BUSPIRON (Buspirone,Buxal,Buspar,Bespar,Mabuson,Spamilan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
16
53%

Nie
10
33%

Zaszkodził
4
13%

Liczba głosów : 30

Re: Spamilan

przez kasia000 23 lis 2010, 18:18
dokładnie :D
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez zryciuch 23 lis 2010, 19:37
Obecnie jem Spamilan okolo 4 tygodnie i nie powiem, czuje chyba poprawe, choc leki czasem sie pojawiaja. Chcialbym powoli zejsc z tego leku, zazywam 3x5mg. Jak mam stopniowo go rzucic? Czy leki nie powroca?

przez kasia000 23 lis 2010, 19:46
a jak u Ciebie ze snem?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 23 lis 2010, 19:52
zryciuch, po 4 tygodniach chcesz odstawiać lek? Samodzielnie? Bez konsultacji z psychiatrą?
Dość to ryzykowne, chyba że takie miałeś zalecenia ale jeśli nie chodzisz na terapie to lęki mogą wrócić...... skonsultuj to z psychiatrą, takie leki bierze się dłużej niż miesiąc....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez betii 23 lis 2010, 22:03
no tak farmaceutka mandrzejsza od lekarki.. kazdy lek ma skutki uboczne...
poza tym jesli nie bierzesz spamilanu a oklamujesz lekarke no nie wiem ze jest lepiej albo gorzej to po co sie wogole leczyc? na ulotce pisze wsyztsko tak musza. ale ze komus cos tam wystapilo to nie znaczy ze kazdy tak zareaguje. mi np. po rispolpecie sztywnialy ree a komus z forum nie...

tak spamilan jest slabszym lekiem.a mocniejszy chcecie- to bezno....tylko one uzalezniaja, plus ze zialaja szybko.
ale wlasnei po to jest spamilan chloroprotiksen, tritico... aby unikac albo odstawic benzo...
dajcie szanse czas na dzialanie tym slabszym

przez cytrynka84 23 lis 2010, 23:03
betii, a spamilan Tobie pomogl?
A zmieniajac temat ,nie tylas po chloroprotixenie i tisercinie,panicznie sie boje tycia
Sorrki,ze nie odpisalam jeszcze na priva,ale b kiepsko sie czuje:( odpisze jak sie troche pozbieram.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez zryciuch 24 lis 2010, 00:00
2 tygodnie temu dostalem skierowanie na obserwacje w szpitalu. Termin tak odkladalem ze minelo juz 2 tygodnie, w czasie ktorych bralem Spamilan, lacznie 4 tygodnie. Nie za bardzo chce tam isc, dlatego chcialem na wlasna reke powoli odlozyc juz ten lek. A lekarz mowil ze juz po tygodniu odczuje poprawe. Sen w porzadku.

przez marzi 24 lis 2010, 17:31
kasia000, Kurcze,czytałam ulotkę od alproksu ale jakoś nic złego się na niej nie doczytałam,a na spamilanie od razu musiałam zobaczyć akurat to działanie uboczne.Przy każdym nowym leku tak się wkręcam, boję się że po zażyciu spamilanu będę wariowała,że się duszę bo mam spuchnięte gardło.A Ty kasiu czytałaś tą ulotkę(alproks)?Myślisz,że powinnam się przełamać i wziąć spamilan-brałaś go kiedyś?

Pozdrawiam :bezradny:

[Dodane po edycji:]

kasia000, Jeśli się pomyliłam i to nie jest do mnie pytanie to sorki nie mogę się jeszcze połapać na tym forum,tyle tu tego wszystkiego,ale jeśli pytałaś mnie kasiu to śpię żle,nawet jeśli zasnę o 2 w nocy i tak budzę się ok. 5 i już koniec myśli myśli i jeszcze raz gonitwa myśli,a do tego ten cholerny lęk który przynosi za sobą resztę zła. :shock:

betii, No tak masz całkowitą racje okłamywanie lekarza,bezsens.Fakt po alproksie jest super ale tylko przez godzinkę może dwie i już chyba jestem od nego zależna jak się kończy w opakowaniu szału dostaje,a już nie ma mowy żebym wyszła z domu nie mając go przy sobie.Co to takiego benzo?

