WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez Dottie 06 lis 2014, 04:09
Tańczący z lękami napisał(a):za pozwoleniem wtrącę swoje 3 grosze do dyskusji: przed SSRI miałem nerwicę i napady lęków, natomiast po leczeniu SSRI nerwica się zmniejszyła, ale w pakiecie dostałem...depresję.

Czyli nie jestem sama... :/

-- 06 lis 2014, 04:14 --

depresyjny098 napisał(a):miko84 ale mógłby taki lekarz zaproponowac. Przecież 600 zł to nie jest aż tak dużo. Jeżeli miało by to coś wnieśc, to myślę że nie jedna osoba by taki rezonanas magnetyczny zrobiła ( bo chyba tyle właśnie kosztuje). Myślę, że to bardziej wynika z przekonania lekarzy o własnej wszechwiedzy. Po co coś robic, przecież jestem mądrym lekarzem i wszystko wiem na podstawie wywiadu. Również czasami sobie myślę, że lekarze to mają w dupie tych pacjentów.

Ja miałam robione dwa rezonanse magnetyczne głowy - pierwszy 3 lata temu, drugi 2 miesiące temu. Oczywiście żaden z nich nie był robiony pod kątem zdiagnozowania u mnie depresji czy innych zaburzeń psychicznych. Nie wiem czy w wyniku badania cokolwiek widać jeśli chodzi o moją psychikę. Skierowanie na oba dostałam oczywiście od neurologa, a nie od psychiatry i za badania płaciłam...

przez miko84 06 lis 2014, 09:39
depresyjny rezonans możesz zrobić, ale nie obrazuje on pracy mózgu, tylko ew. gruczolaki, cysty, guzy, nie wiem czy nawet problemy z krążeniem na nim zobaczą? Do badania obrazowania pracy mózgu używa się SPECT - badanie nie jest drogie, ale nie wszędzie je robią i nie wiem czy ktoś Ci je "odczyta" w Polsce pod kątem psychiki.
miko84

przez Kimek 08 lis 2014, 08:32
Hejja po odstawieniu wenlafaksyny i podjęciu leczenia wortioksetyna przez kilka przez jakieś 10 dni czułem się bardzo kiepsko, naisliła się depersonalizacja, jednak wysłuchałem nagrań stworzonych przez ludzi po depersonalizacji i derealizacji i powiem szczerze, że wpłynęło to na mnie pozytywmnie, natomiast od wczpraj nastąpiło ppnpwne pogorszenie i czuje się tak bardzo źle jak chyba nigdy.Depersonalziacja przycisnęła tak jak nigdy, mam pustke w głowie i taki wewnętrzny nioepokój, że ciężko oposać.Mam w głowie akceptacje tych stanów dd, ale od wczoraj to ja nawet najprostszej rzeczy nie ppotrafie przemyślec.Do tego mam takie osłabienie, że ledwo trzymam się na nogach.Mam benzo w domu, jeszcze poprzedniej kuraji nim z sierpnia kiedy nrałem go 7 dni i odstawiłęm, ale nie zamierzam go brac nawet w tym stanie w którym jestem..Nie wie corobić naprawde..Rozumie dzięki forum odcięcia itd, ale to co jest w tej mojej głowie, to przerasta totalnie moje myśli

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dottie 08 lis 2014, 16:47
Kimek, Ja po dwóch miesiącach brania Brintellixu też jestem w "czarnej dupie" - czuję wewnętrzną pustkę, nic mnie nie interesuje, nie potrafię się na niczym dłużej skupić, lęki się znowu nasiliły i w sumie już w ogóle nie odczuwam żadnego pozytywnego działania tego leku :(

przez depresja24h 08 lis 2014, 17:58
żeby wykonać badanie SPECT potrzebne jest skierowanie, ot tak go nie wykonają nawet odpłatnie...

popularyzatorem tej metody jest tylko dr Amen, na świecie się to nie przyjęło, badaniem na podstawie ktorego można coś stwierdzić W Polsce jest rezonans magnetyczny i sama mam właśnie mam zrobić, ale niestety koszt ponad 500 zł to lekka przesada, a u mnie dopiero na kwiecień nfz wolny termin, ale jeszcze poszukam w innych miastach na nfz

przez Dottie 08 lis 2014, 18:43
depresja24h, Czy rezonans magnetyczny głowy pokaże jakieś zaburzenia psychiczne? Ja miałam robione dwa i ani neurolog, ani psychiatra nic mi o tym nie mówili.

przez miko84 08 lis 2014, 20:25
Nic nie pokaże poza guzami i zmianami biologicznymi spowodowanymi np. niedokrwieniem w wyniku np. udaru mózgu. To nie jest badanie do sprawdzania metabolizmu energetycznego mózgu.
miko84

przez jasiek 08 lis 2014, 20:45
miko a jak T3?

widzisz poprawe?
T3 wpływa na kore czołową i uwalnianie dopaminy?

