METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez cytrynka84 14 lis 2012, 15:30
Nie biorę paro.Jestem na mixie fluo 20mg+reboxetyna 8 mg (2 tabl.) Mam teraz największy problem z motywacja stad ten zestaw.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez miko84 14 lis 2012, 15:52
A ile czasu brałaś paro?
miko84

przez cytrynka84 14 lis 2012, 17:58
Tak 6-8 miesięcy 1,5 miesiąca 20,potem 40.Wszystko byłoby ok,gdyby nie to "zamulenie" i ciągle uczucie głodu.
Ciężko jest na początku,lęki na maksa.Doslownie chodziłam po ścianach :( "Mądry" lekarz kazał mi zacząć od razu od całej tabletki,wytrzymałam tydzień i wylądowałam na pogotowiu,gdzie myśleli,ze przedawkowalam to paro,takiej paniki dostałam.Byl to jeden z pierwszych moich leków,nie dostałam benzo,bo lekarz,do którego trafiłam zajmował się uzależnieniami,jak się później okazało.
Wróciłam do paro po roku/dwoch tym razem zaczynałam od mniejszej dawki i dostałam Afobam na pierwsze 2 tyg.w mikro dawce.I dopiero za drugim podejściem,wytrwalam na leku te kilka miesięcy.W Paro wchodzi mi się gorzej niż np w wenle.Lek dobry,jednak wole wenle.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 14 lis 2012, 20:07
Wolisz wenlę ale bierzesz fluoksetyne i reboksetynę? Nie rozumiem :shock: U mnie też na początku było kiepsko na paro, zwiększone lęki i totalna amotywacja. Ale od razu czułem, że to najsilniejszy eseseraj, dlatego tak mocno "walił". Wenlafaksyna miała dla mnie za słabe działanie na serotoninę.
miko84

przez elfrid 14 lis 2012, 20:16
Ale przechodzi ta senność i zmulenie na paroksetnie cz utrzymuje sie przez cały okres kuracji? jeśli po dołączeniu rebosketyny nie odczuwa się różnicy to faktycznie lipa.
miko a benzo np xanax nie działa na nerwicę natręctw?
pregabalina, wenlafaksyna

przez cytrynka84 14 lis 2012, 21:03
Porównując paro i wenle,wybieram wenle,bo tak nie "zamula" jak paro.
Biorę fluo i rebo , bo teraz mam największe problemy z motywacja,chęcią do działania,nic mi się nie chce,a najprostsze czynności to dla mnie był ogromny wysiłek.Nastroj i lęki zeszły chwilowo na dalszy plan.
Brałam wenle w dużej dawce ok 2,5 rokuNa nastrój i lęki wenla działała bardzo dobrze,ale na motywacje w ogóle Wywołała umnie prawdopodobnie astenie po dłuższym braniu w dużej dawce.Zawalilam duuzo rzeczy przez to ciągle zmęczenie,prawie zawalilam studia :(
Wenla powodowała znieczulenie emocjonalne,taka obojętność Chcąc zacząć funkcjonować,nabrać chęci do działania musiałam zmienić leki.Pozaliczam egz ,ogarne się trochę to pewnie wrócę do wenli w mniejszej dawce
Mimo minusów wenla to najlepszy antydepresant,a brałam duuzo leków z roznych grup.

-- 14 lis 2012, 20:16 --

elfrid, to ze na mnie rebo+paro nie działało,nie znaczy,ze np.na Ciebie nie zadziała,wiadomo każdy inaczej reaguje,nie zrażaj się.
U mnie senność trwała na paro,przez cały czas.Jak wiesz to typowy lek na wszelakie lęki,a wtedy potrzebne jest uspokojenie.Jesli ktoś ma specyficzne,złożone zaburzenia,jak ja,ze są miesiące ze stanami lękowymi i na przemian jest stan przewlekłego zmęczenia to prawdopodobnie paro się nie sprawdzi.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez miko84 15 lis 2012, 10:25
elfrid niestety nie. Brałem xanax pare razy przez ok miesiąc i nawet jakiegoś większego działania na lęki nie odczułem :?

Z sennością na paro jest różnie. U niektórych jest na początku, u innych pojawia się później. Wielu osobom pomaga branie leku przed snem.
miko84

przez cytrynka84 15 lis 2012, 11:03
miko84, branie paro na wieczór raczej niewiele zmieni,bo lek działa 24h
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez miko84 15 lis 2012, 11:26
Właśnie, że dużo zmienia bo część osób czuje się senna zaraz po zażyciu a później ten efekt znika. Paro ma niby napisane 24 h ale moim zdaniem jest to pare godzin krócej (efekt też zależy od metabolizmu).
miko84

przez beladin 15 lis 2012, 11:36
elfrid Wzmożona senność wystepuje tuż po zażyciu. Im większa dawkę bierzesz jednorazowo tym większe przymulenie odczujesz. Przy 20mg chyba aż tak tego nie czuć.
Zawsze możesz sobie rozłożyć na dwie - rano i wieczorem albo brać na noc. Nie ma sensu chodzić ospałym przez kilka godzin.
beladin

przez potfur z bagien 15 lis 2012, 17:46
Ludzie, ważne pytanie, jak to jest z przypisywaniem metylofenidatu dorosłym?
Czy tylko wybrane placówki zaopatruja pracujacych tam lekarzy w rózowe recepty? Jeśli tak to jakie? Dzis byłam u psychiatry, wkońcu poprosiłam o Concerte, a tu zonk, okazuje sie, że musze jechac do najwiekszego miasta w województwie bo ona nie może mi tego przypisać :evil:

przez miko84 15 lis 2012, 19:49
Nie każdy lekarz może wydawać leki na różowe recepty. Ale większość celowo kłamie, że nie może by pozbyć się problemu.
miko84

przez elfrid 15 lis 2012, 20:21
Na razie mam 2 tygodniową przerwę po fluoksetynie i stoję na rozdrożu farmakologicznym: paroksetyna czy sertralina. Zobaczymy co będzie głównym objawem: uporczywy lęk uogólniony i napięcie czy bierność, senność zniechęcenie.
Teraz już po samym odstawieniu fluo odczuwam jakoś wewnętrzną ulgę i jest ok. Ale z doświadczenia wątpię aby ten stan utrzymał się samoistnie bez nowego leku. Wróci w najbardziej niesprzyjających okolicznościach.
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 15 lis 2012, 21:27
Dobrze do tego podchodzisz, widać czytałeś sporo o tych dwóch lekach. Paro polecam właśnie przy dołującym lęku, nadaktywności, problemach ze snem, słabym apetycie, i nadwrażliwości emocjonalnej.

Z kolei sertralinę polecam gdy ktoś ma problemy z koncentracją, pamięcią, jest zmęczony, ma mało energii i potrzebuje troche aktywizacji. Chociaż u kogoś sertralina może równie dobrze działać na lęki jak paroksetyna. Każdy ma inny organizm i jedyna droga to spróbować.
miko84

Sortuj wg