LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

Lamotrygina (Lamotrix,Lamitrin,Trigidon,Symla)

przez Anna Maria 19 sie 2011, 15:41
new_york, pogadaj z lekarzem

też biorę lamitrin a mam depresje,ale do tego jeszcze inne leki
Anna Maria

przez zaqzax 19 sie 2011, 18:58
mam pytanie do kogoś kto to żre od dawna, czy ta substancja stabilizuje nastrój tak że jest albo stabilnie - bez większych dołków ale jest możliwa lekka naturalna euforia ? Czy stabilizuje tak że jest nijak, nie ma ani euforii ale nie ma wielkiego doła - jest nudna stabilnosc niczym anhedonia po przypileniu serotoninowym ?

pasuje to pod objawy ?: depresji, lęku, objawów negatywnych ?
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez TheGrengolada 19 sie 2011, 20:37
Jeśli interesuje Cię zdanie osoby, która bierze to od 5 tygodni... jest po prostu normalnie. Czuję się momentami tak, jak było zanim zaczęły się moje jakiekolwiek problemy. Myślę, że w moim przypadku bardzo dobrze wyciszyło jakieś głupie impulsy, typu nagłe zdenerowowanie, niemożność usiedzenia w miejscu itp. Nie jest idealnie, no ale chwalę sobie te cukiereczki.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez malwina77 29 sie 2011, 13:04
Biorę Lamitrin już ponad pół roku, dobrze stabilizuje, ale naprawdę zaczął pomagać dopiero w dawce 200 mg. Lamotrygina to taki aktywizator, lepiej sprawdza się w depresji i ma mniej skutków ubocznych niż inne leki przeciwpadaczkowe. Na leki mi nie pomaga,, nie zapobiega atakom paniki.
U mnie nie ma po niej monotonnej stabilizacji jak przy SSRI, jest za to naprawdę super nastrój i mnóstwo energii.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez pao0lka 31 sie 2011, 12:35
Witam.
Wykryto u mnie epilepsje skroniową (choruje od 6 roku życia, ataków miałam tylko 5 za to bardziej siada mi na psycihke) i BPD. Kiedy pierwszy raz byłam u mojej lekarki byłam w naprawde głębokiej depresji (powodem tak nagłej depresji może być też odstawienie marihuany dzięki której "uciekałam" od problemów których mam nie mało głównie przez afektywnego ojca który w manii kompletnie rozwalił mi życie..ale nie o tym temat).. a i warto zaznaczyć że przed zgłoszeniem się do psychiatry moja neurolog musiala mi zwiekszyc dawke lekiu bo bylo ponizej minimalnej, plus na własną rękę chciała mi pomóc w depresji a doprowadziła to jezcze gorszego stanu.. Psychiatra zostawiła mnie u siebie w ośrodku na 10 dni. Wychodząc już nie było tak źle że gapiłam sie w ściane, ale nadal nie jest dobrze. Jestem w domu już 2 i pół tyg od wyjścia i nie wiem co dalej.
Na ten moment biorę od jakis dwoch tygodni Lamitrin (3 razy dziennie, 50mg), Lerivon (x3 10mg), Timonil 600mg (choruke na epilepsje skroniową, Timonil biore od lat - rano i wieczorem), Clonazepam 0,5mg (rano i wieczorem) i mirzaten 30mg tylko na noc. 3 dni temu konsultowałam się się z lekarką i zwiększyła mi Lamitrin do 100mg a Lerivon do 30mg. Twierdzi że leki takie jak Lamitrin i Lerivon działają dopiero po czasie i żebym była cierpliwa i mam zadzwonić do niej za kilka dni.
Ja osobiście nie wiem co o tym myśleć. Ogólnie że tak powiem podniosły mnie te leki z Letargu fizycznie, psychicznie tylko troche. Wyciszyly ze nie mam wahań nasrtojów, już mnie nie drażni wszystko, ale to tyle. Nadal gnębi mnie zaburzone poczucie własnego "ja" nie czuje siebie ; uczucie wewnętrznej pustki i beznadzieji jakby już nic mnie nie czekało, zastój życiowy ; natrętne myśli (jak już głowa znajdzie sobie jakiś temat to mnie tym męczy) zresztą nie tylko temat jest potrzebny natłok myśli mam praktycznie cały czas.. no i aspołeczność. Nie chce wychodzić do ludzi nie potrafie nawet podać przyczyny. Niby jak juz wyjde to umiem rozmawiac z innymi (zmuszam sie do tego bo mi sie nie chce ale nikt nawet tego nie zauważa i myślą że ze mną wszystko ok). Po prostu nie mam ochoty. Zamknełam sie w 4 ścianach. Z jednej strony chciałabym żyć normalnie ale już zapomniałam jak to jest i przestae powoli wierzyć że tak może być. Krótko mówiąc wegetuje przy tym cierpiąc.. w każdym razie

