BROMAZEPAM (Sedam,Lexotan,Lectopam,Lexilium,Rekotnil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bromazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
17
81%

Nie
2
10%

Zaszkodził
2
10%

Liczba głosów : 21

przez buszujacywtrawie 01 mar 2016, 03:50
Kot_ napisał(a):Dziś spróbowałem pierwszy raz broma w dawce 6 mg i chyba ma bardziej nasenny profil. Jednak klon mi najbardziej pasuje, brak senności i działanie prospołeczne, aż do ludzi lgnę. Alpra też mi nie podchodzi zbytnio.
W ogóle trafiłem na jakąś benzofobke dzisiaj. Nie chciała przepisać ani klona ani alpry, ale broma przepisała. A nie widzę żeby ten brom był jakiś łagodniejszy.

-- 01 mar 2016, 01:19 --

Dobra, minęło kilka godz. od przyjęcia dawki broma i mogę śmiało stwierdzić, że jest dużo lepszy od alprazolamu, oczywiscie w mojej subiektywnej opinii.
U mnie ranking najlepiej działających benzo wyglada tak: Klonazepam -> bromazepam -> daleko za nimi alprazolam. Tranxeny nie licze nawet bo chyba bym musiał zjeść tego ze dwa opakowania aby coś poczuć: > Rolki kiedyś jadlem, ale nie pamietam juz ich działania. Reszty nie próbowałem. Aha jeszcze zolpa próbowałem, ale to już inny profil dzialania.

-- 01 mar 2016, 01:23 --

PS jeszcze lorazepam mnie ciekawi, posmakowałbym :)

Na mnie klon prawie w ogóle nie działał, Brom tak sobie, zaś alpra u mnie na 1 msc. :) Mam wujka internistę, który w dodatku jest rodzinnym lekarzem mojego Taty, przepisał mu Sedam 6 mg, m.in. na sen, i Tatko przesypia na tym całą noc :)

przez Kot_ 01 mar 2016, 10:50
Alpra ssie!:>
Kot_

przez tictac 03 mar 2016, 11:32
Mam sporo do czynienia z Sedamem 6 i mogę napisać , że promocja snu jest bardzo dobra po tym leku, mimo wszystko odradzał bym stosowanie codziennie dłużej niż kilka tygodni.
Jeśli chodzi o działanie prospołeczne to też go odczułem ale już w mniejszej skali jak uspokajające i nasenne. Ostatnio go wziąłem zbyt późno i ciężko mu było ogarnąć moje jazdy lękowe nawet w dawce 9mg.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez horr 04 mar 2016, 23:22
U mnie odwrotnie, nasennie kiepsko (może z początku trochę), ale prospołecznie działał mocno. Tyle że brałem ponad 20mg na dobę.

przez faeton 05 mar 2016, 22:55
Nie wiem czy macie takie coś, że bolą was różne części ciała ni z tego ni z owego albo jest wam niedobrze ale nie od żołądka tylko psychicznie i mi ten lek właśnie na to pomaga.

przez tictac 06 mar 2016, 12:55
horr napisał(a):U mnie odwrotnie, nasennie kiepsko (może z początku trochę), ale prospołecznie działał mocno. Tyle że brałem ponad 20mg na dobę.

20mg bromazepamu ? :O Przez jaki okres i co ile taką dawkę stosowałeś ? U mnie dawka 6 mg potrafi ładnie pozamiatać mnie, chociaż teraz to już 9 bo tolerka skoczyła.
Zazwyczaj 6 mg wystarcza by mnie uśpić nawet po przebytym kilka godzin temu atakiem paniki. Szkoda, że tak słabo na mnie działa prospołecznie i nie można go stosować codziennie.

przez Zibstar 06 mar 2016, 14:14
jaki jest według was przelicznik alprazolam / bromazepam? chodzi o taka podstawową dawkę

pytam bo według jednych stron (anglojęzycznych) 6mg broma = 1mg alpry, a według innych 0,5mg

przez horr 07 mar 2016, 00:04
tictac napisał(a):Przez jaki okres i co ile taką dawkę stosowałeś ? U mnie dawka 6 mg potrafi ładnie pozamiatać mnie, chociaż teraz to już 9 bo tolerka skoczyła.