Pozdrawiam.

przez kasia000 25 lis 2010, 09:27
marzi ja bym spróbowała-Alprox-TO BENZO SILNIE UZALEŻNIA NA DŁUZSZA METE NIE WILNO GO STOSOWAĆ-WIEC spróbuj spamilan mi tam żadne gardło nie puchnie!
po tygodniu zaczynam sie juz ciut ciut lepiej czuc nie mam takich obsesyjnych lęków-nie boje sie juz tak wszystkiego-wiecej mam dystansu.
Oby tak dalej zobaczymy co bedzie jak odstawie paro całkiem i zwiększę dawke spamilanu -ale to powoooli pooowoli.Narazie cierpliwie zaciskam paszczu :lol: i czeeekam na zbawienie?

przez marzi 25 lis 2010, 11:13
kasia000, Witaj Kasiu!!!

Jestem nowa,i czuje się trochę obco wśród Was.Jak na razie jesteś jeną bratnią duszą.Nie umiem jeszcze biegać po tych wszystkich stronach.Domyślam się ,że Ty też masz lęki skoro bierzesz spamilan jaką dawkę zażywasz ja mam zapisaną 3 razy po 5 mg.
CZy oprócz lęku masz też inne objawy,bo ja mam ich bez liku już sama nie wiem,czy to na pewno nerwica czy może jakaś choroba namacalna w mojej głowie.Męczę się z tym już z tym ok.12lat i na prawdę ni życzę najgorszemu wrogowi,zresztą sama wiesz jak to jest.

Pozdrawiam serdecznie.

przez kasia000 25 lis 2010, 11:41
wiem doskonale.
Ja mam zapisana dawke 3 razy po 5 mg.Ale to chyba była za duza dawka jak na poczatek bo źle sie czułam po niej...Wiec mam zmnijszona i stopniowo sobie zwieksze-chcę łagodniej wejść w ten lek-jak narazie jest ok!!1
nie matrw sie będzie dobrze :papa:

BYŁAM wczoraj u lekarki podsumować tydzień-powiedziała ,że we mnie jeszcze tydzień temu było tyle napiecia tyle lęku-a teraz jestem spokojniejsza ,wiadomo nie jest jeszce idealnie..ale lekarka twierdzi ,że to lek dla mnie ;)
uważa ,że paroxetynę mam wg swoich schematów odstawiać to jest teraz nasz cel,nie będzie mi narzucać tempa-abym czuła komfort psychiczny.
Spamilan ma mi w tym pomóc..biorę rano do seroxatu seroxat obcinam skukesywnie..w obiad spamilan i itd..
ale wiecie ja muszę w to uwierzyc ,że sie uda bo jak nie bede tkwiła w bagnie do usranej śmierci.
POdsumowujac jest ciut lepiej i tylke moge powiedziec do ideału jeszcze daleko

przez marzi 29 lis 2010, 10:43
kasia000,

Witaj Kasiu!!!

Udało mi się,wczoraj wzięlam spamilan na razie 2 razy po 2,5mg,tak się nakręciłam,że miałam same wiksy ale przeczekałam,nic mi się nie stało,dziś rano też wzięłam tak jak wczoraj i do puki psychicznie nie przyzwyczaje się do tego leku niech tak zostanie.Dzięki za pomoc mam nadzieję,że ten lek zadziała.

Pozdrawiam. :papa:

przez kasia000 29 lis 2010, 11:45
ja też zaczynałam od2,5 mg teraz jadę na 5 mg i jest ok!!!

przez marzi 30 lis 2010, 12:17
[ b]kasia000[/b],

jak długo brałaś to 2,5mg? ja jeszcze ciągle mam wkrętki co kolwiek mi się dzieje przypisuje to spamilanowi,a dzieje mi się wiele w ciągu dnia ale jak zaczęłam na pewno nie przerwę go brać.

pozdrawiam.

Sortuj wg