MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Szaman 13 sty 2008, 21:55
Ja już biorę go od tygodnia po 30mg na noc daje radę jak u mnie wszysko na razie ok. Pozdrawiam
Life is a heavy sword, on which God wrote, love, fight, suffer ......

przez protex 15 sty 2008, 01:37
Ja zaczolem 8dni temu od 30 mg przed snem.Ciagle czuje sie tak samo ciezko.Musze podkreslic ze od poczatku dziala na mnie bardzo nasennie,spie w nocy jak zabity i niestety z rana wstaje jak nacpny..Cietkwe czy mi to pomoze bo nie wydaje mi sie ze lekarz mnie zrozumial i wiedzial co mi jest,a ja ztego co sie dowiedzialem mam depresje polaczona i spowodowana przez nerwice lekowe.
Wkrotce napisze jak to na mnie podzialalo

przez eva79 15 sty 2008, 16:29
Brałam ten lek.Chyba okolo 3 tygodnie.Straszny jest.Odstawilam go.Okropnosc.Calymi dniami spalam.Bylam otępiała,zero życia,myslenia.Do tego spuchłam.Nie zebym wtedy wiecej jadla ale spuchlam jak świnia.Odstawienie to tez koszmar.Ale odstawialam i nie żałuje.Wrocilam do swiata żywych,po kilku dniach odzyskalam sylwetke.

Teraz biore effectin i jest o niebo lepiej.Choc poczatki tez byly trudne.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kruk777 15 sty 2008, 19:06
Ja też zrezygnowałem z espritalu i biorę teraz efektin. Myślałem że ta senność z czasem przejdzie, jednak po miesiącu brania nadal sypiałem po 14 godzin.

przez magic 18 lut 2008, 14:40
zaczęłem go brać wczoraj...i poszedłem spac po godzinie ale usnąc nie mogłem czułem ze odlatuje....biore 15mg wieczorem czyli pół tabletki na szczęście jest podzielna..rano wstać nie mogłem
na ulotce pisze że jest na silny epizod depresyjny....a mój poprzednik pisze że bardziej uspokaja i jest nasenny że dodatkowo lek na depresje trzeba brać?nie wiem lekarz mi dał tylko ten ale efekt wiadomo 2-4 tyg pierwszy tydzien moze być żły...
jest to mój pierwszy lek po prawie dwóch latach przerwy gdzie i tak było tragicznie więc mało wierze w niego

dramat....
magic

mirzaten

przez Kasia 24 lut 2008, 00:17
cześć, pisze po raz pierwszy na tym forum, chociaż bywałam tutaj dosyć czesto; jestem po (mam nadzieje, ze po) epizodzie depresyjnym, który w moim przypadku skończył sie w szpitalu; po wyprobowaniu wielu lekow w szpitalu, ktore okazały sie dla mnie złe, w końcu dostałam cilon, po którym po jakimś czasie zaczał działać, ale nie do końca; po miesiącu dołączyli mi mirzaten i uważam, że dopiero ten lek postawił mnie na nogi; nie miałam żadnych skutkow ubocznych; wcześniej cierpiałam z powodu bezsenności, nie miałam apetytu i byłam nerwowa; mirzaten rozwiązał wszystki te problemy, zaczęłam normalnie spać, jeść a także przestałam być nerwowa; była to moja różowa tabletka szczęścia; po sześciu miesiącach odstawiłam i cilon i mirzaten; przy odstawianiu miałam trochę skutków ubocznych, ale mysle, że bardziej po cilonie niż mirzatenie; balam się, że wróci bezsenność, ale jak na razie śpię w miarę normalnie, a minął już prawie miesiąc; myślę, że mirzaten jest dobrym lekiem, ma mało skutków ubocznych i naprawdę nie ma co się bać :D

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:19 pm ]
Topa napisał(a):Cierpie na nerwice od pol roku i musze powiedziec ze najgorsze byly dla mnie miesiace w ktorych przyjmowalam Mirzaten. Zgadza sie, na sen jest swietny,zasypiasz i budzisz sie bez leku ale poza tym... horror. Zmiana nastrojow, poczucie odrealnienia i personifikacji ktore towarzysza nerwicy wedlug mnie sie tylko nasilily. Glowa jak bania, utracilam resztki samokontroli i szacunku do wlasnej osoby. Raz jest calkiem niezle, za piec minut czuje jak bym miala wybuchnac, za chwile silny lek. Obecnie odstawian MIrzaten, teraz jem Doxepin, stary lek ale wedlug mnie dobry. Jesli wiec macie wybor - podobnie jak wiekszosc osob na forum - odradzam MIrzaten.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:07 pm ]
Przepraszam, chcialam powiedziec DEpersonifikacji. NO i zapomnialam powiedziec, ze MIrzaten owszem, powoduje lwi apetyt i przyrost wagi.

