ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez warrior11 23 maja 2015, 07:29
Bianka78,
Chciałbym mieć taki wpływ na psychiatrów,ale raczej niestety go nie mam;)
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez aga85 23 maja 2015, 09:20
Bianka78 napisał(a):Jeju. Ciekawe czy po tak mocnym oświadczeniu psychiatrzy odważą się przepisać komukolwiek jakiekolwiek benzo.

:mrgreen: Spoko,będziemy brać hydroxyzynę po 10 tabletek na raz :twisted:

przez artur1978 23 maja 2015, 11:59
aga85 napisał(a):
Bianka78 napisał(a):Jeju. Ciekawe czy po tak mocnym oświadczeniu psychiatrzy odważą się przepisać komukolwiek jakiekolwiek benzo.

:mrgreen: Spoko,będziemy brać hydroxyzynę po 10 tabletek na raz :twisted:

Do czasu jest smiesznie ale pozniej jak alpra pokaze pazurki to niektorzy beda zalowac ze jednak nie lykali tej hydroksyzyny :twisted:
Szczegolnie w przypadku nerwicowcow, bo zwiekszony lek z odbicia musi byc wspanialym przezyciem dla kogos kto i tak naturalnie wysoki poziom lęku :>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aga85 23 maja 2015, 12:14
Być może. Ja na razie jestem bardzo zadowolona z Xanaxu, bo Hydro mi już nic nie pomagała.
F41.0
Baby blues...

przez warrior11 23 maja 2015, 12:52
aga85,
Większość ludzi jest zadowolona z benzo na początku,bo to są niby najlepsze uspokajacze..
Koszmar zaczyna się po jakimś czasie,gdy organizm zacznie się przyzwyczajać,dlatego ważne
jest,żeby nie brać tych leków dłużej niż 3 tygodnie.

przez ill234 23 maja 2015, 14:17
Czesc, lekarz przepisal mi alpragen o,5 mg.
Nie bralam tego leku 2 lata.
Na poczatek wzielam pol abletki i nic, polozylam sie i przypominaly mi sie najstraszniejsze chwile z zycia, na co dzien w ogole o nich nie pamietam.
Na noc wzielam 2 tabletki i poszlam wstac (o 12 w nocy, a wstalam po 11)
Kiedys jak bralam tego typu leki to po 1 tabletce robilam sie bardzo spokojna i chcialo mi sie spac.
Myslałam, ze 0,5 mg zwali mnie z nog :(
Po jakim czasie zaczyna dzialac tabletka i jak dlugo dziala? Jak sie rano obudziłam to chciało mi sei znowu ryczec.

przez Don Kamillo 24 maja 2015, 13:02
warrior11 napisał(a):aga85 żeby nie brać tych leków dłużej niż 3 tygodnie.

Ehh kolejna substancja od której mogę być uzależniony.. Czy branie Afobamu/Zomirenu/Xanaxu (w swojej "karierze" testowałem te substancje.) Raz na tydzień w dawce 0,5mg (nie zwiększam powyżej tej dawki) może uzależnić ? Dodam że biorę to już koło 10 miesięcy. Ale nie codziennie i nie w dawce przekraczającej 0,5 mg

Trzeba by było w końcu z tego zejść, ale czuje że dopiero teraz wkraczam w decydującą walke o przetrwanie tzn ponowna nauka życia "na sucho" :cry:

przez Kovalem 24 maja 2015, 13:27
Mi tak nikt nie odpowiedział na pytanie ale przywykłem że ludzie mnie olewają, nawet na forum nerwicowym :-)

Ja mam tak różne objawy po schodzeniu z dawek Afobamu że hej!
Brałem 0.5 mg przez kilka tygodni to mi nic nie było, zmniejszyłem to zacząłem się cały trząść. Zwiększyłem znowu na kilka dni, zmniejszyłem i przestałem trząść się. Tydzień na zmniejszonej było okey, to teraz czuję się jak galaretka, dodatkowo dzisiaj mam szumy w głowie. Nie wiem czy zwiększyć/olać kompletnie ten Afobam. Benzo to g.... i tyle :-)

przez Ryfka 24 maja 2015, 14:00
Kovalem jak dasz radę to wytrzymaj i nie zwiększaj dawki bo łatwo się wpakować w to bagno,a później jest bardzo ciężko z tego wyjść.