Chciałam sie was spytać co sądzicie o tych lekach i ich dawce? Na ile mi pomagają, a na ile pomogą w przyszłości?
Musze jeszcze dodać że od tych kilku dni jak mi zwiekszyła dawke jestem bardziej senna, mam mniej sił, głowa mnie czesto boli(ale to może być od spania tak czuje) i lekkie problemy ze wzrokiem(ale to już wcześniej miałam przy lekach i mi przeszło).
Co sądzicie?

przez malwina77 31 sie 2011, 15:43
Najlepiej poszukaj sobie nowego lekarza, jeśli do obecnego nie masz zaufania. Ja myślę, ze Lerivon i Mirzaten na raz to masło maślane. Lamitrin stosować lepiej w jednej dawce na noc- tak uważa mój neurolog. Na mnie tez mianseryna i mirtazapina działały depresyjnie- wyciszyły i zablokowały uczucia i emocje. Myślę, ze lepiej brać coś pobudzającego i zwiększającego motywacje. Idz koniecznie do lekarza i opowiedz mu wszystko. Powodzenia w leczeniu.

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez pao0lka 31 sie 2011, 21:06
malwina77 napisał(a):Najlepiej poszukaj sobie nowego lekarza, jeśli do obecnego nie masz zaufania. Ja myślę, ze Lerivon i Mirzaten na raz to masło maślane. Lamitrin stosować lepiej w jednej dawce na noc- tak uważa mój neurolog. Na mnie tez mianseryna i mirtazapina działały depresyjnie- wyciszyły i zablokowały uczucia i emocje. Myślę, ze lepiej brać coś pobudzającego i zwiększającego motywacje. Idz koniecznie do lekarza i opowiedz mu wszystko. Powodzenia w leczeniu.

Lekarzowi ufam, lekom nie, dlatego pisze może ktoś ma większe doświadczenie z tymi które teraz biorę. Jutro mam do niej dzwonić i zdać relacje zobaczymy co powie. Dzięki za rade :)

przez Amon_Rah 31 sie 2011, 22:23
malwina77, na co chorujesz, skoro masz takie combo leków (oczywiscie, jesli to nie jest niedyskretne pytanie).
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez malwina77 01 wrz 2011, 08:36
Nie jest niedyskretne. Mam zdiagnozowaną neurologiczną chorobę genetyczną tak zwany zespół lub syndrom Hallervordena- Spatza.
To schorzenie daje objawy choroby psychicznej, ale jest to brak enzymu- kinazy pantotenianowej.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_Ha ... ena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez aree1987 05 lis 2011, 18:30
Zaczynam dzisiaj Lamitrin 100mg. Zobaczymy jak będzie, licze na wiele. :P

-- 05 lis 2011, 22:46 --

In Japan, Lamotrigine is classified as a narcotic and prior to entering the country a proper license must be obtained from the patient's country's Japanese embassy. lol
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Kalebx3 11 lis 2011, 19:59
Mam pytanie ,po jakim czasie można oczekiwać pełnoobjawowego działania LAMOTRYGINY?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez malwina77 11 lis 2011, 20:03
Moim zdaniem po kilku miesiacach.

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Kalebx3 12 lis 2011, 00:29
DOPIERO po kilku miesiącach?/ nie za długo?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez malwina77 12 lis 2011, 14:32
U mnie Lamitrin zadzialal w pelni po 8 tygodniach. Na poczatku brania odczuwalam euforie, ktora minela po tygodniu.
Objawy uboczne trwaly ok. miesiaca- byly to mdlosci, bole glowy i brzucha.

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

Sortuj wg