METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez kalikali1 25 maja 2015, 10:17
Dark Knight, A myślałes nad agonistami dopaminy ???Nie walą tak w noradrenalinę jak metylo,nawet ją podobno obniżają.No i cena jest dużo mniejsza i dostęp.

przez Psychopharm 25 maja 2015, 11:12
Ale działanie nie jest porównywalne, brałem i agonistów i metylo.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Zbychu 1977 25 maja 2015, 11:18
Piribedil zwiększa poziom zarówno dopaminy jak i noradrenaliny będąc agonistą D2 i D3 oraz antagonistą a2-adrenergicznego.
Zbychu 1977

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 25 maja 2015, 12:23
Nie wiem metylo jedyne uszne rozwiazanie skoro.amfa dziala.w.moim przypdku idealnie usuwa w 100% fobie negatywne mysli zamartwiani sie tym co bedzie jakies glupie natretne mysli tez znikaja no.i nabieram checi do zycia co jest dla mnie najwazniejsze bo poki co to.wegetuje a nie zyje wiec metylo moze i drogie moze i ciezko dostepne ale zrobie wszystko zeby je zdobyc bo po prostu nie widze.dla.siebie perspektyw

przez dr. Psycho Trepens 04 cze 2015, 04:55
Próbuję ostatnio dawek 10-50mg.
Dobrze pobudza koncentrację, jakby dopinguje mózg do działania, typowy DRI z minimalnym działaniem jako NRI.
Typowy stymulant, minusem jest to, że wzmaga niepokój ogólny, nerwowość, nie zauważyłem pozytywnego
wpływu na nastrój, nastrój po Metylo jest raczej taki bufonowaty i nadęty, raczej taka nuta nihilizmu, czyli prędzej
ten lek pogarsza nastrój niż go poprawia.
Działanie jest średnie, u mnie jest efektywny przez 2h a potem wywołuje tylko rozdrażnienie i lichy nastrój.
Sprawdza się u mnie w skupieniu przy pracy na komputerze i nauce.

Na pewno nie jest to lek dla osób które mają problem z lękiem, bo go wzmaga - niestety.
Metylo to bardziej dla tych z nadmiarem serotoniny, którzy potrzebują kopa, koncentracji, czujności umysłu.

Ciekawy lek, skuteczny ale daleki od ideału. Raczej do doraźnego stosowania.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez wisnia80 04 cze 2015, 08:31
dr. Psycho Trepens napisał(a):Próbuję ostatnio dawek 10-50mg.
Dobrze pobudza koncentrację, jakby dopinguje mózg do działania, typowy DRI z minimalnym działaniem jako NRI.
Typowy stymulant, minusem jest to, że wzmaga niepokój ogólny, nerwowość, nie zauważyłem pozytywnego
wpływu na nastrój, nastrój po Metylo jest raczej taki bufonowaty i nadęty, raczej taka nuta nihilizmu, czyli prędzej
ten lek pogarsza nastrój niż go poprawia.
Działanie jest średnie, u mnie jest efektywny przez 2h a potem wywołuje tylko rozdrażnienie i lichy nastrój.
Sprawdza się u mnie w skupieniu przy pracy na komputerze i nauce.

Na pewno nie jest to lek dla osób które mają problem z lękiem, bo go wzmaga - niestety.
Metylo to bardziej dla tych z nadmiarem serotoniny, którzy potrzebują kopa, koncentracji, czujności umysłu.

Ciekawy lek, skuteczny ale daleki od ideału. Raczej do doraźnego stosowania.

