KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez *Wiola* 30 mar 2011, 14:29
To co opisałam jest częstsze niż sobie wyobrażasz. Po prostu tradycyjna medycyna tym się nie zajmuje.
Moderator

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Izaaa 30 mar 2011, 20:19
wiola173
Dzieki za linka, poczytam sobie i na pewno zrobie sobie takie badanie, to tylko kwestia czasu. A z jakiego miasta jesteś i czym sie specjalizuje twoja lekarka. Moze i jak do niej kiedys trafie. Mam nadzieje ze twoje leczenie odniesie pozytywny skutek, zycze wytrwałości.
Na pasożyty i robale najlepszy chyba jest balsam kapucyński. Duzo ludzi sie tym wyleczyło, zachecam do poczytania. Nie jest drogi.
Mnie juz głowa i gardło nie boli. Piecze mnie tylko skóra głowy, plecy i ręce, chodza po mnie takie igły, dziwne uczucie.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez CzystyUmysl 30 mar 2011, 20:40
Kurcze... powiedzcie mi czy to normalne, że po 3 dniach brania leków, czuję się tak dobrze, jakbym był zdrowy ? nie mam rozkmin, mam pustke w głowie, robie poprostu coś nie myśląc o czymś innym :)) !! Dziś normalnie pojechałem na miasto, było dobrze ! Czy to kwestia pozytywnego nastawienia ? wieczorkiem jest mi troszke gorzej, mam bezsenność, po 6godzinach budze się wyspany, i nie mogę juz spać :) JEST DOBRZE !!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez *Wiola* 30 mar 2011, 20:41
Izaaa, Ja jestem z Częstochowy, ale lekarka u której byłam na stałe pracuje w Warszawie. U nas przyjmuje chyba raz w miesiącu. Dokładnie nie wiem czym jeszcze się zajmuje. Byłam u niej dopiero raz, na tym badaniu. Nie znalazłam u siebie nikogo więcej kto by się tym zajmował, więc nie miałam specjalnie wyboru. Wiesz co do tych pasożytów to nie mam 100 % pewności ,że je mam, bo nie mam objawów i nie wyszły mi w tradycyjnym badaniu kału. Ale ponoć wszyscy mają, tylko nie wiedzą. Poczytam o tym balsamie i po jakimś czasie powtórzę kurację- dzięki. Wiesz robię wszystko co ewentualnie może pomóc a raczej tym sobie nie zaszkodzę, Z dietą czasami jest ciężko , ale da się wytrzymać.
Dobrze ,że Ci przeszedł ból gardła, może to tylko zbieg okoliczności. Też trzymam kciuki , aby było lepiej:)
Moderator

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Dave38 31 mar 2011, 10:55
Czy ktoś już trenował jak najlepiej ustawić 150-tkę anafranilu . Brałem 150 mg na wieczór - źle , wczoraj 150 mg ok. 15 - fatalnie , dziś rozbiłem na 75 rano i 75 ok. 16 h może w rozbiciu na dwie dawki mniej mnie będzie telepać .
Czysty umysł - zazdroszczę Ci , czasami tak bywa , że lek zaskoczy od razu ja tak miałem 3 lata temu , po 4 tabletce zoloftu obudziłem się jako inny człowiek , wiele też zależy od dobrego nastawienia , jak się nastawisz że skutki uboczne będą duże to zazwyczaj bardziej " boli " a jak wierzysz w lekarza i optymistycznie podchodzisz do leku wtedy nawet jak nie ma żadnych zmian psyche działa tak że czujesz się lepiej , ja niestety tego optymizmu już trochę zatraciłem......
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez CzystyUmysl 31 mar 2011, 11:14
Heh, dziękuję :)) No powiem wam, że ja nastawiłem się pozytywnie, i od razu zacząłem się ruszać z domu, staram się jak najmniej o tym myśleć, tylko zajmowac sobie czas, i jest lepiej :)) aczkolwiek pare skutków ubocznych jest :)) Jednak myślę, że skoro to początek brania, to niedługo powinny przejść :)

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Izaaa 31 mar 2011, 11:23
wiola173 Chce ci jeszcze polecic herbate Lapacho. Jest ona m.in.wykorzystywana do leczenia infekcji i schorzeń wywoływanych przez wirusy, bakteire, grzyby. Oczyszcza krew i narządy wewnętrzne z nadmiaru toksyn i trucizn. Sama niedawno ją odkryłam i zamierzam ja zakupic, oczywiscie jak bede w Polsce.
Z tym bólem gardła to nie był zbieg okoliczności. Jestem pewna na 100% ze to po Anafranilu. Ostatnio tak miałam jak zaczynałam go brac po przerwie i tym razem to samo. Musze sie wybrac z tym do lekarza. Wiolu a próbowałas kiedys Effectin, podobno jest zamiennikiem Anafranilu.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Badziak 31 mar 2011, 11:42
Izaaa napisał(a):Wiolu a próbowałas kiedys Effectin, podobno jest zamiennikiem Anafranilu.