Choć t3 powinno nakręcać noradrenaline i miks t3 plus trochę otumaniająca mirta to może być niezły napęd do działania.

przez depresyjny098 08 lis 2014, 21:57
Nie, to nie ma sensu się bawic w tą wortioxetynę. Jak się ostanio pytałem lekarza, czy mi przepiszę to mówił, że może ale nie daje mi gwarancji, co do jej działania i nie wie jak jest z dostępnością. Ale zaproponowałem, co lekarz zaaprobował, żeby wrócic do wenlafaksyny którą brałem 5 lat temu. Wtedy byłem jakiś nerwowy, lękowy po niej. Ale myślę że teraz jestem ogólnie dużo spokojniejszy. Już trochę ten anafranil jednak tą chemię ułożył, więc myślę że będzie inaczej.

przez Petek 08 lis 2014, 23:06
miko84 napisał(a):Nic nie pokaże poza guzami i zmianami biologicznymi spowodowanymi np. niedokrwieniem w wyniku np. udaru mózgu. To nie jest badanie do sprawdzania metabolizmu energetycznego mózgu.

A wykaże np. zmiany w mózgu przez stosowanie psychotropów?
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez Kimek 11 lis 2014, 17:56
Witam Wszystkich.Ja od trzech tygodni na Brintellixie.Ostatnio czułem się źle, obecnie ciut się poprawiło.Mniejsze mam lęki i obawy przed wyjściem z domu, natomiast stany odrealnienia i depersonalziacji nadal się utrzymują, nie są jednka tak głębokie, jednak jestem jakiś taki sztuczny, nie mogę poczuć dokładnie tej swojej osoby.Jednak staram się póki co to zaakceptować.Póki co wierze w ten lek, ale tak jak moja lekarka stwierdziłą" lek to 30 %, 70 % to pana własna praca".Anhedonia mi dokucza podobnie jak kilka miesięcy temu, choć częściej się uśmiecham, zauważyłem też że chce mi się bardziej cokolwiek robić.Przed wczoraj wykonywałem sobie w domu różne takie ogólne ćwiczenia, dziś obejrzałem 2 i pół godzinny film.Generalnie coś się ruszyło.Nie siedzę w domu, tylko przebywam u narzeczonej do któej musze dojechąc 20km autem.Staram się robić wszystko by nie zagłębiać się w te niegatywne objawy.

przez Ciekawa90 11 lis 2014, 23:17
Wracam ponownie... Dwa miesiące brania Brintellixu i co...?? Było świetnie, wszystko wróciło do normy, czułam się bardzo dobrze... CZUŁAM... Niestety trwało to tylko 7 tygodni. Od trzech tygodni wszystko zaczęło się powoli sypać - coraz mniej mi się chciało, coraz mniej mnie interesowało, coraz mniej zaczynałam czuć, problemy z koncentracją, z pamięcią, anhedonia... Czuję, że jestem na etapie, w którym zrobiłam tysiąc kroków wstecz i wracam do punktu wyjścia. Nie wiem czy to kwestia Brintellixu czy tego, że coś jest ze mną nie tak i po pewnym czasie antydepresanty przestają u mnie skutkować. Kolejny lek, który przestał działać. Nie mówię, że jest zły, bo zawdzięczam mu miesiąc odzyskanego życia (chociaż tyle). Ale nie mam pojęcia co dalej...

przez depresja24h 11 lis 2014, 23:39
Byłam na konsultacji u jednego dobrego neurochirurga, pytałam też swojej doktor..

NA DZIEŃ DZISIEJSZY NIESTETY NIE MA TAKIEGO BADANIA, KTÓRE WYKAŻE ZABURZENIA PSYCHICZNE... NIE SZYKUJE SIĘ TEŻ ŻADEN PRZEŁOM W TEJ DZIEDZINIE...

smutne, ale prawdziwe

przez Tańczący z lękami 12 lis 2014, 00:16
depresja24h, no i gitara, przynajmniej wiadomo, że psychiatria to ruletka. Dobrze, lekarze uczciwie przedstawili sprawę
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Sortuj wg