przez warrior11 24 maja 2015, 14:51
Don Kamillo,
Spróbuj od jutra nie brać benzo przez miesiąc,jeżeli wytrzymasz,to znaczy,że jeszcze się nie uzależniłeś,
jeżeli nie wytrzymasz,to chyba niestety będziesz miał problemy.
Kovalem,
Nikt Ciebie nie olewa,szczerze nie czytałem twoich wcześniejszych postów,niestety jesteś już
uzależniony i najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie odwyk,lepiej też,żebyś odstawiał to pod
kontrolą lekarza i bardzo stopniowo,wtedy jest szansa,że będziesz się mniej męczył..
Dobrze byłoby,żeby ci,którzy tak chwalili benzo w poprzednich postach zrozumieli w co się pakują.

przez ill234 24 maja 2015, 15:03
Czy ktos moze mi powiedziec po jakim czasie zaczyna dzialac tabletka i jak długo działa?

Nie wiem dlaczego 0,5 na mnie nie działa :( Musze brac 1mg, a szkoda zaczynac od takiej dawki.

przez Arasha 24 maja 2015, 15:16
Don Kamillo, myślę, że z taką częstotliwością raczej nie :? A z jakiego powodu musisz brać akurat raz na tydz? Czy odstawiłeś inne leki?

ill234, powinna zadziałać szybko ( gdzieś tak do godz. ). Czas działania zależy od tego, czy jest to zwykły alprazolam czy forma sr ( o przedłużonym uwalnianiu - jest to ujęte w nazwie leku ). Zwykły alprazolam ma okres półtrwania 12-15 godz. ( tzn. że teoretycznie przez taki czas powinnaś odczuwać działanie, ale w praktyce jest to kwestia bardzo indywidualna ). Spróbuj może dawki 0,75mg ( może akurat wystarczy i nie będziesz musiała brać 1mg ) ;) Możesz powiedzieć, z jakiego powodu lekarka przepisała Ci alprazolam? Bierzesz jeszcze jakieś inne leki?

W poprzednim poście pisałaś, że spałaś od 12 do 11, czyli nie można powiedzieć, że alpra na Ciebie nie zadziałała...
Co do zwalania z nóg... mnie Estazolam ( lek z tej samej grupy ) zwalił tylko za pierwszym razem ;)

-- 24 maja 2015, 14:24 --

Kovalem, jedni uzależniają się szybciej, inni wolniej. Podobnie jest z wychodzeniem z uzależnienia... jednemu to przyjdzie łatwiej i szybciej, inny będzie się bardziej męczył. Uważam, że powinieneś zmniejszać bardzo stopniowo, bo dla organizmu 0,5mg a 0,25mg to jest spora różnica ( jest to zwł. odczuwalne przy małych dawkach benzo ). Jedynym wyjściem jest odkrajanie dosłownie po kawałku z tabletki i obserwowanie jak Twój organizm będzie reagował. Tutaj niczego nie da się przyspieszyć, jeżeli nie chcesz mieć jazd odstawiennych :bezradny: Sorki, też nie zauważyłam Twojego posta ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez ill234 24 maja 2015, 15:33
Biore zwykły alpro nie sr.

Nie wiem czy na mnie podziałała, ale to było tak, ze wziełam 0,5mg około 14-15 i nic, a potem przed snem wziełam 2x 0,5 i od razu poszłam spać.
Przespałam 11 godzin i nie obudziłąm sie ani razu, chociaz raczej nie mam problemu ze snem. Pare lat temu jak wziełam 1 tabltke xanaxu to chyba 16 godzin spałam.

Alpro mam brac doraznie. Od 2 dni biore biore escilopram (zawsze zapominam te nazwy).
Na pewno mam nerwice i juz kiedys sie na to leczyłam, ale mineło.
Teraz mam chyba nerwice +lekką depresje. Po prostu chce mi sie zyc, ale nie mam siły.

przez Arasha 24 maja 2015, 15:38
ill234, to teraz rozumiem. Dostałaś alprę na początek brania escitalopramu ( żeby zniwelować ewentualne skutki uboczne ), dlatego lepiej, żebyś się nie przyzwyczajała do tego leku, bo on działa wyłącznie doraźnie i brała tylko w razie potrzeby!

No, niestety nerwica ma to do siebie, że lubi powracać :? Taka specyfika tej choroby :bezradny:

Z lekami to jest tak, że czasami brane któryś raz nie działają już na nas tak mocno jak za pierwszym razem ( dotyczy to nie tylko benzodiazepin ).
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Sortuj wg