MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez Tiber_Septim 13 cze 2014, 19:10
Czy myślicie że dobrym pomysłem byłoby wzięcie niewielkiej (10mg) dawki mianseryny wieczorem, na około godzinę przed zażyciem 75mg kwetiapiny? Kiedy brałem mianserynę wieczorem na sen, to następnego dnia po południu czułem wyraźne pobudzenie (bo przed południem byłem jeszcze trochę senny). Kwetiapina natomiast nie ma praktycznie żadnego wpływu na moje samopoczucie, jest mi jedynie łatwiej zasnąć.

przez margor26 26 cze 2014, 10:20
czy odstawianie mianseryny ma jakies skutki uboczne?mozna odstawic nagle bez redukcji dawek?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez estera1 26 cze 2014, 10:27
Ja bralam 10mg odstawilam nagle zastepujac innym lekiem a czemu chcesz odstawic??bierzesz dosc duza dawke wiec lepiej stopniowo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez margor26 26 cze 2014, 10:33
nie chce juz odstawic ale mam to w planie bo nie chce sie faszerowac tyloma lekami chce tylko brac sama paroksetyne ale to dopiero jak zacznie w pełni dzialac. Mam tez podejrzenia ze mianseryna powoduje u mnie zaburzenia miesiaczkowe bo od kiedy ja biore mam problemy. Miala któras zaburzenia w czasie brania mianseryny?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez swistak2112 26 cze 2014, 11:11
Tiber_Septim napisał(a):Czy myślicie że dobrym pomysłem byłoby wzięcie niewielkiej (10mg) dawki mianseryny wieczorem, na około godzinę przed zażyciem 75mg kwetiapiny? Kiedy brałem mianserynę wieczorem na sen, to następnego dnia po południu czułem wyraźne pobudzenie (bo przed południem byłem jeszcze trochę senny). Kwetiapina natomiast nie ma praktycznie żadnego wpływu na moje samopoczucie, jest mi jedynie łatwiej zasnąć.

10 mg to tak niewielka dawka (nawet w stosunku do 75 mg kwetiapiny) że nie będzie to miało żadnego większego wpływu na leczenie. 10 mg da lekką sedację a więc wspomoże kwetiapoinę w zasypianiu- sam to stosuję w dużo większych dawkach.

-- 26 cze 2014, 10:13 --

margor26 napisał(a):nie chce juz odstawic ale mam to w planie bo nie chce sie faszerowac tyloma lekami chce tylko brac sama paroksetyne ale to dopiero jak zacznie w pełni dzialac. Mam tez podejrzenia ze mianseryna powoduje u mnie zaburzenia miesiaczkowe bo od kiedy ja biore mam problemy. Miala któras zaburzenia w czasie brania mianseryny?

Mianseryna nie powoduje wzrostu prolaktyny, wiec nie powinna mieć wpływu na zaburzenia miesiączkowe.

-- 26 cze 2014, 10:16 --

margor26 napisał(a):czy odstawianie mianseryny ma jakies skutki uboczne?mozna odstawic nagle bez redukcji dawek?

Nagłe odstawienie z dużych dawek (ponad 60 mg) skutkuje bezsennością.
Jak ja potrzebuję bezsennych nocy :yeah: to nie biorę chlorprothixenu, mianseryny i kwetiapiny. Dwie noce pod rząd zagwarantowane...
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez Ramanujan 26 cze 2014, 11:25
Lekarka wczoraj dołożyła mi 30 mg mianseryny do 60 mg fluoksetyny i 600 mg neurotopu. Czy tak mała dawka lerivonu może zmniejszyć myśli natrętne ? Fluoksetynę w dawce 60 mg biorę 5 tygodni, może ona się jeszcze rozkręci?
Ramanujan

przez ladywind 26 cze 2014, 12:00
Ramanujan, myśle że sie te leki rozkręcą, tylko jak to w OCD bywa, leki działaja po kilku miesiacach dopiero w przeciwienstwie do depresji czy nerwicy lękowej. Musisz czekac cierpliwie
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Ramanujan 26 cze 2014, 12:13
ladywind, wychodzi z tego, że za krótko brałem mirtazapinę (3 miesiące, ale dawkę maksymalną tylko ponad 3 tygodnie). :cry:
Ramanujan

przez ladywind 26 cze 2014, 12:40
Ramanujan, mozliwe że za krótko, albo poprostu lek nie dla Ciebie
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez estera1 26 cze 2014, 13:26
margor ja odkąd biore leki psychotropowe mam zaburzenia miesiączkowania.Zrób sobie badanie prolaktyny w połowie cyklu.Na wzrost prolaktyny wpływają różne czynniki nie tylko leki.

przez Tańczący z lękami 26 cze 2014, 17:40
Ramanujan napisał(a):Lekarka wczoraj dołożyła mi 30 mg mianseryny do 60 mg fluoksetyny i 600 mg neurotopu. Czy tak mała dawka lerivonu może zmniejszyć myśli natrętne ? Fluoksetynę w dawce 60 mg biorę 5 tygodni, może ona się jeszcze rozkręci?

jak najbardziej może i zmniejszy Ci natręctwa. Mianseryna ma potężny antagonizm 5ht2, który przewyższa siłą większość neuroleptyków. Antagonizm ten odpowiedzialny jest za działanie anty-lękowe i anty-psychotyczne. To naprawdę niezła armata :great:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Ramanujan 26 cze 2014, 22:17
Tańczący z lękami, dzięki za info. ;)
Ramanujan

przez Tiber_Septim 27 cze 2014, 23:35
10 mg to tak niewielka dawka (nawet w stosunku do 75 mg kwetiapiny) że nie będzie to miało żadnego większego wpływu na leczenie.

Już rozpocząłem tą kurację kwetiapinowo-mianserynową, 10mg mianseryny było dobre na początek... Teraz nie odczuwam żadnego efektu przy tej dawce, oprócz przeciwlękowego. Biorę w tej chili 40mg a dobę: 20mg wieczorem i 2x po 10mg w odstępie kilku godzin w dzień. Kwetiapinę natomiast biorę bezpośrenio przed snem, chociaż czasem i w dzień jak czuję taką potrzebę (pobudzenie psychoruchowe, niepokój).

przez mio85 06 lip 2014, 17:58
Dużo ostatnio czytałem o tym leku - że jest świetny na depresję i szczególnie na lęki, że wycisza, uspokaja, że nie wpływa na libido - takiego szukam......ale jak czytam, że pacjenci z tego rezygnuja, poniewaz wzrost wagi jest niewyobrazalny to sie powaznie zastanawiam....jak wy dajecie sobie z tym rade? rzeczywiscie jest az tak zle? duzo pacjentow musiala go oddstawiac, mi lekarz o tym skutku ubocznym nie wspominal natomiast mowił, że obzarstwo i tycie jest charakterystyczne dla mirtazepiny (mial przypadki, ze ludzie jedli do momentu az wymiotowali)

Sortuj wg