Czy leki z grupy SSRI poprawiły Wam niski nastrój??

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez miko84 24 sty 2012, 11:00
Spooky brałem długo i był to czas gdy dobrze się czułem, ale brałem ją z wellbutrinem i lekiem antycholinergicznym, a częściowo także z agonistą dopaminy...nie wiem więc co odpowiadało za dobre samopoczucie. Nie chcę wrócić to wellbutrinu bo to drogi lek i nasila mi lęki. Mimo dobrego samopoczucia w tamtym czasie nie było poprawy w większości moich objawów depresji.

Aktualnie biorę samą mirtazapinę a jak nie zadziała w pełni to poproszę lekarza o 50 mg sertraliny do tego. Ew. jakiś dobry neuroleptyk jako dodatek na "gorsze czasy" :)
miko84

przez malwina77 24 sty 2012, 11:26
miko84 napisał(a):Dzięki. Wenlafaksyna+mirtazapina to tzw. California Rocket Fuel :mrgreen: bardzo znana w USA i skuteczna kombinacja leków.

Hehe,nie ma za co ;)
Cos musi byc na rzeczy, bo przy wenli mirtazapina nie dziala otepiajaco lub nadmiernie uspakajajaco. Wrecz przeciwnie.

Mnie sama mirtazapina nie pomogla, nasilala nastroje depresyjne i scinala z nog do tego. Za to w kombinacji to zupelnie inna bajka- musze podziekowac za ten pomysl mojemu lekarzowi.

Jest jeden skutek uboczny- gorzej sypiam. Co prawda zasypiam szybko i bez problemow, ale budze sie przez cala noc mniej wiecej co godzine,sen jest przerywany, nie niosacy prawdziwego odpoczynku i regeneracji sil.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez miko84 24 sty 2012, 12:04
Hmm. Możliwe że masz za dużą stymulację noradrenaliny i dopaminy na tym miksie. Pomogłoby albo zmniejszenie dawki wenlafaksyny, albo zamiana wenli na SSRI.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez malwina77 24 sty 2012, 12:10
Nie chce na razie nic zmieniac, bo noradrenalina mi odpowiada. Chyba jako neuroprzekaznik jest troche wzgledem serotoniny niedoceniana. Zreszta dobrze jest jak jest. Jesli zupelnie nie moge spac, to lykam 100 mg prometazyny. Pomaga zawsze.

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Spooky 26 sty 2012, 17:49
miko84, brałeś Coaxil?

przez miko84 27 sty 2012, 13:54
Brałem długo. Nie wiem czy zadziałał. Na pewno nie było jakiejś spektakularnej poprawy.
miko84

przez Zenonek 27 sty 2012, 14:18
miko84, Są jakieś nowinki ? Nowe leki ? Sledzisz temat dalej ?

przez miko84 27 sty 2012, 19:40
Zenonek zdziwisz się ale wielokrotnie stosowana w Polsce i na świecie kombinacja SSRI+antagonista 5-ht2c (u mnie mirtazapina) to najlepsze leczenie jakiego próbowałem :)

SSRI samo dawało zmniejszenie negatywnego afektu bez wpływu na brak pozytywnego. Dodanie antagonisty 5-ht2c spowodowało, że wzrósł pozytywny afekt, czyli osiągnęłem w miarę kompleksowe leczenie :)
miko84

przez malwina77 27 sty 2012, 20:26
A SNRI (wenlafaksyna, duloksetyna lub milnacypran) plus mirtazapina to moim zdaniem najskuteczniejsza kombinacja, jaka lekarz moze zastosowac.

Nareszcie czuje sie naprawde dobrze :smile:

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Spooky 27 sty 2012, 20:50
Ja się czuję po Coaxilu zupełnie inaczej niż po wszystkim i wszystkich mieszankach jakie brałem dotychczas...

przez malwina77 27 sty 2012, 20:52
Tzn dobrze?

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Spooky 27 sty 2012, 23:17
jak na razie... ale u mnie to się zmienia jak w kalejdoskopie... Jeśli to się utrzyma przez 2,3 miechy mogę mówić o pewnym sukcesie... Na razie cieszę się, że dni mi nie mijają na gapieniu się w sufit.

przez miko84 28 sty 2012, 11:29
Coaxil w niektórych badaniach wykazywał stymulowanie dopaminy w regionach odpowiedzialnych za anhedonię.
miko84

przez Spooky 28 sty 2012, 22:58
U mnie przy rozpoczynaniu nowego leku jest przeważnie pewien schemat: do 2,3 pierwszych tygodni - skutki uboczne podbudowane lekką euforią z faktem brania nowej ''zabawki'', kolejne 2 tygodnie - tak nijak, później straszne huśtawki nastroju przez kilka dni, później docelowe działanie leku. (przeważnie polegające na lekkiej stymulacji bez wpływu na nastrój).

Sortuj wg