MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez miko84 24 lip 2014, 18:06
Oczywiście cola ;)
miko84

przez mr derelka 24 lip 2014, 20:41
estera1
tak, śpię po 25mg. Ostatnio psychiatra zapisała mi kwetiapinę 50mg o przedłużonym działaniu, wyraziłem obawę że będę po tym spał, bo biore 25 na sen. To ona że ten lek tak nie działa, to ja więc, dlaczego dostałem na sen, ona, bo tak się przypisuje ten lek i już. Chyba chciała powiedzieć że osobom nerwowym zapisuje się to by się uspokoiły, a w nocy zasnęli. Co za głupia opinia, przecież ten lek ma działanie przede wszystkim antyhistaminowe, parenastokrotnie silniejsze od antyser. i paredziesiąt antydop. Więc co w tym dziwnego, że po 25mg zasypiam, skoro na schizofrenię i manię bierze się 300-400mg?

Tańczący z lękami
ale ja nie wiem czy to mam, więc pytam się was czy to to. Niedoboru żelaza raczej nie mam, zdrowo się odżywiam, choć mówią mi, że jestem blady, ale jak wspomniałem to nie jest tak, że nie mogę spać, bo mnie nogi świerzbią, nasila pojawia się to np. gdy intensywnie myślę nad czymś i nie mogę rozkminić, np. przypomnieć sobie czegoś to się pojawia to, a gdy przestanę, odpuszcza. Czy to niedobór witaminy, to muszą występować inne objawy, np. anemia, lub łatwa męczliwość przy wysiłku, bo żelazo wchodzi w skład ferrytyny, transportującej tlen. Co do gaba, to łatwo się przekonać, etanol jest agonistą gaba, walnać setkę przed snem i wyjdzie.

przez estera1 24 lip 2014, 20:47
mr derelka a mianseryne odstawiłeś nagle?30mg miansy co brałeś to codziennie?czy dzis np.30 jutro 10?i jak nie mogłś zasnąc to brałes ketrel?a mnie lekarka powiedziała ,że nie powinno sie łączyć miansy z ketrelem :evil:

-- 24 lip 2014, 19:48 --

ja jak brałam sam ketrel to później ,żeby spać brałam 50mg a na drugi dzień mało mi głowa nie odpadła tak mnie bolała

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mr derelka 24 lip 2014, 22:08
estera1
mianserynę wziołem dopiero 3 raz, sam sobie ją brałem bo chciałem mieć kolorowe sny, a to że nie można łączyć z ketlerem to nie wiedziałem.

A więc to nie wina mianseryny tylko chyba ogólnie leków antyhistaminowych, mi po ketrelu głowa nie boli, ale może dlatego że działa dużo krócej od mianseryny

przez Tańczący z lękami 24 lip 2014, 23:51
mr derelka, robili badania ludziom z ADHD, RLS i Tourrettem i wyszło, że wszyscy mieli zapasy żelaza w wątróbce (ferrytyna) w dolnej granicy normy, a więc hemoglobina etc były w porządeczku. Czy to przypadek a może jest coś na rzeczy w powiązaniu z dopaminą? Odżywianie nie ma tu nic do rzeczy (no może troszkę), tylko geny. Walnij setkę a najlepiej benzo, bo alkohol też oddziałuje na dopaminę i nie będziesz wiedział od czego Ci tak dobrze. Smacznego! :mrgreen:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez depas 28 lip 2014, 12:11
Tak sobie kombinuję, co lepiej dołożyć do paro na rozruszanie, ożywienie, buspiron czy miansę. Jedno i drugie brałem, buspiron wiem że delikatnie stymuluje, do tego w bonusie zwiększa libido. Z kolei miansa, przy moich wy*ebanych receptorach, w ogóle mnie nie usypia także mógłbym ją brać w dawce ok. 30mg nawet w dzień. A że działa na noradrenalinę, przypuszczalnie również może trochę pobudzić i zwiększyć działanie anksjolityczne paro. W sumie z lekarzem mam świetny kontakt, znamy się z 8 lat i jestem pewien że nie będzie problemu przetestować jedno i drugie, oczywiście osobno.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Patryk29 28 lip 2014, 18:11
depas napisał(a):Tak sobie kombinuję, co lepiej dołożyć do paro na rozruszanie, ożywienie, buspiron czy miansę. Jedno i drugie brałem, buspiron wiem że delikatnie stymuluje, do tego w bonusie zwiększa libido. Z kolei miansa, przy moich wy*ebanych receptorach, w ogóle mnie nie usypia także mógłbym ją brać w dawce ok. 30mg nawet w dzień. A że działa na noradrenalinę, przypuszczalnie również może trochę pobudzić i zwiększyć działanie anksjolityczne paro. W sumie z lekarzem mam świetny kontakt, znamy się z 8 lat i jestem pewien że nie będzie problemu przetestować jedno i drugie, oczywiście osobno.

