LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

przez turkawka 19 wrz 2006, 14:30
Mam fobię społeczną, powstałą na bazie niskiej samooceny i inne zaburzenia związane z tąże niską samooceną typu - niechęć do działania, brak poczucia sensu życia itp. Leczę się od paru miesięcy u psychiatry, który przepisał mi Effectin. Jako środek wspomagający, na podwyższenie i ustabilizowanie nastroju zapisał mi Risset, który źle na mnie wpływał. Zmienił mi go na Danoptin - lek przeciwdrgawkowy stosowany przy padaczce. Z zasady ufam lekarzowi, jeśli się juz postanowiłam leczyć, ale trochę sie niepokoję. Podobno wszystkie stabilizatory są antypadaczkowe, taką uzyskałam odpowiedź na wątpliwości. Powiedzcie, czy ktoś z was też może miał zalecane takie leki?

Lamotrygina (Lamotrix,Lamitrin,Trigidon,Symla)

przez Michal78 08 paź 2006, 14:00
Witam,
ktoś bierze? Chetnie przeczytam opinie o działaniu tego leku. Ja biorę niewielką dawkę, ale nie działa w żaden sposób, więc jestem ciekawy :-).

Pozdrawiam

Michał

Lamitril na stabilizaję nastroju

przez anka 27 sty 2007, 19:15
Cześć Wszystkim Dowiedziałam się ze Lamitril / który lekarz przepisał mi na stabilizację nastroju / ma działanie pogarszajace percepcje psych - ruchową Ja biore go z fluoxetyną ale czuję jakbym miała możg z waty
Czy może mi ktoś powiedzieć coś na temat dziania tego leku ale tak od serca a nie z ulotki Ania

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Lamotrygina

przez cinnamon_inspiration 23 kwi 2007, 15:51
Brał ktoś kiedyś? To jest lek przeciwpadaczkowy, ale też stabilizator nastroju, dostałam go dzisiaj. Jakie macie po nim wrażenia?

przez GRACJA 23 kwi 2007, 23:20
wiadomości z innego forum: ""Lamotrygina od 25mg/d działa delikatnie p/depresyjnie, od 100mg/d wyraźnie zaczyna stabilizować nastrój, choć i 25mg/d trochę pomaga się ustabilizować. Producent zaleca zaczynać od małej dawki (25mg/d) i powoli zwiększać dawkę, aby zminimalizować ryzyko alergicznej reakcji skóry. Lamotrygina zaczyna działać z opóźnieniem rzędu kilku tygodni
Witam! Tak, jak w temacie - zażywam Lamotryginę (lamitrin, Lamotrix) ponad 2 miesiące i u mnie na początku występował lekki świąd skóry, który na szczęście przeszedł po jakiś dwóch tygodniach Teraz jestem na dawce 200mg (2 razy po 100mg) i muszę stwierdzić, że działa rewelacyjnie! Czuję się prawie normalnie Cierpię od jakiś 3 lat na CHAD z dużą przewagą (3/4 roku) depresji i napadem hipomanii przez ok 2 miesiące w roku. Dla mnie ten lek jest narazie najlepszym, jakie do tej pory zażywałem Nie mam osobiście problemów z zaśnięciem...u mnie jest odwrotnie - za dużo śpię i rano mam olbrzymi problem ze wstaniem Poza tym życzę zdrowia! ""

przez juka 27 wrz 2007, 09:41
Lek przeciwpadaczkowy. Lamotrygina jest blokerem zależnym od różnicy potencjałów kanałów sodowych, dzięki czemu hamuje powtarzające się
z dużą częstotliwością wyładowania potencjałów czynnościowych neuronów. Lek ten hamuje nadmierne uwalnianie glutaminianu (aminokwasów, który odgrywa kluczową rolę
w powstawaniu napadów padaczkowych), tym samym hamuje powstawanie potencjałów czynnościowych wywołanych przez glutaminian. W testach określających w wpływ leków na ośrodkowy układ nerwowy wykazano, że wyniki uzyskane po podaniu 240 mg lamotryginy w zdrowym dorosłym ochotnikom nie różniły się od wyników uzyskanych w grupie otrzymującej placebo. Natomiast fenytoina w dawce 1000 mg i diazepam w dawce 10 mg znacznie zaburzały precyzyjną koordynację wzrokowo-ruchową i ruchy gałek ocznych, nasilały się zaburzenia równowagi ciała w postawie stojącej oraz wywoływały subiektywne działanie sedatywne (uspokajające). W innym badaniu, w którym podawano karbamazepinę doustnie w pojedynczej dawce 600 mg wykazano, że znacznie zaburza ona precyzją koordynację wzrokowo-ruchową i ruchy gałek ocznych, nasilały się zaburzenia równowagi ciała w postawie stojącej i przyspiesza czynność serca, podczas gdy wyniki uzyskane po podaniu lamotryginy w dawkach 150 mg i 300 mg nie różniły się od placebo.

