Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez swistak2112 14 lis 2013, 17:20
Kalebx3 napisał(a): Świstak , ile tego bierzesz , do czego , jak długo i na co ?
Powodzenia.

Jestem pod opieka m.inn. poradni andrologicznej. Na podstawie wynikó krwi mam przepisywany Undestor i właśnie Bromergon.
Odnośnie Undestoru -biorę go 2 kapsułki- może i on pomaga, ale nie tak, jakby to sobie mozna wyobrażać. Mnie po nim napędza (nie pobudza!!)- lepiej te zwalczanie depresji nawracajacych wychodzi. Autentycznie mnie pozytywnie nakręca do działąnia. PRL mam ciut podwyższoną po chlorprothixenie. Więc mam na recepcie i Bromergon. Natomiast spada po nim ciśnienie, a te mam niskie.
Odnośnie bupropionu to moim zdaniem nie tylko jest to wpływ dopaminergiczny- wszak w takim wypadku kapsułka np. Madoparu HBS (lewodopy) by pomogło. A ja nawet takie próby mam za sobą i na PSSD to nie pomaga. Więc bupropion musi mieć jakieś działąnie receptorowe, skoro na tym polu jest chwalony. Jednak nie mogę się zgodzić na lek, kóry by nasilał mi bezsenność, bo to koszmar dla mnie większy niż depresja.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez marek_93 17 lis 2013, 22:03
Wrzucam, może komuś to pomoże

Dysfunkcje seksualne wywołane przez leki przeciwdepresyjne i Strategie leczenia dysfunkcji seksualnych
wywołanych przez LPD

http://www2.sum.edu.pl/wydawnictwa/wiad ... ucia_K.pdf

przez tomek12 12 gru 2013, 17:53
dostałem strasznej bezsenności po wettbutrinie mimo, że już go od paru miesięcy wogle nie biore.
Ktoś mam jakiś sposób żeby zasnąć normalnie bez tabletki nasennej? troche próbowałem z mianseryną ale ona wręcz zwala z nóg takie ma na mnie działanie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez chojrak30 03 sty 2014, 15:05
Hejka po długim czasie, mi wellbutrin pomógł ale nie biorę już go dosyć długo bo jest dla mnie za drogi, mam wrażenie że właśnie po nim zostało mi lekko zwiększone zainteresowanie płcią przeciwną i większa sztywność tam na dole ale i tak nie jest to co było kiedyś, w dalszym ciągu mam małe ilości nasienia i brak ochoty na regularne współżycie, troszkę się libido ostatnio poprawiło jak sobie zapodałem przez miesiąc Sustanon podnosi to poziom teścia przez co wzrasta masa mięśniowa i libido taki eksperyment zrobiłem na sobie, po pierwszej dawce libido było mega wysokie po kolejnych dawkach coraz słabsze poprostu organizm sie przyzwyczaja i już nie ma tego efektu ilość nasienia bez zmian malutka i brak uczucia ciśnienia w portkach i chęci rozładowania a na maxatin szkoda mi kasiory. Na moje to te leki SSRI zmniejszają ogólnie wrażliwość na bodżce zewnętrzne właśnie po to żeby sobie lepiej radzić na tym czasami popierd.... świecie żeby być bardziej "gruboskórnym" a że nie działają wybiórczo to przy okazji osłabiają naszą sferę seksualną, ja sobie teraz lepiej radzę w pracy i w życiu bo mam bardziej wyrąbane na wiele spraw nie mam już tej wrażliwości co kiedyś zmieniona jest trochę osobowość ale wolę pogodzić się z tym niż siedzieć w domu i bać się wyjść do ludzi przez fobie i nerwice, brak sexu niestety zamieniłem na przesiadywanie wieczorami przed kompem i graniu :-(

przez sylvek 03 sty 2014, 15:29
tez bralem wellbutrin (150 i 300) i nie byl jakos szczegolnie skuteczny w sferze seksualnej czyli wyglada na to ze to kwestia indywidualna. Tak samo jest z emocjami ktore sa u mnie skorelowane z libido

co do terapii zastepczej teściem to zauwazyłeś jakikolwiek wpływ na emocje ? Większa agresja itp ?