cześć, pisze po raz pierwszy na tym forum, chociaż bywałam tutaj dosyć czesto; jestem po (mam nadzieje, ze po) epizodzie depresyjnym, który w moim przypadku skończył sie w szpitalu; po wyprobowaniu wielu lekow w szpitalu, ktore okazały sie dla mnie złe, w końcu dostałam cilon, po którym po jakimś czasie zaczał działać, ale nie do końca; po miesiącu dołączyli mi mirzaten i uważam, że dopiero ten lek postawił mnie na nogi; nie miałam żadnych skutkow ubocznych; wcześniej cierpiałam z powodu bezsenności, nie miałam apetytu i byłam nerwowa; mirzaten rozwiązał wszystki te problemy, zaczęłam normalnie spać, jeść a także przestałam być nerwowa; była to moja różowa tabletka szczęścia; po sześciu miesiącach odstawiłam i cilon i mirzaten; przy odstawianiu miałam trochę skutków ubocznych, ale mysle, że bardziej po cilonie niż mirzatenie; balam się, że wróci bezsenność, ale jak na razie śpię w miarę normalnie, a minął już prawie miesiąc; myślę, że mirzaten jest dobrym lekiem, ma mało skutków ubocznych i naprawdę nie ma co się bać :D

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:21 pm ]
Topa napisał(a):Cierpie na nerwice od pol roku i musze powiedziec ze najgorsze byly dla mnie miesiace w ktorych przyjmowalam Mirzaten. Zgadza sie, na sen jest swietny,zasypiasz i budzisz sie bez leku ale poza tym... horror. Zmiana nastrojow, poczucie odrealnienia i personifikacji ktore towarzysza nerwicy wedlug mnie sie tylko nasilily. Glowa jak bania, utracilam resztki samokontroli i szacunku do wlasnej osoby. Raz jest calkiem niezle, za piec minut czuje jak bym miala wybuchnac, za chwile silny lek. Obecnie odstawian MIrzaten, teraz jem Doxepin, stary lek ale wedlug mnie dobry. Jesli wiec macie wybor - podobnie jak wiekszosc osob na forum - odradzam MIrzaten.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:07 pm ]
Przepraszam, chcialam powiedziec DEpersonifikacji. NO i zapomnialam powiedziec, ze MIrzaten owszem, powoduje lwi apetyt i przyrost wagi.

Kasia

przez malgoska 28 lut 2008, 10:31
Witajcie! :smile: Muszę powiedzieć, że nie napawa mnie optymizmem, to co przeczytałam. Ja od dwóch dni biorę Mirzaten. Wcześniej brałam Xetanor, a później Velafax (przez 4 miesiące). Żaden z nich nie poskutkował. Mam nadzieję, że po tym leku będzie lepiej. ja nie mam problemów ze snem, ale funkcjonowaniem w ciągu dnia. Wielu z Was to młodzi ludzie. ja mam troszkę więcej lat i 2-letnie dziecko. Niestety niekiedy nie jestem w stanie się nim zajmować, bo czuję się tak bardzo osłabiona.
Pozdrawiam Wszystkich i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. :szukam:

MIRTOR (Mirtazapina-Esprital,Mirtor,Mirzaten)

przez joannamaria 02 mar 2008, 19:05
Czy to po prostu inna nazwa handlowa wymienionych juz na forum lekow ? Czy ktos to bral? Przytyl,czul depresonalizacje?

przez celineczka3 02 mar 2008, 19:11
To jest to samo co mirzaten czy mirtastad, substancja czynna jest mirtazapina:)
celineczka3

przez joannamaria 02 mar 2008, 19:28
Aha! dziekuje! bo czytalam posty i nikomu nie pomogl-a wrecz zaszkodzil jak rzadko ktory lek.:(

przez celineczka3 02 mar 2008, 21:13
A mnie pomógl ten lek jak zaden inny!!Nie ma co sluchac opinii tylko brac...w koncu nie bez kozery to jeden z najlepszych leków na depresje:):)Pozdrawiam:):)
celineczka3

przez Loris 08 mar 2008, 17:44
wlasnie ponoc to nowy lek a tak rzadko znany w porownaniu do np efectinu skuteczny jest w ogole jak sie po nim czujecie bierzecie solo czy w duecie z ssri ??
Loris

przez celineczka3 09 mar 2008, 07:42
Bardzo dobry lek ale rzeczywiscie malo znany moze dlatego ze jest przepisywany albo jako lek kolejnego rzutu albo na bardzo silne epizody depresji, w kazdym badz razie mnie pomogl i to bardzo- dzieki niemu znowu poczulam sie szczesliwa, jedynie co mnie w nim czasami wkurza to ze po za duzej dawce czuje sie szczesliwa do granic mozliwosci az w koncu robi mi sie niedobrze i zaczynam dolowac, ale to tylko wtedy jak wezme 15 mg, w mniejszych dawach taki efekt wcale nie wystepuje. Takze serdecznie polecam bo to jest pierwszy lek ktory naprawde mi pomógl:):)
celineczka3

mirzaten

przez malmol 17 mar 2008, 20:05
ja biorę mirzaten na bezsennoś.
dziala nieżle, śpię znacznie lepiej, ale niestety tyję ! nie zaczęlam wcale więcej jesc! mimo naprawdę rygorystycznej diety tyję! chcialabym dowiedziec sie jakie leki tego typu nie powodują tycia! wylecze sie z bezsenności, a zaczne leczc sie na otyłosc!

Sortuj wg