W sierpniu zacząłem łykać doraźnie, testując jaka dawka wywoła najlepsze rezultaty. Dwie tabletki (czyli 12 mg) dawały radę. Mniejsze dawki oczywiście też, ale nie likwidowały wszystkich psychosomatyków. Od września łykałem już codziennie, 12, z czasem 18 mg, a gdzieś od listopada 24 mg na dobę. I tak do stycznia. Od tamtej pory tylko czasami, gdy zbyt źle się czuję by funkcjonować, albo gdy mam coś ważnego do załatwienia, np. w urzędzie.
Jednak należy chyba wziąć pod uwagę, że podczas brania Sedamu łykałem też prawie codziennie Stilnox - na sen już nie działał, ale gdy wziąłem rano, lepiej mi się funkcjonowało za dnia (w ogóle mam wrażenie, że bromazepam i zolpidem jakoś współpracowały ze sobą, bo działanie zawsze było inne, lepsze, niż gdy brałem któryś pojedynczo). Być może dlatego moje zapotrzebowanie na Sedam było tak wysokie (tolerancja krzyżowa z zolpidemem).

przez tictac 07 mar 2016, 09:36
Nie czujesz się uzalezniony jak np dwa dni nie wezmiesz w ogóle sedamu ? Mnie przy naglym zwiekszeniu dawki bolala bardzo głowa na drugi dzień i co ciekawe rano sie czułem ok dopiero jakies 3 h od przebudzenia , ale zapewne to kwestia schodzenia Sedamu.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez benzowiec84 07 mar 2016, 18:15
bromka wspominam nijak , sedam delikatny,pluszowy coś jak relanium ale mniejsza miorelaksacja , nie zapamiętałem nic ciekawego z jego działania . pewnie dlatego że już miałem wyrobioną tolerancje . zapamiętałem natomiast super zielone tabletki , kruche takie :) zielone z podziałka na 3 części , śmieszne to było :) zjadłem szybko paczke 6mg i zapomniałem o tym . pamiętam jak kiedyś bez tolerancji zjadłem 20mg diazepamu + piwo, to rozluźnienie mięśni i pluszowość,przyjazność do ludzi. szkoda że nie da odwrócić się tolerancji , tymbardziej jak ktoś ma fobie,leki,deprechy i jazdy , może dało by się trochę przywrócić stan jak by zrobił detoks z rok na czysto co , by 1mg alpry działało, albo 2mg klona , czy 20mg rolek . teraz to się nie odczuwa tego co kiedyś przy mniejszych dawkach , nawet jak sie nażre niewiadomo ile , po prostu relaksujące działanie już nie wróci . zadziała zawsze na lęk ,stresowe sytuacje , ale nie działa już rekreacyjnie . na stałe przyjmuje doraźnie afobam,lorafen,clonazepam,estazolam. biorę tylko w razie jakiś jazd,lęków , albo jak chcę być bardziej prospołeczny,na jakiś wypad, i staram się brać nie częściej niż raz na 7 dni . minimum 7 dni przerwy . czasem robię też tak że jak 7 dni nie biorę , to sobie patrzę że tyle nie brałem i przychodzi myśl "mogę się teraz nagrodzić" :)) i biorę od tak sobie hehe (uzaleznienie psychiczne) ale staram się tak nie robić . ale się rozpisałem to chyba po tym baclo.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez tictac 07 mar 2016, 18:26
Dzis wzialem 3mg bo mialem okropne lęki rano zwiazane z przyjmowaniem początkowym SSRI i poczatkowo bardzo milutko mnie uspokoilo to 3mg ale potem jakos dziwnie nakrecilo ze usiedziec nie moglem jakos dziwnie bardzo aż sie polozylem bo taka pewnosc siebie ze az sie balem siebie jak bym był na jakims speedzie. No i umarle libido skoczylo nagle tak ze musialem odreagować :shock: :shock: . Moze to sie jakos fixuje z pocztkowym przyjmowaniem paroksetyny chociaż wszedzie pisze ze te leki nie wchodzą ze soba w interakcje. Boli mnie glowa teraz bo cywieje na lozku pol dnia. Ostatnio bralem sedam 6 mg w wtorek wiec u mnie minelo 6 dni. Ale musialem sie troche zresetowac bo paro na razie tylko mi poglebia fazy. Bromazepam zawsze dzialal na mnie jakos jak afrodyzjak odrobine może przez to ze relaksuje .