Zamiennikiem? Działają podobnie? Jezuu, nie strasz mnie! :shock: Skąd te informacje?
Po Effectinie miałam takie myśli samobójcze i taką ochotę na ich zrealizowanie jak nigdy.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Dave38 31 mar 2011, 11:54
Zamiennikiem .... !? W żadnym wypadku Effectin ( wenlafaksyna ) to typowy ssri a anafranil to lek z grupy trójpierścieniowych . Inny mechanizm działania , lek starszej generacji ale nie znaczy to , że mniej skuteczny i ponoć większe objawy uboczne choć mój przykład obala tą teorię ( przy efectinie nie przetrwałem 2 tygodni a przy anafranilu nie powiem było cieżko ale jakoś minęły te najgorsze dni .....
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez *Wiola* 31 mar 2011, 12:32
Izaaa,

Kiedyś próbowałam effectinu. Ale dość szybko zrezygnowałam, bo nie pomagał na moje lęki w ogóle. Teraz lekarz mi dołączył efevelon (zamiennik effectinu) i mam brać łącznie z anafranilem. Ale się boję zacząć:(. Bardzo chciałabym być w święta w dobrej formie, bo mam wesele brata i podróż prawie 500 km i nie wiem już co robić:(

A ta herbatka to w zielarskich? Kupiłam sobie ostatnio lukrecję, bo podnosi lekko ciśnienie i tez ma jakieś właściwości grzybo i bakteriobójcze, ale też jeszcze nie zaczęłam.
Moderator

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Izaaa 31 mar 2011, 13:14
Przeczytałam gdzies, ze effektin czesto podaje sie osobom które leczyły sie Anafranilem. Macie racje, myliłam sie. Nie znam sie na lekach. Ciagle biore ten Anafranil i nie interesowałam sie nigdy innymi lekami. Dobrze wiedziec, kurcze tyle jest nowoczesnych leków i nic nie działa tak jak Anafranil? Macie jakies doświadczenia?
wiola173 Nie weim co ci doradzic. Bardzo zle sie czujesz tylko na Anafranilu? O tej herbacie przeczytałam w necie i jak cos to ja zamówie przez internet właśnie.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez *Wiola* 31 mar 2011, 14:11
Izaaa, No niestety ale chyba coraz gorzej. Rozważam jeszcze zwiększenie anafranilu, bo nie bardzo mam teraz czas na eksperymenty:(
Moderator

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Adamo 31 mar 2011, 15:22
150 mg to fajna dawka z tego co pisała Anna R. (chociaż ona jechała na 225 mg)
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez lexaper 31 mar 2011, 20:37
elo

Anafranil - sama nazwa jest juz wyskokowa ale to tylko nazwa.. biore go juz miesiąc i jest duzo lepiej.. na początku brałem go razem z fluoksetyną i dostałem chyba manii po tym połączeniu.. fluoksetyna została odstawiona i biorę tylko sam Anafranil w dawce 10mg rano + 10mg ok 14.00 , dodatkowo na lepszy sen dostałem Sedam 3mg przed snem, cięzko było mi zasnąć po Anafranilu , jak juz zasnąłem to budziłem się regularnie przez kilka dni o 4 rano i ze 2godz nie mogłem usnąć..
dodatkowo chodze na psychoterapię w Warszawie prywatnie do Maboru juz w sumie kilka miesiecy.. probowałem bez lekow funkcjonowac i chodzic na terapie ale nie dawałem rady.. objawy somatyczne były nie do zniesienia.. chociaz mama , siostra mówiły i mówią,ze widzą dużą rożnicę w moim zachowaniu.. ja moze tez troche widzę ale co z tego jak bez leków nie daje rady..
3 lata temu byłem w klinice nerwic w Warszawie na Sobieskiego przez 2 miesiace , takze obecna terapia nie jest moją pierwszą..
staram sie , duzo mysle na ten temat ale nie widze poki co wyjscia..

Sortuj wg