Daty ważności

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Daty ważności

przez laplata 05 sie 2009, 14:43
Jest to mój pierwszy post na tym forum, dlatego też Witam Wszystkich :smile:
Jak można się domyślić mam pewne problemy z samą sobą, ze swoimi myślami i nerwami. Postanowiłam więc zaopatrzyć się w jakieś leki ziołowe, aby sprawdzić czy sytuacja ulegnie zmienie...W domu znalazłam lek Notta i Neospasmina. Tyle, że mam pewne wątpliwości co do dat ważności tychże leków, gdyż na buteleczce leku Notta data ważności określona jest na rok 2007, zaś na pudełeczku na rok 2011. W związku z tym nie wiem, czy mogę brać ten lek... Co do Neospasminy mam jej w domu 2 buteleczki ważne do 07/2009. Nie wiem czy któryś z tych leków się nadaje czy też zaopatrzyć się w jakiś nowy. Bardzo proszę o radę.

Re: Daty ważności

przez Aquarel 05 sie 2009, 16:04
Z przeterminowanymi lekami nie ma zartow:)
Wywal te ktore masz i biegnij do apteki po nowe. Po co ryzykowac jakimis ewentualnymi powiklaniami.
Podrawiam i witam na forum:)

Re: Daty ważności

przez namiestnik 05 sie 2009, 16:10
Neospazmina sądzę, że jest ok - nawet z 07/2009 - toż to dopiero coś się 07 skończył. Ale i to tani lek więc warto może kupić nowy.

netta nie znam. Nie wiem jaki skład. Ale jak masz tam datę ważności do 2007 to najlepiej go wyrzuć. Jak będziesz w aptece to są tam takie specjalne kosze na przeterminowane leki. ABSOLUTNIE NIE wrzucaj ich do kosza. Potem jedzą to ptaki i inne dzikie zwierzęta na wysypiskach i chorują.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg