BUSPIRON (Buspirone,Buxal,Buspar,Bespar,Mabuson,Spamilan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
17
55%

Nie
10
32%

Zaszkodził
4
13%

Liczba głosów : 31

przez mio85 01 lip 2014, 20:11
A jaki jest profil działania tego leku? Wpływa na serotonine czy raczej bardziej na dopaminę. Nie ma żadnych opracowan naukowych na ktore receptory wplywa? Jesli mialby profil dzialania podobny do Wellbutrinu to powinien zwiekszac libido.

depas, a ty brales ten lek na depresje i byl on jedynym, czy wlasnie na zaburzenia sfery seksualnej po kuracji jakims antydepresantem?

przez Lord Kapucyn 01 lip 2014, 20:16
Czy tak trudno poszukać? Buspiron to przede wszystkim częściowy agonista rec. 5-HT1a Ki=28.62 nm, IA=0.465, częściowy agonista rec. alfa1-adrenergicznego, antagonista rec. D4, D3, D2. Tak, może być pomocny w side effectsach sexualnych spowodowanych przyjmowaniem SSRI.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez depas 01 lip 2014, 20:26
mio85, brałem go jako dodatek przeciwlękowy do SSRI w dawkach 10-30mg. Poprawa libido to był tylko miły efekt uboczny.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zbychu 1977 02 lip 2014, 21:44
Buspiron-pełny agonista autoreceptorów 5HT1a oraz częściowy agonista postsynaptycznych receptorów 5HT1a.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Zbychu 1977

przez miko84 03 lip 2014, 11:06
Jeśli tak rzeczywiście jest to może tłumaczyć jego małą skuteczność w porównaniu z innymi częściowymi agonistami. Przypuszcza się, że najlepsze wyjście to częściowy agonista 5-HT1a na autoreceptorach z dużym powinowactwem i małą aktywnością wewnętrzną który przez to zwiększy transmisję serotoniny na postynaptycznych receptorach 5-HT1a (coś jak arypiprazol - 5.6 nm IA: 38 %).
miko84

przez Chada 03 lip 2014, 21:14
Chyba sobie dorzucę Buspiron do Fluo.Bo do lekarza nie mam zamiaru iść bo mam zrypaną opinię dzięki diagnozie Chad-u którego nie mam i ciągle pytają o jakieś wahania nastroju i inne pierdoły których w życiu nie miałem.Łatwo jest komuś zjebać leczenie napisaniem w papierach Chad kiedy nie wiedza co człowiekowi jest i sami mają do niej wątpliwości mówiąc o charakterze.Kiedy mi tylko antydepy pomagają :P Teraz sam z siebie biorę fluo żeby ustąpiły objawy i mam nadzieję na reemisję przynajmniej taką jak ostatnio.Fluo jeszcze nie działa czy buspiron przyśpieszy jej działanie i wzmocni.Warto go brać jedynie jako wzmocnienie działania SSRI?Czy On tak na serio pomaga SSRI się rozkręcić? Jak tak to jakie dawki w siebie pakować 15mg na dobę powinno wystarczyć?

Lamotrygina 150mg

przez Zbychu 1977 03 lip 2014, 21:49
Wazny jest pełny agonizm autoreceptorów,przyspisza to wespół z SSRI desensytyzacje pompy serotoninowej.
Zbychu 1977

przez depas 07 lip 2014, 06:24
Za: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18830

(...)
KONKLUZJA
"Te wyniki nie tylko potwierdzają iż buspiron nie posiada właściwości sedacyjnych ale również sugerują że lek ten może mieć właściwości stymulacyjne.
Ponadto, wyniki te sugerują że buspiron posiada ograniczoną użyteczność u pacjentów u których występuje lęk przy jednoczesnych problemach ze snem."

No, to już wiem o co prosić psychiatrę na następnej wizycie. Stosowałem już wcześniej Spamilan z sertraliną, na której miałem potężne lęki i trochę pomógł (na ten je*any lęk) , ale bez sensacji. Teraz liczę na lekką stymulację, której na sertrze miałem pod dostatkiem, tymczasem na paroksetynie już jakby zdecydowanie mniej.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez kielbasa82 08 lip 2014, 14:53
Witam.
Biore od miesiąca Zoloft 50mg rano i Trittico 100mg wieczorem, 4 dni temu lekarz dorzucił mi Spamilan 2,5mg rano i 5mg wieczorem.Zauważyłem u siebie trzęsienie rąk i nóg i lekkie wyobcowanie, czy miał ktos z Was tak po Spamilanie? Przed Spamilanem brałem Sedam 1,5 mg lub 3mg dziennie (4dni brałem, 2przerwy, 3 dni brałem, 3dni przerwy)w sumie w ciagu 25dni brałem go 13 razy (to chyba sie nie uzalezniłem).Poza tym po tych lekach jestem zmeczony, nie mam siły i szybko sie męczę, o suchości w ustach nie wspomnę.

przez depas 09 lip 2014, 06:14
kielbasa82 napisał(a):Zauważyłem u siebie trzęsienie rąk i nóg i lekkie wyobcowanie, czy miał ktos z Was tak po Spamilanie?

