KLORAZEPAN/KLORAZEPAT (Cloranxen,Tranxene)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
70%

Nie
6
18%

Zaszkodził
4
12%

Liczba głosów : 33

przez Carlsberg 12 lut 2012, 23:57
Witam,

po wysłuchaniu mojej historii, i zerknieciu na wyniki badań, lekarz kardiolog przepisał mi Tranxene 2x10, przez 2 tygodnie. Poprawę czuję średnią i nie wiem czy jest to zasługa tabletek, czy może raczej ćwiczeń fizycznych, które ostatnio zacząłem uskuteczniać. Jedyne zmiany samopoczucia jakie zaobserwowałem to zawroty głowy i to dobre kilka godzin po zażyciu.

Mam też takie pytanie, czy jest sens brać Tranxene, a potem pić kawę (nawet cappuccino) albo intensywnie męczyć się fizycznie? Czy takie działania wzajemnie się nie wykluczają?

-- 13 lut 2012, 23:44 --

Wie ktoś coś na ten temat?

przez kaaroolaa000 29 mar 2012, 09:32
Ja zażywam cloranxen od 3 dni i jedyny skutek uboczny jaki widze to straszny bol glowy.. ale spie po nim jak dziecko :)

przez err 29 mar 2012, 18:08
kaaroolaa000, zobaczymy jak długo :twisted: to nie była ironia, widzę, że dopiero zaczynasz z lekami, miej nadzieje, że Cloranxen Ci wystarczy, najmniej szkodliwe benzo ;)
err

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kaaroolaa000 29 mar 2012, 19:17
Tylko ze ten cloranxen biore przy paxtinie jako "wyciszacz" skutków ubocznych.. i mam odstawic do 3 tygodni. Oby zle nie bylo..

przez uzytkownik 31 mar 2012, 14:13
Pytanie czysto hipotetyczne.
Tranxene jest w kapsułkach z czystym benzo, Cloranxen jest w tabletkach z dodatkami - i teraz pytanie.

Czy nie lepszym efektem byłoby np. otworzyć kapsułkę i jej zawartość wsypać pod język, aby się szybciej i lepiej wchłaniało, aniżeli łykać całą kapsułkę i czekać, aż przejdzie przez wątrobę, itd.?
uzytkownik

przez Lady Em. 18 kwi 2012, 20:01
ja biore Cloranxen w sytuacjach kryzysowych, tj. przy nasilonym leku. On sprawia ze troche czuje sie jak na haju. Kiedys wzielam 5 z czystej ciekawosci i nie moglam sie ogarnac, lazilam jak nacpana caly dzien. Tez tak macie?
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

http://www.onedepression.blox.pl

przez uzytkownik 18 kwi 2012, 20:02
5 czego? 5mg? 5 tabletek (jeśli tak, to w jakim jej "uposażeniu")?
uzytkownik

przez Lady Em. 18 kwi 2012, 20:13
uzytkownik, 5 tabletek po 10 mg
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

przez Btsy 21 kwi 2012, 20:21
Cześć :>
Kilka dni temu byłam u psychiatry, która wypisała mi cloranxen, na najbliższe 2 tygodnie (jestem w 3 gimnazjum i w następnym tygodniu mam egzaminy, więc nie mogła od razu zacząć mnie leczyć tabletkami którymi ma zamiar, więc postanowiła dać mi na ten czas coś co mnie nie otępi, a pomoże od razu.) według zaleceń biorę jedną tabletkę 5mg (od czwartku) przed snem. Śpię po tym baardzo dobrze, dawno się tak nie wysypiałam ;D z tym że rano jak się budzę jest hmm równie beznadziejnie jak bez tych tabletek.. nie wiem też za bardzo czy działają, bo po nich nie robię nic oprócz leżenia i oglądania telewizji aż nie odpłynę.. ;> zastanawiam się czy nie spróbować brać ich rano.. a może zaczną działać po kilku dniach..? Nie wiem za bardzo co robić, do egzaminów zostało mi kilka dni, a obawiam się że w te dni przez stres może zrobić się nieciekawie ..

przez uzytkownik 21 kwi 2012, 20:41
Jeśli masz takie zalecenia to się ich stosuj.
uzytkownik

przez Lady Em. 21 kwi 2012, 21:32
Dana, ja go biorę. Faktycznie uzależnia, ale w skrajnych naduzyciach i częstym może skutkować uzaleznieniem, bo zawiera benzodiazepine. Sama tego doswiadczylam. Ale nie martw się, przy takim stosowaniu jakie Ci zalecono ryzyko uzależnienia jest naprawdę znikome, no chyba ze zostały by spełnione powyższe warunki. A tak to spoko :) ja biorę i bardzo mi pomaga w nerwicy lękowej ;)
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

przez Btsy 21 kwi 2012, 23:03
Może być tak że zacznie działać po kilku dniach? Z tego co na razie wyczytałam to działa od razu, albo wcale..

przez Lady Em. 22 kwi 2012, 12:39
Btsy, on działa od razu.
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

przez aniusia1 09 maja 2012, 18:04
Ja też miałam brać tylko 5 mg....doraznie, niestety ten lek szybko uzależnia...bynajmniej mnie...bo czemu mam sie męczyć skoro jest cudowna pastylka??!! ponad trzy lata brałam ten lek...czy pomagał? na dzień dzisiejszy mówie NIE ale głowa myslała że TAK!!
skończyłam na 10 mg na dobe, przez silną wole...choc i zdarzały sie juz dawki do 20 mg...
trzy tygodnie temu odstawiłam lek...nie było łatwo..ale zaczynam pokonywać lęki, które tak naprawde tylko były tłumione przez lek..a nie o to chodzi chyba..poprostu trzeba sie oswoić z zagrożeniem, z naszymi urojonymi lękami..mi zajeło trzy lata na dojście do tego...
Wiecie co..w końcu chyba zaczynam na nowo żyć...i tego samego wszystkim zycze....paskudna choroba ale można sie z nią pogodzić i być czystym a nie stłumionym przez te paskudstwo(leki) które tak naprawde tylko nas zaczynają wyniszczać :)
Pozdrawiam serdecznie :))

Sortuj wg