Wskazania
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat
Preparat Lamitrin jest lekiem przeciwpadaczkowym stosowanym w monoterapii:

•napadów częściowych prostych i złożonych;
•napadów uogólnionych (w tym pierwotnie i wtórnie uogólnionych napadów toniczno-klinicznych).

Dorośli i dzieci powyżej 2 lat Preparat Lamitrin jest wskazany w leczeniu skojarzonym (z innymi lekami przeciwpadaczkowymi):

•napadów częściowych prostych i złożonych;
•napadów uogólnionych (w tym pierwotnie i wtórnie uogólnionych napadów toniczno- klinicznych).

Nie jest zalecane stosowanie monoterapii preparatem Lamitrin w nowo zdiagnozowanej padaczce u dzieci od 2 do 12 lat. Preparat Lamitrin jest także wskazany w leczeniu napadów padaczkowych związanych z zespołem Lennox-Gastaut.
:)

przez dina 06 paź 2007, 13:28
Lamitrin jest nowym lekiem i co ważne podobno nietoksycznym.
Ja go biorę na inną moją delegliwość (coś w rodzaju padaczki) ale jak tak tu czytam, że to także stabilizator nastroju > to moją "padaczkę" działa ale nie na moje zaburzenia nerwicowe :-|

przez dina 06 paź 2007, 13:32

przez .Tomek 30 paź 2007, 21:47
Limitrin nie jest nowym lekiem, bardzo długo był stosowany u ludzi chorych na epilepsję albo padaczkę [jeśli to nie to samo :P]. Ale dopiero od niedawna w leczeniu depresji i nie tylko. Ja mam go dostać chyba jutro czy w tym tygodniu jakoś. Napiszę jak wrażenia po jakichś 2-3 tyg od zażywania.
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

cd

przez dina 30 paź 2007, 22:33
Chodziło mi o to, że Lamitrin nie jest CAŁKIEM nowy. po prostu nie jest aż tak zbadany. jak ja zaczynałam go brać 6 lat temu to był w miare nowy... i ulotka tez była krótsza. Tak, padaczka i epilepsja to to samo..

a teraz biorę TAKŻE jako stabilizator nastroju :mrgreen:
psychiatra kazał mi zwiększyc dawkę... może to placebo ale mam wrażnie że juz hihi mi lepiej...

w sumie to chyba jest dobry lek, bo ja żadnych skutków ubocznych przez te 6 lat nie doświadczałam :smile:

Tomek, mam nadzieję, że Ci pomoże :smile:

przez .Tomek 30 paź 2007, 22:38
Największe jaja że to się kilka lat bierze zazwyczaj hehe. W przypadku leczenia depresji. Pozdrawiam, dina.
ExModerator

przez dina 30 paź 2007, 22:54
ja na zaburzenia świadomości typu padaczkowego biorę... no a teraz na nerwice też :mrgreen:

przez .Tomek 30 paź 2007, 22:55
ja tam na psychozę :) heh ale zobaczymy jak będzie działać. Po 2-3 albo 4 tyg napiszę raport :)
ExModerator

przez kruk777 26 lis 2007, 20:01
A czy ktoś próbował przy lamotryginie pić alkohol ? Brałem wiele antydepresantów i w połączeniu z alkoholem nic się złego nie działo. Ciekawe jak jest z lekiem z tej grupy.

Sortuj wg