Też tak miałem, ale to mija także bez obaw.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez kielbasa82 09 lip 2014, 12:34
Depas
Miałeś tak po Spamilanie? przez jaki czas to trwało? Jak na Ciebie działa Paroksetyna??

przez depas 09 lip 2014, 14:15
Jakiś tydzień, w porywach niecałe dwa. A paro? Trochę uspokaja i wycisza, przede wszystkim zwalcza lęk i fobię społeczną (do pewnego stopnia). Przez jakiś czas zamulała mnie i powodowała senność za dnia, po 2 miesiącach to przeszło. Były też problemy z erekcją i ejakulacją, ale to również minęło. I co ciekawe schudłem na niej, a większość ludzi ma na odwrót.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez kielbasa82 10 lip 2014, 19:14
Depas
Jak długo się leczysz? Ja juz 11lat z przerwami przerobiłem dużo różnych leków, ostatnio brałem Sedam w dawce 1,5mg lub 3mg nigdy nie brałem większej dawki.Brałem go w taki sposób: 4dni brałem (1 i 3 dnia po 3mg,2 i 4 dnia po 1,5mg)2 dni przerwy, 3dni brałem (po 1,5mg dziennie),dzien przerwy, 1dzien brałem(1,5mg),3dni przerwy,2dni brałem (po 3mg),3 dni przerwy,1dzień brałem (1,5mg), 3dni przerwy,2dni brałem(po 1,5mg). W sumie wziąłem go 13 razy w ciągu 25dni.Lekarz mi oznajmił dziś (byłem u niego pierwszy raz) ze uzależniłem się od Sedamu (myślałem że to niemożliwe w takim czasie) i ogólnie od leków dał mi na to Amizepin. Ponadto mam iśc na oddział nerwic na 12 tygodni-bardzo się tego boje bo mam napady lęku i sam juz nie wiem co zrobić.

przez depas 12 lip 2014, 03:57
kielbasa82, Pierwszy raz u psychiatry byłem w wieku 15 lat, teraz mam 31. Początkowo to nawet nie było leczenie bo jako młody i głupi, każdy proponowany mi lek odstawiałem po max 2 tygodniach sam, a kilka 'odstawiłem' po pierwszej tabletce. Po paru latach takiego nie-leczenia dałem sobie spokój z lekami i psychiatrami aż do 25go roku życia, kiedy ledwo dawałem radę funkcjonować społecznie. Od tego czasu non stop na czymś, ale niekiedy z pozytywnymi skutkami.
Co do diagnozy Twojego lekarza że uzależniłeś się już od Sedamu, to z przeproszeniem, uważam że pier*oli głupoty kosmiczne. U każdego jest trochę inaczej ze skłonnościami do uzależnienia od benzodiazepin, niektórzy łatwiej i szybciej, inni mogą sobie pozwolić na wiele, tyle że nigdy nie wiadomo do której grupy się należy. Ale Twoje branie moim zdaniem zupełnie wyklucza możliwość fizycznego uzależniania na tym etapie - robiłeś rozsądne przerwy, nie szalałeś z dawkami - w mojej opinii nie jesteś uzależniony fizycznie na 100%. Ale wiadomo, "tylko lekarze znają się i wiedzą takie rzeczy, i mogą wydawać profesjonalne osądy"... Jeśli faktycznie byłbyś fizycznie uzależniony od Sedamu, Amizepin rzeczywiście mógłby być przydatny, on i parę innych leków tego rodzaju. Cóż mogę powiedzieć, oczywiście powinieneś słuchać swojego lekarza.
Jeśli mogę doradzić, spróbuj z tym oddziałem nerwicowym, bardzo możliwe że będą wiedzieli jak Ci pomóc, tak jak często pomagają wielu ludziom w tego typu ośrodkach. Na pewno też dostaniesz leki które powinny zapobiegać atakom paniki, głowa do góry.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg