MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez Ricah 13 lut 2015, 23:38
przemol123, tak, miansa chroni przed ubokami ze strony SSRI, ale rowniez wykazuje efekt terapeutyczny[szczegolnie w kombinacjach]. Ciesz sie, ze trafiles na lekarza, ktory Ci to przepisal, bo w sredniowiecznej Polsce[mowie o czasie terazniejszym...] nie zawsze sie przepisuje taka kombinacje.
Poranne zamulenie, zwlaszcza ze mija z czasem, nie jest chyba az tak silnym ubokiem. Nie skarzysz sie na apetyt - nie ma roznicy, czy Ci to pasuje?
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez benzowiec84 13 lut 2015, 23:44
przemol123, przy braku libido przy ssri daje się antagonistów 5ht2c , czyli trittico,miansa,lerivon , jak lerivon cię najbardziej zamula to sprObuj coś z tego. ew możesz brać 1 lek jak nie masz problemów ze spaniem ,jak cie nie obchodzi sex , albo się przemęczysz jakos :)) te leki co mają antagonizm 5ht2c są odrazu nassene.

-- 13 lut 2015, 22:46 --

tak efekt terapeutyczny zwiększa się w mixie. dlatego też dodałem mirtę.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez boogyman 13 lut 2015, 23:58
Ja przyjmuję paro od 2 tygodni i na razie efekt leczniczy mizerny. Lekarz kazał mi brać mianserynę 30mg, ale jakoś się jej obawiam (ostatnio przyjmowałem ją z esci). Mam podobne dylematy jak kolega czy zostać na 1 leku skoro nie mam problemów ze spaniem czy włączać drugi. Pamiętam że albo po esci albo po mianserynie miałem zaparcia, wzdęcia i ogólnie źle się czułem.
Jestem ciekawy jaką decyzję podejmę dzisiejszego wieczoru:)
Pozdrawiam wszystkich walczących. Zmieniłem esci na paro (po 2 miesiącach brania) bo esci nie radziło sobie z moimi lękami. Mam nadzieję że paro , lub paro+miansa będą skuteczniejsze
Obecnie nic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 14 lut 2015, 00:10
boogyman, jak na lęki to paro najlepsze! mówie ci to ja brałem paro od 2009 :P teraz przeszedłem na fluo i mam lęki,ale już się tak nie smucę ale przez to mam też apatie./anhedonie. trzeba łączyć z czymś ssri bo tak to jest kupa, zawze czegoś brakuję
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez boogyman 14 lut 2015, 00:15
Ja tez mam mile wspomnienia po paro, ale nie wiem czy tą miansę dorzucać. Czemu w takim razie esci na mnie nie działa. Paro powoduje seksualnie że nie "szczytuje" i ogólnie zaburza. Chyba zaryzykuje i wezmę ten lerivon, ale strasznie boję się uboków (to też chyba efekt nerwicy).

I teraz głupie pytanie. Mam sztuczny ząb (jedynkę) i teraz jak mam straszne nerwy tak mi on przeszkadza, po prostu go czuję i wkurwia mnie niemiłosiernie. U dentysty byłem i mówi że wszystko jest ok, a ja ciągle go czuję, ciągle mi przeszkadza. Jak myślicie czy może być to spowodowane nerwami, nerwicą? On jest sztuczny na mostku, ale mam takie dziwne wrażenie, non stop o nim myślę wrrrrr
Obecnie nic

przez benzowiec84 14 lut 2015, 01:07
boogyman, proponuję wypie*olić zęba obcęgami :)

-- 14 lut 2015, 00:09 --

spróbuj lerivonu , a uboków się nie bój , jak będzie źle to odstawisz. jeszcze masz trazodon i mirtazpinę[to polecam]
też może być że nie pomoże ci w libido , bo paro to jednak kosa , i te leki moga nic nie dać

-- 14 lut 2015, 00:10 --

esci nie działa bo to selektywna serotoninowa kosa .

