja biorę (wykaz poniżej) u mnie nie powodują wzrostu poziomu prolaktyny. Nie brałem Bromergonu 2 miesiące i wynik PRL mam w normie.
Świstak
F33

przez Petek 02 lis 2014, 00:20
Chlorprotixen też podwyzsza prolaktynę? I w ogóle co to jest ta prolaktyna?
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez 2004borys 04 lis 2014, 19:31
Ja po SSRI kompletnie przestałem interesować się sexem, gdzie wcześniej byłem 100% sexoholikiem.
sulpiryd 200 mg
fluoksetyna 40 mg
wenlafaksyna 112,5 mg
olanzapina 7,5 mg
klorazepan 20 mg

przez xanonymous 06 lis 2014, 06:39
swistak2112 napisał(a):Post wygląda na przedstawiciela handlowego suplementów cynkowych. A żeby było "wiarygodniej"- trochę prawdy, sporo ściemy.

Co według Ciebie jest nieprawdą?
Przeglądałęm inne posty tego gościa i po prostu gościu się leczy od lat , nie jest żądnym przedstawicielem. Jesteś zbyt podejrzliwy :)

przez swistak2112 06 lis 2014, 13:43
xanonymous napisał(a):Co według Ciebie jest nieprawdą?

DHT to jest najbardziej aktywna forma testosteronu (jego działąnia biologicznego). Leki blokujące powstawanie DHT to nie inhibitory aromatazy a finasteryd, stosowany w leczeniu przerostu prostaty. On kastruje w ten sposób, że masz chęć, a nie możesz :zzz:
Świstak
F33

przez PSSD 06 lis 2014, 15:26
Ktoś z Francji wyleczył się mianseryną. Wklejam link:
http://pssd.forumotion.com/t778-mianserin-30-mg

przez mio85 06 lis 2014, 18:30
wyleczył depresje a nie pssd. TO bedzie mogl stwierdzic dopiero, gdy odstawi lek. Ze jest dobrze z seksem na leku to nie dziwota - miansa poprawia libido, ale nie jest to lek na dysfunkcje seksualne tylko silny antydepresant. Człowiek borykajacy sie z dysfunkcjami nie zdecyduje się na +30 do wagi, otępienie i spanie po 12 godzin. Dziękuję za taką terapię. Koles ma frta, że jemu akurat pomogło tez w depresji i ominął uboki. a moze rzeczywiście miansa nie jest aż tak silna? Moj psychiatra bardzo ja demonizuje. Mowi, ze bede obzeral sie w nocy, czesto do momentu, az zwymiotuje. Kilka opinii na forum zdaje sie to potwierdzac.

Sortuj wg