ROPINIROL (Adartrel, Aparxon PR, Ceuronex, Requip)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

przez miko84 07 sie 2014, 08:22
Zastanawiałbym się gdyby lek miał u mnie jakieś mocniejsze działanie, lepsze niż to które było. Ale, że był taki nijaki na depresję to mnie to nie rusza :)
miko84

przez Kalebx3 07 sie 2014, 17:50
Ropinirol to nie jest lek antydepresyjny , ale dolożenie go głównego antydepresanta pomagało mi ostatnio ucieć największemu pieklu za życia- anhedonii. Ten lek jednak zwiększa koloryt życia i pomaga podreperować libido .Poza tym wycisza emocjonalnie .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Popiół 07 sie 2014, 18:36
Kalebx3, ale w jaki sposób "podreperować" libido, szybciej szczytowałeś i miałeś lepszą reakcje członka na bodźce dotykowe ? czy tylko więcej ochoty na seks?
Popiół

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 08 sie 2014, 17:25
szybciej szczytowałeś i miałeś lepszą reakcje członka na bodźce dotykowe ? czy tylko więcej ochoty na seks?

szybciej nie szczytowałem , ale ogólna wrażliwość na dotyk bardzo pozytywnie po tym leku wzmocniona , nie mówiąc ,że orgazmy były jak złoto , odczuwałem je dosłownie w postaci dreszczy w całym ciele .Ochota tez po tym leku na seks byla większa .
Popiół jak Ci kuleje libido warto spróbowac tego leku .Zwłaszcza ,że mniejsze dawki rzędu 0,25 mg są w tych sprawach lepsze niż dawki wyższe .

przez lutenet 28 wrz 2014, 21:22
Tak się zastanawiam którego lekarza poprosić o ten lek, psychiatrę czy ogólnego ? Ale chyba marna szansa na wypisanie tego leku skoro jest przeznaczony do leczenia parkinsona, tym bardziej u mojego psychiatry bo to straszny służbista. Wam bez problemu wypisują ?

przez Vizir 28 wrz 2014, 22:07
lutenet napisał(a):Tak się zastanawiam którego lekarza poprosić o ten lek, psychiatrę czy ogólnego ? Ale chyba marna szansa na wypisanie tego leku skoro jest przeznaczony do leczenia parkinsona, tym bardziej u mojego psychiatry bo to straszny służbista. Wam bez problemu wypisują ?

Każdy w miarę rozgarnięty człowiek z ćwierć-namistką zdolności aktorskich załatwia ropinrol w 2 wizyty u neurologa, a u tych przyjmujących w Zapiździewicach Dolnych to już na pierwszej w celu ulżenia w cierpieniu. Ja w Opolu to dostałem na krakowskiej darmową wersję testową tabsy po 2mg już na pierwszej wizycie u zaawansowanego neurologa na RLS. Umów się na wizytę na NFZ -> poczytaj o objawach i chorobie -> ładnie się przygotuj merytorycznie, jesteś już na skraju wytrzymałości, nie możesz spać, zawala ci sie przez to życie, no jak bozia ci nie poskąpiła talentu to się rozpłacz, no... i jesteś w domu , błagaj specjalistę aby wyjaśnił co ci dolega (koniecznie musisz dac mu rozgryźć ten zaawansowany problem i pierwszy raz słyszeć o jego diagnozie- czyli RLS), lekarz wyśle cię szybko na podstawowe badania krwi ze specjalnym wskazaniem na poziom żelaza (żebyś przypadkiem nie był jednym z wchuj namnożonych w III RP wegetarianinów i nie miał go poniżej normy XD ), po czym stwierdzi , że poziom żelaza b. ładny więc trza wdrożyć na początek agoniste dopaminy (na 98% dostaniesz ropinrol) i zobaczyć jak sie sprawuje, jako że drzwi masz juz otworzone i sprawa jest rozwojowa jak była w moim przypadku , to trochę sie przykładając załatwisz tyle Pirybedylu, Ropinrolu ze bedziesz mógł w szarej strefie cos na boku dorobić XD A kto wie czy ci nawet lewodopy nie da, moja mówiła że : "na początek dostanie pan Rolpiryne 2mg , prosze zacząc od pół tabletki dziennie XD , narazie nie będę panu dawała mocniejszych leków - stosowanych przy chor. Parkinsona (czyt. lewodopy) bo jest Pan młody i mamy jeszcze dużo mniej inwazyjnych środków do stestowania". Także działaj, jak nie załatwisz Ropinrolu na coraz modniejszy (obok depresji, bycia molestowanym przez księdza...) RLS - co to już w TV na niego sprzedają POlskiej trzodzie chlewnej (patrzącej na coś bardziej skomplikowanego od jedzenia, wydalania, ruch...ia jak świnia na zorze polarną) gówno typu - proszek z dziurawca +witC + magnez + żelazo = Kałstonum za jedyne 99,99zł za pudełko - to jesteś dupa :P