-- 14 lut 2015, 00:12 --

paro lepsze , na papierze działa na wychwyt zwrotny NA , większe szansę że podziała. ale to tylko na papierze bo zamula,ale mniej niż esci i sertalina. jak dla mnie paro to najlepszy lek na lęki.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez przemol123 15 lut 2015, 21:10
Chciałem zapytać jeszcze o jedną rzecz, lekarka kazała mi brać tą mianseryne do końca marca a esci dużo dłużej. Jutro jadę do niej na zmianę leku na trittico lub na mirtazapanine, jeśli mam brać do końca marca to nie wiem czy mi się opłaca go zmieniać, Moim zdaniem ten lek na wieczór powinienem cały czas brać skoro niweluje skutki uboczne esci. Jak myślicie?
wenlafaksyna 75mg
mirtazapina 15mg

przez Vizir 15 lut 2015, 21:16
Bo masz silna nerwicę, wystarczy twoje 2 posty przeczytać, a lekiem "roboczym" jest tu SSRI, mianseryna nie ma działania anksjolitycznego, gdzie indziej niż na wikipedii.
przemol123 napisał(a): Moim zdaniem ten lek na wieczór powinienem cały czas brać skoro niweluje skutki uboczne esci. Jak myślicie?

Wyjaśnij o co chodzi ? Jakie skutki uboczne escitalporamu ma niwelować mianseryna ?

przez Kot_ 16 lut 2015, 00:22
Mi żadnych skutków ubocznych spowodowanych przez ssri nie niwelowała, ani mianseryna ani mirtazapina, choć tu po forum chodzi taka propaganda. W teorii to możliwe ale w praktyce to już inaczej wygląda, chyba że ktoś się mocno naczyta, że niweluje to może mu zniweluje :)
Kot_

przez benzowiec84 16 lut 2015, 00:32
ja muszę stwierdzić że biorę chyba 4 ddzień mirtazapinę do fluo(5tyg) i od 4 dni mój wacek się strasznie skurczył , wniosek mirtazepina sama powoduje brak libido , fluo brałem solo bez niczego i libido miałem okej , odkąd dołozyłem mirtazapinę flak totalny.
tyle że i tak ją będe brał , bo nie obchodzi mnie libido . biore antydepresyjnie do fluo
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez cytrynka84 17 lut 2015, 19:55
Jestem w totalnej desperacji,lęki,wybudzanie.Trazodon nie działa juz.Chyba poproszę lekarza o mianseryne 10.
Tisercin full ubokow,a ja juz nie daje rady z bezsennością.Najwyzej będę się głodzić :cry:
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez artur1978 18 lut 2015, 15:27
Wzrost wagi po mianserynie nie wynika tylko z faktu ze wiecej sie je.Nawet przy normalnej diecie mozna przytyc bo mianseryna spowalnia znaczaco metabolizm.

W eksperymencie na nicieniach powodowalo to wydluzenie ich zycia o 30%, taka ciekawostka.
Wolniejszy metabolizm, mniej wolnych rodników, mniejsza szansa na blad genetyczny i raka etc.
Za to kazdy wysilek fizyczny to meczarnia, dla mnie oslabiajacy mechanizm tego leku byl nie do wytrzymania, czasami biore doraznie na sen 1,25mg do 2,5mg i wtedy jest ok.

przez cytrynka84 18 lut 2015, 17:35
artur1978, wiem,spow .metabolizm,zatrzymanie wody w organizmie,i mega apetyt.Jadlam mianse dopóki się nie przekonałam ,jak po niej przytyłam.Juz nie mam pomysłu na lek,a ile można nie spac,a na drugi dzień trzeba funkcjonować,a padasz na pysk z niewyspania :(

-- 18 lut 2015, 16:38 --

A 2,5mg działa na spanie u Ciebie artur1978, Mnie taka mikro dawka nie ruszy.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez artur1978 18 lut 2015, 20:05
cytrynka84 napisał(a):artur1978, wiem,spow .metabolizm,zatrzymanie wody w organizmie,i mega apetyt.Jadlam mianse dopóki się nie przekonałam ,jak po niej przytyłam.Juz nie mam pomysłu na lek,a ile można nie spac,a na drugi dzień trzeba funkcjonować,a padasz na pysk z niewyspania :(

-- 18 lut 2015, 16:38 --

A 2,5mg działa na spanie u Ciebie artur1978, Mnie taka mikro dawka nie ruszy.

2,5mg i spie jak zabity, oczyz mi sie same zamykaja.

Za to zolpidemu moge wziac z 60 mg i mimo ze film urwany to nie poloze sie spac tylko rozne dziwne rzeczy bede robil :D

Co glowa to rozna reakcja na leki:)

Sortuj wg