METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez stx 23 gru 2015, 14:43
Ricah napisał(a):stx, to raczej moze miec zastosowanie przy zwyklych tabletkach, nie za bardzo sprawdzi sie przy retardach, jezeli dobrze rozumuje.

ja mam zwykłe 10mg natychmiastowe uwalnianie. nie wiem czy dobrze myslę jeśli chodzi o tę biodostępność jedynie mi się tak wydaje
stx

przez Ricah 23 gru 2015, 14:49
Generalnie wiekszosc substancji ma wieksza biodostepnosc poprzez podanie podjezykowe. Nie wiem jak to wyglada w przypadku metylo, ale warto sprobowac (ew. poszukaj na 'podobnym' forum opisow, bo tam na pewno juz tego probowali).
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez stx 23 gru 2015, 14:59
Ricah napisał(a):Generalnie wiekszosc substancji ma wieksza biodostepnosc poprzez podanie podjezykowe. Nie wiem jak to wyglada w przypadku metylo, ale warto sprobowac (ew. poszukaj na 'podobnym' forum opisow, bo tam na pewno juz tego probowali).

właśnie aż się dziwie że tak mało informacji o tym jest, stąd moja niepewność co do skuteczności tej drogi podania
stx

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 23 gru 2015, 15:08
podanie językowe metylo nie przyspieszy , nie podniesie , nie zwiększy wchłanialności lekarstwa i jego działania .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Lord Kapucyn 23 gru 2015, 16:53
Podanie podjęzykowe nie sprawdza się w przypadku metylofenidatu. Droga doustna jest w zupełności wystarczająca. Ale po co się rozdrabniać... Proponuję przyjmować mph donosowo albo i.v., względnie walić w dupę(fachowo per rectum). :roll:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Nortt 23 gru 2015, 17:02
Dark Passenger napisał(a):Podanie podjęzykowe nie sprawdza się w przypadku metylofenidatu. Droga doustna jest w zupełności wystarczająca. Ale po co się rozdrabniać... Proponuję przyjmować mph donosowo albo i.v., względnie walić w dupę(fachowo per rectum). :roll:

Donosowo, tylko i wyłącznie, Bierzesz, przełamujesz tą twardą skorupkę i wciągasz, gorzej jak masz zmodyfikowane uwalnianie, pewnie zamulisz sobie cały nos tym gorzkim kiślem :D 10 to tak z pół godziny potrzyma, będzie przyjemnie... Tyle, że tak właściwie, to po co to? Metylofenidat i tak jest strasznie drogi :/, ja bym wolał się ustatkować się czy coś, zamiast ćpać metylo
Wenlaflaksyna, Mirtazapina i symbolicznie Metylofenidat
''Jak możesz twierdzić, że kochasz jednego człowieka, skoro na świecie jest dziesięć tysięcy ludzi, których kochałabyś bardziej, gdybyś ich kiedyś poznała? Ale nigdy ich nie poznasz.''

przez stx 23 gru 2015, 17:29
Dark Passenger napisał(a):Podanie podjęzykowe nie sprawdza się w przypadku metylofenidatu. Droga doustna jest w zupełności wystarczająca. Ale po co się rozdrabniać... Proponuję przyjmować mph donosowo albo i.v., względnie walić w dupę(fachowo per rectum). :roll:

skąd w tobie ta złośliwość skoro pytanie dotyczyło stosowania metylofenidatu pod język w celu np. mniejszej dawki - a nie zmienionego działania. gdybym chciał sobie poćpać to łatwiej załatwić inne rzeczy bardziej nadające się do tego celu, bo według mnie MPH do takich nie należy, przynajmniej w moim przypadku.

po prostu gdy zauważyłem że droga podania doustnego to ~30% biodostępności, a podjęzykowego blisko 100%, to nasunęło mi się pytanie czy z tabletki 10mg wchłonie się 3mg a nie 10mg? po drugie tylko zapytałem, a nie stwierdziłem i dodałem również że mogę się mylić oraz że nie jestem pewien co do tej metody.
stx

przez Lord Kapucyn 23 gru 2015, 20:25
Nie jestem złośliwy, tylko sarkastyczny, a to duża różnica. Biodostępność wynosi 100% dla niemal każdej substancji przy podaniu i.v. czyli dożylnym. Nie inaczej jest z metylofenidatem. Przy podaniu doodbytniczym ma biodostępność na poziomie 80-90%, donosowo 60-70%, doustnie 11-52% (wbrew pozorom to stosunkowo sporo). Podanie podjęzykowe ma z reguły wyższą biodostępność niż podanie doustne, poza tym wchłaniając się przez błony śluzowe do krwiobiegu omijana jest wątroba(efekt pierwszego przejścia), a działanie substancji następuje szybciej. Podobnie podaje się leki podpoliczkowo. Dlatego wiele leków występuje właśnie w tabletkach podjęzykowych, przyjmuje się tak często kinderdragi, a nawet suple typu melatonina, witamina B12 można podawać podjęzykowo. Ale nie sprawdzi się to w przypadku każdego leku. Niektóre są nieaktywne przy podaniu podjęzykowym.

Metylofenidatu po prostu nie przyjmuje się podjęzykowo i nawet(a może zwłaszcza) rasowe ćpuny o tym wiedzą, a dlaczego? Odsyłam do riserczu.

Moderator/ R2 - D2

przez Vengence 23 gru 2015, 21:06
Dark Passenger, Jak działa na ciebie obecny mix??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Ewgf 23 gru 2015, 21:27
Też mnie to zastanawia bo wychodzi na to że można pół tablety do nosa wciągnąć zamiast żreć całą. Chyba se wymieszam metylo z tabaką :))) Dla mnie wciaganie rzeczy do nosa nie jest jakąś dziwną rzeczą bo należę do grona tabaczarzy :) Chodz kusi mnie też opcja per rectum :D
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Lord Kapucyn 23 gru 2015, 21:46
Vengence napisał(a):Dark Passenger, Jak działa na ciebie obecny mix??

B. dobrze. Napiszę o tym w oddzielnym wątku.

Zapomniałem, że o jeszcze jednej ważnej roa dla mph-
https://en.wikipedia.org/wiki/Daytrana

;)

Moderator/ R2 - D2

przez Ewgf 23 gru 2015, 22:00
Ciekawe jak by to z DMSO wymieszac i wcierac w skórę ;ddd
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez stx 24 gru 2015, 00:10
od chyba wczoraj zacząłem odczuwać działanie metylofenidatu, dość delikatnie ale zawsze coś. od 3 dni biorę również witaminę b6 w dawkach dziennie średnio 300mg więc możliwe że to nie przypadek. oczywiście też kofeina (kawa) do tego.

chyba trzeba spróbować dodać tej tyrozyny
stx

przez zzYxx 24 gru 2015, 00:22
Ja dzisiaj zaczynam powoli z piribedilem, obym z psychozą nie wylądował :pirate:
The Walking Dead.

Sortuj wg