LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez slow_down 17 lip 2014, 20:13
Opisz dokładniej swój stan coma. Mógł chociaż przepisać Ci kwetiapinę o przedłużonym uwalnianiu.
slow_down

przez abrakadabra xx 17 lip 2014, 20:39
evil never dies, Dzięki. Wszystko mi się ułożyło w jedną całość. Nigdy wcześniej tak się nie czułem, cały czas mnie telepie od kilku dni a właśnie wtedy mi się to skończyło.
Dzisiaj chciałem iść kupić lamo ale lekarz ma wolne, więc muszę poczekać do jutra.
abrakadabra xx

przez jasaw 17 lip 2014, 20:45
coma, ja też nie wierzę, ale będe wspierać Cię myślami :!:
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amelia83 17 lip 2014, 20:48
i ja nie wierze ale jestem z Tobą kochana ;)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez barsinister 18 lip 2014, 01:17
amelia83 napisał(a):coma, 600 :shock:

od 400 do 800 - dawki przeciwmaniakalne, za oceanem dochodzą do 1200 :D
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez coma 18 lip 2014, 06:16
barsinister, no to moje 600 to rzeczywiście pikuś :mrgreen:

jasaw, amelia83, dzięki :*

slow_down, jestem bardzo rozhuśtana, zdarzają się godziny normalności, ale w większości jest to euforia lub stany depresyjne (rozpacz, myśli samobójcze i myśli o samookaleczeniu). Kwetiapina działa bardzo różne, raz słabo raz mocniej. Taki właśnie chaos u mnie, dużo się dzieje. Nie ogarniam już czasami, szczególnie tych stanów depresyjnych. Doktorek woli dmuchać na zimne, bo po ostatniej manii chciałam się zabić, depresja przyszła wtedy tak nagle. A tak w ogóle to w historii choroby mam wpisane F31.1, czyli manię a nie hipomanię co mnie bardzo dziwi.
PEACE & LOVE

przez DCPMM 18 lip 2014, 11:02
coma Ja chyba wierzę, choć modlić się raczej nie umiem (a przynajmniej nie mam sukcesów na tym polu). Więc podejmę wyzwanie i pomodlę się za Ciebie.

Masz w ciągu jednego dnia takie zmiany nastroju o 180 stopni następujące po sobie, czy objawy manii i depresji na raz w tym samym czasie?
Przepraszam, za powyże być może infantylne, albo nawet niestosowne pytanie (wynikające z tego, że sam próbuję zrozumieć swój ChAD, o ile jest ChAD'em).
A te chwile euforii nie są jakimś oddechem, nie ładują akumulatorów na walkę z depresją? Z punktu widzenia laika, zastrzegam to ponownie, taki stan wydaje się być bardziej znośny, niż depresja 24/7.
Tak czy inaczej, trzymam kciuki za Ciebie.

przez evil never dies 18 lip 2014, 16:30
Ja już po wizycie u lekarza. Decyzja: absolutnie nie ma mowy o powrocie do lamo (przynajmniej na razie), za to wenla w górę na 150 mg. Kontrola za 2 tygodnie. Zobaczymy co sie wyklaruje. Topiramatu też nie chciała dać :why:
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez coma 18 lip 2014, 17:39
DCPMM napisał(a):coma Ja chyba wierzę, choć modlić się raczej nie umiem (a przynajmniej nie mam sukcesów na tym polu). Więc podejmę wyzwanie i pomodlę się za Ciebie.

Masz w ciągu jednego dnia takie zmiany nastroju o 180 stopni następujące po sobie, czy objawy manii i depresji na raz w tym samym czasie?
Przepraszam, za powyże być może infantylne, albo nawet niestosowne pytanie (wynikające z tego, że sam próbuję zrozumieć swój ChAD, o ile jest ChAD'em).
A te chwile euforii nie są jakimś oddechem, nie ładują akumulatorów na walkę z depresją? Z punktu widzenia laika, zastrzegam to ponownie, taki stan wydaje się być bardziej znośny, niż depresja 24/7.
Tak czy inaczej, trzymam kciuki za Ciebie.

DCPMM
, Przez ostatnie dni rzeczywiście było tak, że miałam stany depresyjne i (hipo)maniakalne następujące po sobie, w ciągu dnia nastrój zmieniał się trzy razy. Dzisiaj nie ma już takiej huśtawki, mam dobry nieco euforyczny nastrój, ale i trochę irytacji jest we mnie.. Jeżeli chodzi o Twoje pytanie, mania wyczerpuje organizm, nie jest czasem aby naładować się, po prostu spalasz się. A potem jest jebnięcie w ścianę. I nie ma nic. Nie ma akumulatorów, są wyczerpane. Tak to widzę

evil never dies, diagnoza w kierunku ChAD i bez stabilizatora? Hmmm... dziwne.
PEACE & LOVE

przez evil never dies 18 lip 2014, 20:23
coma napisał(a):evil never dies, diagnoza w kierunku ChAD i bez stabilizatora? Hmmm... dziwne.

No, dziwne. Może zaczyna się z tego wycofywać? Wg mnie to w sumie dobry ruch, zobaczymy co będzie na samej wenli w tej dawce, jak mnie podniesie a potem jebnie o glebę, to może wiele wyjaśnić.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez coma 19 lip 2014, 05:21
evil never dies, w sumie tak, u mnie też się potwierdziła diagnoza kiedy dostałam manii na Anafranilu, ale wtedy miałam chociaż ten jeden stabilizator. Na wenli jebnęło mną konkretnie, z resztą Ci o tym pisałam. Moim zdaniem to jest dość ryzykowna sprawa. Ale spróbuj. Może się coś rzeczywiście wyklaruje. Dobrze, że chociaż masz kontrolę za dwa tygodnie. Mam nadzieję, że Twój lekarz wie co robi. Ale pamiętaj, żeby obserwować siebie dokładnie i żeby reagować natychmiast jeżeli coś będzie się działo.
PEACE & LOVE

przez aptasia 21 lip 2014, 18:09
wchodzę na lamitrin, a biorę już sertralinę. Napiszecie mi czego mogę się spodziewać? Jak zwykle się boję z nowymi lekami :(
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez ladywind 21 lip 2014, 19:05
dream*, nie obawiaj sie lamo, lek sie długo rozkreca ale nie powoduje jakis skutków ubocznych podczas pierwszych tygodni brania
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez aptasia 21 lip 2014, 19:17
ladywind napisał(a):dream*, nie obawiaj sie lamo, lek sie długo rozkreca ale nie powoduje jakis skutków ubocznych podczas pierwszych tygodni brania

ooo, też go bierzesz? :))) A uwazasz, że jest skuteczny?
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

Sortuj wg