przez lutenet 29 wrz 2014, 00:05
Dzięki Vizir za ciekawą poradę :) O neurologu zapomniałem, a leczyłem się wcześniej neurologicznie więc odwiedzę go jeszcze raz ;) Tylko wolałbym dawkę 0,25, bo 2 mg jak mi zaserwuje to nie wiem czy da się pokroić na 8 równych kawałków. Ale wyjście jest, choć najpierw sprobuje u psychiatry bo mam za 3 dni. A ps leczy też RLS ?

-- 06 paź 2014, 21:29 --

Kalebx3 napisał(a):Ropinirol to nie jest lek antydepresyjny , ale dolożenie go głównego antydepresanta pomagało mi ostatnio ucieć największemu pieklu za życia- anhedonii. Ten lek jednak zwiększa koloryt życia i pomaga podreperować libido .Poza tym wycisza emocjonalnie .

Kalebx3 jaką dawkę tego ropinirolu zażywasz ?

-- 06 paź 2014, 21:31 --

A sorry, już doczytałem we wcześniejszych postach :)

-- 29 paź 2014, 00:24 --

Jednak nie będę załatwiał tego leku bo nie chcę jeszcze bardziej wzmożonego libido :)

przez Zbychu 1977 13 mar 2015, 21:14
Działanie pramipeksolu -Nieergolinowy wybiórczy agonista receptorów dopaminowych D2, D3 i D4. Pramipeksol wykazuje w badaniach in vitro większe powinowactwo do receptorów dopaminowych D3 w porównaniu z powinowactwem do receptorów D2 lub D4, jednak znaczenie wiązania z receptorami D3 nie jest znane. W badaniach na zwierzętach wykazano, że pramipeksol hamuje syntezę, uwalnianie i metabolizm dopaminy. Pramipeksol, pobudzając receptory dopaminowe w prążkowiu, łagodzi hipokinetyczne objawy choroby Parkinsona. Mechanizm działania w zespole niespokojnych nóg jest nieznany. Po podaniu p.o. szybko i całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego – tmax wynosi 1–3 h, całkowita dostępność biologiczna – >90%. Pokarm nie wpływa na dostępność biologiczną. Lek w <20% wiąże się z białkami osocza. 90% leku wydalane jest w postaci niezmienionej przez nerki, mniej niż 2% wydalane jest z kałem. t1/2 wynosi ok. 8 h u młodych osób oraz ok. 12 h u osób w podeszłym wieku.

Wynika z tego ze agonisci dopaminy zaczynają działać z pewnym opóźnieniem .
Zbychu 1977

przez kalikali1 07 kwi 2015, 12:25
Jest sens to brać,na silną fobie społeczną?Jeśli tak to jakie dawki są skuteczne?Uspokaja coś ten lek?Celowałbym bardziej w agonistów dopaminy na moją fobie,metylofenidat trochę sie boję że może nasilić lęki i powodować zjazd.

przez Psychopharm 07 kwi 2015, 14:30
Uspokaja, na początku czułem się senny, później to przeszło w części. Jakiegoś mega działania na fobię społeczną nie zauważyłem. Brałem ropinirol prawie rok w różnych dawkach. Jak dla mnie łagodny lek, bez skutków ubocznych (poza sennością i lekkim osłabieniem), ale też bez zauważalnego mocnego działania pozytywnego.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez kalikali1 07 kwi 2015, 14:36
To jednak baclofen wydaje mi się być dużo lepszy od agonistów dopaminy i metylofenidatu na fobie społeczną.

przez Kalebx3 07 kwi 2015, 14:37
Na temat tego leku powiem to co z niego zapamiętałem najbardziej :
Jak się już wkręcił ( po około 2 tygodniach ) miałem na nim nieziemskie orgazmy . Wręcz prądy w całym ciele , miodzio .
Ogólnie fajny lek , z tym ,że zanim sie wkręci ,,,
Brałem w niskich dawkach do 0,5 mg/d.

przez Limitrophe 29 wrz 2015, 17:47
Wlasnie dostalem 0,5 mg.
Zdam relacje.

przez sebastian86 29 lis 2016, 11:35
jak dlugo sie ten lek rozkreca?
We Are The Champions 2016(L)

Sortuj wg