przez swistak2112 03 sty 2014, 16:34
sylvek napisał(a):tez bralem wellbutrin (150 i 300) i nie byl jakos szczegolnie skuteczny w sferze seksualnej czyli wyglada na to ze to kwestia indywidualna. Tak samo jest z emocjami ktore sa u mnie skorelowane z libido

co do terapii zastepczej teściem to zauwazyłeś jakikolwiek wpływ na emocje ? Większa agresja itp ?

U mnie nic takiego nie ma. Kiedyś (przed 48 rokiem życia) byłem poddawany stymulacji gonadotropiną (Pregnyl codziennie). Bardzo ładnie mnie to nakręcało - żadnych agresji, a poziom T. był nawet powyżej normy (29-30 teraz mam ok. 16-18- też b.dobrze jak na 50+).
Za to agresję miałem kiedyś po 60 mg (3 kapsułki) fluoxetyny, która mnie nie tyle nakręcała, co pobudzała doprowadzajac do wnerwienia. Z tego względu mam zmianę na sertralinę, która tego pobudzania nie wykazuje.
Fluoksetyna ma tą zaletę (u młodych mężczyzn), że ładnie wydłuża fazę plateau, hamując przedwczesną ejakulację.
Szkoda, że Wellbutrin nie jest refundowany, a bez refundacji za dużo kosztuje, aby się stale nim leczyć w miejsce SSRI czy SNRI.
To wszystko jednak nic w stosunku do interferonu alfa2, kóry brałem przez 26 tygodni (bezskuteczne leczenie HCV). On to dopiero wyprowadza z równowagi. Dysforie jak cholera. Opisałem to w innym wątku.
Świstak
F33

przez chojrak30 04 sty 2014, 07:49
Przy stosowaniu Sustanonu zaobserwowałem same pozytywy brałem go co 10 dni
- na początku bardzo mocno poprawione libido
- o wiele lepsze poczucie humoru lekki bananek na twarzy ;-)
- o wiele więcej pewności siebie
- większa wytrzymałość fizyczna większa siła
- lepsze doznania w trakcie seksu
- kolano mnie przestało boleć a dokuczało że kulałem bardzo często
- lepsza wytrzymałość przy pracy w nocy

Ogólnie full wypiard z tym że po pierwszej dawce mocno pobudza nie polecam brać na noc he he nie mogłem zasnąć, po tym
nie odczuwałem agresji tylko większą pewność siebie, tylko że na dłuższą metę nie polecam bo zblokować sobie można przysadkę
trzy porcje co 10 dni max to trzeba robić z głową żeby sobie nie zaszkodzić jeszcze bardziej.

Pozdro

przez freitag20 08 sty 2014, 00:13
tomek12 napisał(a):dostałem strasznej bezsenności po wettbutrinie mimo, że już go od paru miesięcy wogle nie biore.
Ktoś mam jakiś sposób żeby zasnąć normalnie bez tabletki nasennej? troche próbowałem z mianseryną ale ona wręcz zwala z nóg takie ma na mnie działanie

Wytrzymać okres bezsenności aż organizm sam się przyzyczai. Nie ma innej możliwości.

przez tomek12 08 sty 2014, 08:45
freitag20, już brałem mase różnych leków nasennych i antydepresantów o działaniu nasennym ale nic nie pomaga żeby spać normalnie. najgorzej, że jestem na Zypsili która powoduje bezsenność z tym że przed Wellbutrinem po tabletce wieczornej Zypsili ona mnie zmulała i smacznie spałem 7-8 h, a od czasu tego świństwa Wellbutrinu przestała ona tak działać i leże pare godzin w łóżku w nocy i nie moge zasnąć. najlepiej śpię po lorafenie ale ponoć on uzależnia i chce go odstawić, a poza tym po nim śpie 11 h więc za dlugo. Dzisiaj np. wziąłem Waleriane 200mg (zioła) i jakoś zasnąłem choć pare razy sie w nocy budziłem i wstałem o 5 rano. Tak sobie dzisiaj myśle, że spróbuję jeszcze jakieś inne zioła i odpuszcze te leki nasenne bo to chyba więcej szkodzi niż pomaga. Wczoraj np. zemdlałem w łazience i sie obudziłem na podłodze więc coś jednak jest nie tak.

