TRAZODON (Trittico CR/XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
101
64%

Nie
38
24%

Zaszkodził
18
11%

Liczba głosów : 157

TRAZODON (Trittico CR)

przez *Wiola* 15 sie 2012, 16:46
Lajka04, Nie, nerwica lękowa.
Moderator

TRAZODON (Trittico CR)

przez blackbird 15 sie 2012, 22:44
*Wiola*, dzieki :) a w jakich dawkach? Wydaje mi sie ze byc moze juz o to Ciebie pytalam na innym watku ale przypomniec sobie nie moge.

valco007
, nie sadze ze trittico musisz popijac wodka czy na odwrot. Daj lekowi czas na zadzialanie, ile dni /tyg juz bierzesz i jaka dawke?

TRAZODON (Trittico CR)

przez *Wiola* 16 sie 2012, 04:38
blackbird, 150 albo 75 wenli i 50 albo 25 trittico.
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

TRAZODON (Trittico CR)

przez valco007 16 sie 2012, 08:30
valco007[/b], nie sadze ze trittico musisz popijac wodka czy na odwrot. Daj lekowi czas na zadzialanie, ile dni /tyg juz bierzesz i jaka dawke?[/quote]
Biorę od tygodnia,lecz 3 lata temu pomogła dawka 50 od razu,a teraz jakieś opóźnienia,czyżby jakość leku się zmieniła,czy mój organizm ? :)

TRAZODON (Trittico CR)

przez blackbird 16 sie 2012, 10:22
valco007, to ze 50 zadzialalo od razu 3 lata temu nie ma nic to rzeczy, z lekami tak jest, za kazdym razem moze byc inaczej.
Na spanie u mnie zadzialalo trittico po 3 tyg , jak doszlam do dawki 100 i to nie jestem pewna czy spie przypadkowo czy dlatego ze biore trittico.
Spokojnie, daj lekowi czas zanim zaczniesz probowac innych rzeczy, tydzien to baardzo malo., nawet przy tym leku.

TRAZODON (Trittico CR)

przez valco007 17 sie 2012, 08:44
blackbird, Dzięki za info,zaczyna coś się ruszać :great: Nie zakrapiam tabletki setką :D

TRAZODON (Trittico CR)

przez xanonymous 22 sie 2012, 19:10
Trittico mogło nasilić działanie alkoholu.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Klaudka 08 wrz 2012, 22:40
Mam problem,od kilku dni biore trazodon,o dziwo spie po nim gorzej niz zykle,czesciej sie wybudzam idt. Na dodatek mam wrazenie,ze mam duze zaostrzenie nerwowosci,leko u ogolnie"chodze po scianach" nie mowiac o zwiekszeniu ilosci objawow(autoagresja i bulimia-dotychczas mimo problemow ze snem raczej "zamulalam" w depresji nie na odwrot).
I teraz pytanie,czy ktos mial takie objawy przy rozpoczeciu leczenia.Niby w ulotce jest o sklonnosciach do saamookaleczen i myslach samobojczych ale to w koncu antydepresant. O tej porze nie skontaktuje sie z moim psychiatra-mialam zwiekszyc dawke ale zwyczajnie sie boje.
No i biore 1/3 tabletki wiec to raczej za malo.
Przypadek czy skutek uboczny,nie wiem co robic:(
How could this be done
By such a smiling sweetheart?
Oh and your sweet and pretty face

TRAZODON (Trittico CR)

przez eroica 08 wrz 2012, 22:52
Klaudka napisał(a):Przypadek czy skutek uboczny,nie wiem co robic:(

skutek uboczny, powinno się w ciągu mniej więcej tygodnia poprawić
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

TRAZODON (Trittico CR)

przez Klaudka 08 wrz 2012, 22:58
Zobacze. Oby się poprawiło. Jestem zła, że nie dosta lam ssri tylko to. Oczekiwałam choć tego, że się wyśpię.
How could this be done
By such a smiling sweetheart?
Oh and your sweet and pretty face

TRAZODON (Trittico CR)

przez uzytkownik 09 wrz 2012, 08:51
U mnie też lekiem pierwszego rzutu było Trittico. Dopiero po 2-3 latach (jak miałem nawrót) dostałem SSRI.
uzytkownik

TRAZODON (Trittico CR)

przez jolantka 13 wrz 2012, 20:39
Witam wszystkich, chciałabym podzielić się z Wami swoją opinią na temat tego leku, może komuś będzie to przydatne.
Po wielu miesiącach nieudanego dobierania leków (bardzo źle je znosiłam, każdy miał jakieś skutki uboczne, które nie pozwalały na dłuższe zażywanie) moja pani doktor zdecydowała się zapisać mi Trittico. Był to pierwszy lek, który działał bez zarzutu, nie powodując żadnych skutków ubocznych (tak się wydawało...). Zażywany wieczorem, doskonale usypiał (mam problem z bezsennością), poza tym poprawiał nastrój i zmniejszał uczucie uogólnionego niepokoju. Na lęki napadowe nie działał, ale nie można wymagać wszystkiego. Problem w tym, że po dwóch latach zdecydowałam się w końcu na badania, zaniepokojona swoim kiepskim samopoczuciem. Bolała mnie głowa, miałam zawroty i uczucie wiecznego osłabienia. Łączyłam te objawy z depresją/nerwicą, natomiast po wykonaniu badań okazało się, że Trittico dokonał małego spustoszenia w moim organizmie;) Wywołał dość dużą anemię oraz (to nie jest pewne na sto procent, ale można tak podejrzewać) wzrost hormonu o nazwie prolaktyna. Stąd właśnie bóle głowy, co za tym idzie nudności i zmęczenie. Gdyby nie badania, pewnie przez długi czas nie dowiedziałabym się o tym, co dzieje się z moim zdrowiem. Zachęcam wszystkich korzystających z leku do wykonania rutynowych badań krwi po dłuższym okresie zażywania leku, być może ktoś zareaguje na niego tak samo. Niemniej jednak lek jest wart polecenia, nie otumania, nie posiada praktycznie żadnych objawów odstawiennych, znacznie poprawia komfort życia. Pozdrawiam
jolantka

TRAZODON (Trittico CR)

przez blackbird 14 wrz 2012, 22:34
Klaudka, bierz lek i przeczekaj ciezki okres, mi pierwsze 3 tyg pogorszyl sen, a agresora tez mialam na maksa, teraz spie o wiele lepiej (po 2mcach) i agresja troche spadla ale nie calkiem, daj lekowi szanse sie rozkrecic, poza tym 25 mg to malo.

TRAZODON (Trittico CR)

przez mio85 04 paź 2012, 17:12
Mam pytanie oczywiscie dla kazdej osoby bedzie to indywidualne, ale prosze o wasze rady i opinie - na jakie zaburzenia macie lub mieliscie przepisane Trittico? Czy bardzie pomaga on na depresje, lęki, czy może nerwice? Lekarz stwierdzil depresje lekowa, a mi moje objawy wygladaja na nerwice. Moj glowny problem to nerwy, napiecie miesni, problemy z zasnieciem. Objawy to: nadmierna potliwosc, drzenie konczyn, napiecie miesniowe glownie nog, bicie serca, ktore slysze, niespokojny plytki sen, rozmazany obraz. Biore pod to seronil pomogl we wczesniejszych epizodach, ale po bardzo dlugim czasie? Jak myslicie czy Trittico moze byc lepsze pod objawy, ktore opisalem i czy dziala szybciej niz seronil, czy rowniez trzeba sie wykazac co najmniej poltoramiesieczna cierpliwoscia?

Sortuj wg