Ja osobiscie bym nie dodawl mianseryny, z dwoch powodow, tycie i zmula, bralem mianse ponad pol roku i oprocz 15kg nie wniosla
nic do leczenia, moze troche przeciwlekowo pomogla, ale tez nie wiem, ale mozesz w sumie zobaczyc.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez depas 28 lip 2014, 18:33
U mnie miansa ani mirta nie powodowały nigdy tycia, apetyt też mi po nich nie skakał. Nie sądzę też żeby mogła mnie mulić, mam już "wychodzone" receptory i nawet mój psych to przyznaje. Najchętniej brałbym 60mg, ale jeśli chcę go przekonać muszę zacząć od niższych dawek. Miansa przemawia do mnie głównie przez swój wpływ na noradrenalinę, zawsze dobrze tolerowałem wenlę i myślę że mogło by coś dobrego wyniknąć z dodania jej do paroksetyny. Ale zobaczymy, doktor dopiero co dołożył mi amisulpryd i nie wiem czy będzie chciał słyszeć o kolejnych dokładkach.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Kalebx3 28 lip 2014, 19:00
Niansa w takich dawkach jak mówisz rozpierdziela i to poważnie szpik kostny . Było Tutaj niejednokrotnie o tym mówione.Nie wiem czy tak samo jest z Mirtą.
Tak więc dobrze ,że nie podchodzi mi ten lek ze swoim wilczym apetytem na czele i zamułką ( której nie cierpię )
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez depas 28 lip 2014, 19:53
Kalebx3 napisał(a):Niansa w takich dawkach jak mówisz rozpierdziela i to poważnie szpik kostny .

No jest takie ryzyko, ale zdaje mi się że wystarczy sobie strzelić konkretne badanie krwi co kilka miesięcy, i w razie czego odstawić.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez ponuryżniwiarz 28 lip 2014, 23:08
Mianseryna to był mój pierwszy lek jaki przepisał mi psychiatra na bezsenność i depresję, z początku dawki od 10mg-30mg potem wskoczyliśmy
także na wenlafaksyne co było nawet przyjemne przez pól roku, spałem wyśmienicie ale rzadko coś mi się śniło, miałem problemy z dobudzeniem
się w końcu doszliśmy do 60mg mianseryny ale zbyt byłem przytłumiony przez dzień, w każdym bądź razie bardzo dobrze wspominam ten lek
super mnie uspokajał i usypiał, ale przytyłem na nim z 30kg, no i z alkoholem kiepsko bangla podobno :) czasem mam ochotę do niego wrócić
ale staram się ograniczać kombinacje jak tylko można, odstawiłem z dnia na dzień bez żadnych problemów

przez salvorin 04 sie 2014, 21:24
Witam,
Przy trzecim podejściu do tego leku udało mi się wreszcie przezwyciężyć senność i powoli zwiększam dawkę. Obecnie przyjmuję 15 mg mianseryny i do tego 10 mg escitalopramu. Przed decyzją o zwiększeniu dawki do 30 mg mianseryny postanowiłem wykonać kontrolne badania krwi i okazało się, że próby wątrobowe wyszły fatalnie: AST 54 U/l (norma < 38) i ALT 124(!) U/l (norma < 41). Czy to znaczy, że powinienem się pożegnać z tym lekiem? Czy miał tu ktoś podobnie, może to jest przemijające?
Dzięki za pomoc.

przez depas 05 sie 2014, 05:52
salvorin, 15mg mianseryny to niedużo, nie wiem czy mogła zdążyć aż tak namieszać Ci w wynikach aspat/alat. Na pewno musisz to skonsultować ze swoim psychiatrą i on podejmie decyzję czy bierzesz miansę dalej czy odstawiasz. Być może to jedynie przejściowe, lub wywołane innymi czynnikami niż lek.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Ramanujan 11 sie 2014, 21:22
Samodzielnie zwiększam dawkę owego specyfiku do 60 mg. Mam nadzieję, że za ten bezczelny akt nieposłuszeństwa niebiosa nie pokarają mnie wiecznym potępieniem.
Ramanujan

Sortuj wg