Może znasz jakies dobre zioła na sen ?

przez swistak2112 08 sty 2014, 11:53
Ponieważ to wątek o PSSD więc na swoim przykładzie podam, że SNRI (wenlafaxyna) w dawce 75 działa bardziej kastrujaco niż sertralina (SSRI). Dostałem ten lek od osoby która miała zmianę fazy (F.31) i nie może już tego leku brać.

tomek12 wejdź na wątek o zaburzeniach snu. Twój problem polega na zamulaniu po niekórych lekach- mnie zamulał tylko Tisercin (lewomepromazyna). Ja, gdy muszę wstać rano (ok. 5 do 5.30) to zawsze biorę z wieczora leki nasenne, aby być wyspanym przed czekajacymi mnie zadaniami. I zamulania nie mam. Dobrze sie czuję po Ketilepcie (kwetiapina) jako lek dodany w dawce 100 mg do moich leków. Dla mnie extra. Niestety, dla mnie nie refundowany.
Świstak
F33

przez sylvek 08 sty 2014, 13:12
o PSSD się mówi kiedy objawy utrzymują się dlugi czas juz po odstawieniu leków. To o czym piszesz to zwykła dysfunkcja seksualna, pojawiajajaca w ktoryms momencie terapii u ok. 50% do 70% pacjentów.

przez tomek12 08 sty 2014, 13:55
no właśnie swistak dzisiaj bylem u lekarza i mi przepisał jako lek dodatkowy promazin (promazyna) ale tez cos wspominał o kwetiapinie ewentualnie. Ty mówisz, że dobrze sie czułes ale masz tez na myśli dobrze spałeś ?? Bo mi głównie o zasypianie chodzi. Nie chce tez chodzić zamulony.

przez swistak2112 08 sty 2014, 16:56
tomek12 napisał(a):no właśnie swistak dzisiaj bylem u lekarza i mi przepisał jako lek dodatkowy promazin (promazyna) ale tez cos wspominał o kwetiapinie ewentualnie. Ty mówisz, że dobrze sie czułes ale masz tez na myśli dobrze spałeś ?? Bo mi głównie o zasypianie chodzi. Nie chce tez chodzić zamulony.

Ja brałem wiele neuroleptyków - z tych, które mają działanie nasenne to kwetiapina zamula najmniej. Niestety, jest droga dla tych, kótrzy nie mają F.20 czy F.31. Jak mam potrzebę wstać o 5 rano to biorę 100 mg do chlorprothixenu 50 i mianseryny 70.
Świstak
F33

przez tomek12 08 sty 2014, 17:33
po pierwsze masz kiepskiego lekarza skoro Ci nie chce literke P wpisać na recepcie a co do mianseryny to ja probowalem jak mi kiedyś doradziłeś ale tak mnie scięła z nóg jednego razu, że idąc się odlać w nocy do kibla dosłownie sie przewracałem z omdlenia. ona jest dla mnie za mocna. Lorafen jest dla mnie idealny, nie mam żadnych koszmarów, gleboko śpie i budze sie wyspany ale za długo po nim śpie i ponoć własnie długo go brac nie powinno sie, stad chce go odstawić.
Niedawno wyczytalem dlaczego dostałem tej bezsenności po Wellbutrinie ... nie można bowiem łączyć tego leku i generalnie mocnych antydepresantów z lekami przeciwpsychotycznymi.

Sortuj wg