przez benzowiec84 07 mar 2016, 19:41
tictac napisał(a):Dzis wzialem 3mg bo mialem okropne lęki rano zwiazane z przyjmowaniem początkowym SSRI i poczatkowo bardzo milutko mnie uspokoilo to 3mg ale potem jakos dziwnie nakrecilo ze usiedziec nie moglem jakos dziwnie bardzo aż sie polozylem bo taka pewnosc siebie ze az sie balem siebie jak bym był na jakims speedzie. No i umarle libido skoczylo nagle tak ze musialem odreagować :shock: :shock: . Moze to sie jakos fixuje z pocztkowym przyjmowaniem paroksetyny chociaż wszedzie pisze ze te leki nie wchodzą ze soba w interakcje. Boli mnie glowa teraz bo cywieje na lozku pol dnia. Ostatnio bralem sedam 6 mg w wtorek wiec u mnie minelo 6 dni. Ale musialem sie troche zresetowac bo paro na razie tylko mi poglebia fazy. Bromazepam zawsze dzialal na mnie jakos jak afrodyzjak odrobine może przez to ze relaksuje .

jak 3mg bromka cie uspokaja to super, mega niska tolerancja - zazdroszczę :) 6mg bromka to coś jak 10tka relanium . także spokojnie niska tolerancja. na czas wkręcania możesz śmiało się raczyć , jak parox się wkręci to powinno być ok , co do speeda to nie wiem , mnie alpra aktywuje , klon też i podnosi pewność siebie , ale nie jak na speedzie , tylko większa aktywacja i prospoleczność i gadatliwość . za to na baclofenie mam jak na speedzie,aktywacja i przeciwfobicznie,przeciwdepresyjnie i gadatliwość mega. Na parox można prawie wszystko szamać, nie wchodzą z interakcje leki , pewnie parox ci na początku miesza w organizmie i ci libido skacze:P na paroxie w 3 tygodniu juz powinno sie cos czuć , ten SRI szybko się wkręca , przynajmniej u mnie tak było , zmiany powinny stopniowo zachodzić . oby u ciebie podziałał na twoje jazdy :)

przez tictac 07 mar 2016, 19:58
To zalezy od poziomu stresu , bo mialem akcje co 9 mg ledwo dawalo rade , 12mg wzialem tyko raz szkoda że subiektywne poczatkowe uczucie tego spokoju i relaksu trwa tak krotko . Potem jak schodzi to mnie wlasnie aktywuje ,jest to nie przyjemne jak nie mam zajecia .ogolnie chwale sobie broma bo już dobre kilka lat mi pomaga dorazie sie ogarnac , a siegnalem po paro bo już na codzien byłem nie do zycia . Mam nadzieję ze mi pomoze. Mam pytanie odnosnie paro ale to nie ten watek .

przez horr 07 mar 2016, 20:17
tictac napisał(a):Nie czujesz się uzalezniony jak np dwa dni nie wezmiesz w ogóle sedamu ?

No jak przerwałem, to ponad miesiąc dochodziłem do siebie. Objawy - fizyczne - jednak ustąpiły, więc uzależniony jestem co najwyżej psychicznie (też lubię się nagradzać tylko za to, że np. przez tydzień nie łykałem, heh).

benzowiec84 napisał(a):teraz to się nie odczuwa tego co kiedyś przy mniejszych dawkach , nawet jak sie nażre niewiadomo ile

Pamiętam jak pierwszy raz wziąłem Nasen - faza jak po tablecie, niesamowita euforia, niemożność trafienia w łóżko będąc przyciąganym przez meble i ściany, nocne dyskusje z poduszką, która ciągle do mnie nawijała, ach, piękne czasy. Szkoda, że już nie wrócą.

Sortuj wg