Spróbuj tianeptyny.

przez Zbychu 1977 04 cze 2015, 11:32
Dla mnie metylo to genialny motywator,intensyfikuje sprawnie odczuwanie zadowolenia z zycia i przyjemnosci,nasila lęki ale owa intensyfikacja radosci skutecznie tłumi tą niedogodność.
Zbychu 1977

przez dr. Psycho Trepens 04 cze 2015, 23:09
No niestety u mnie owszem pobudzał ale wywołał lęki i ogólny niepokój, wyraźne wkurwienie i co ważne pogorszenie nastroju w
kierunku agresji, dysforii i niezadowolenia, taki tępy stymulant i nic więcej.
Wolę jednak Amisulpryd, bo Metylo działa za krótko by go dobrze wykorzystać i psuje efekt LPD więc tutaj działanie ze sobą koliduje.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Crave 20 cze 2015, 01:05
próbowałem dzisiaj wysępić reckę na metylo a mam super kontakt z moją panią psychiatrą ale nie ma szans, nie wiem kto to dostaje na legalu..
a w necie full wypas, nawet w W-wie z odbiorem osobistym tylko boje się wałka bo sprzedają w postaci białego proszku a skąd ja mam wiedzieć czy to
metylofenidat ?

przez artur1978 20 cze 2015, 02:02
Crave napisał(a):próbowałem dzisiaj wysępić reckę na metylo a mam super kontakt z moją panią psychiatrą ale nie ma szans, nie wiem kto to dostaje na legalu..
a w necie full wypas, nawet w W-wie z odbiorem osobistym tylko boje się wałka bo sprzedają w postaci białego proszku a skąd ja mam wiedzieć czy to
metylofenidat ?

Pewnie etylofenidat z Chin jesli amsz szczescie, w przeciwnym wypadku fake

przez dr. Psycho Trepens 20 cze 2015, 02:38
No mi dzisiaj Etylo odrobinę pomogło, nie mogłem zwlec się z wyra, więc zażyłem trochę,
pojechałem do serwisu by rower naprawić, w domu porządki porobiłem i ogólnie minimalnie
mnie ożywił, szału nie ma, ale da się wyczuć jego działanie.
Da się wyczuć lepszą koncentrację, ociupine motywacji, lekkie zainteresowanie otoczeniem,
umiarkowana chęć do działania, bez wpływu na nastrój, tak samo bez wpływu na siłę, nie dodaje
on energii - typowy dopaminowiec, bo po Etylo nie czuję zbytniej chęci do jazdy na rowerze czy biegania,
bardziej nadaje się do czytania, pisania z kimś w necie, drobnych prac domowych, po prostu człowiek
staje się bardziej cierpliwy.

Ale oczywiście biorę go razem z ESCI i AMI - bo w monoterapii Metylo/Etylo wpędza mnie w lęki i depresje.

W sumie niedrogo mają 50zł za 1 gram Etylofenidatu, a starcza to na spokojnie 3 miesiące.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Zbychu 1977 20 cze 2015, 10:48
W poniedziałek bede miał metylo ,dodam ją do tianeptyny i ew fluanxolu.Dawka 2x10mg.Dopaminka bedzie buzowac i o to chodzi:)
Zbychu 1977

przez slow_down 20 cze 2015, 10:56
Po mega przerwie od tego leku, nie tak dawno brałem 10mg dziennie i nic. A kiedyś 5mg stawiało mnie na nogi, samopoczucie pierwsza klasa. A teraz ZERO. Chcę dodać wellbutrin do paro, ale nikt za ch.uja nie chce wypisać nawet w kontekście rzucenia palenia.
slow_down

przez Crave 20 cze 2015, 11:02
@artur1978 myślę że właśnie o to chodzi, to ogłoszenie wisi długo w necie i gdyby to był rzeczywiście metylofenidat to gościa by dawno zwinęli
a dla RC nie warto organizować takich akcji

-- 20 cze 2015, 11:06 --

slow_down napisał(a):Po mega przerwie od tego leku, nie tak dawno brałem 10mg dziennie i nic. A kiedyś 5mg stawiało mnie na nogi, samopoczucie pierwsza klasa. A teraz ZERO. Chcę dodać wellbutrin do paro, ale nikt za ch.uja nie chce wypisać nawet w kontekście rzucenia palenia.

a ja dostałem bezproblemowo wellbutrin "na otarcie łez" jak mi lekarka odmówiła medikinetu, tylko że to drogie cholerstwo: 150 zł za opakowanie

Sortuj wg