FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Chada 12 lip 2014, 15:42
radek111 napisał(a):maciekpoznan, No a jak oceniasz lek przy takim spory, stażu na nim??:P Co się poprawiło w porywaniu do czasu z przed fluo??

Pewnie dużo skoro bierze już rok więc musiało zadziałać :D

-- 12 lip 2014, 16:10 --

Chada napisał(a):
radek111 napisał(a):maciekpoznan, No a jak oceniasz lek przy takim spory, stażu na nim??:P Co się poprawiło w porywaniu do czasu z przed fluo??

Pewnie dużo skoro bierze już rok więc musiało zadziałać :D

Mi daję większą motywację że jak mi chciało to teraz mi się chcę jeszcze bardziej :mrgreen: Tylko nie uspokaja u mnie tego pubudzenia,lęku i nie rozwiewa tej masy niepotrzebnych myśli tylko dodaję jeszcze więcej nowych.

Lamotrygina 150mg

przez maciekpoznan 12 lip 2014, 18:07
U mnie Fluo zaczęła działać tak na dobre po jakiś ... 2-3 miesiącach ... Serio. To bardzo długo. Na początku miałem jazdy jak nie wiem, miałem brać 20 mg, ale już traciłem cierpliwość i mi lekarz podniósł dawkę do 40. Przy zwiększaniu dawki też miałem straszne jazdy. Ale po jakiś 2-3 miesiącach już było ok.

Generalnie mam lęki napadowe i depresję. Przed fluo dosłownie nie mogłerm funkcjonować, nie dało rady żyć normalnie ( z resztą wiecie o co chodzi), teraz mogę normalnie żyć. Jedynie co, to martwi mnie z jednej strony , że funkcjonuje tylko dzięki lekom, ale z drugiej strony boję się ich odstawić, żeby znowu nie było tak jak przedtem...

JA obecnie jestem z leku bardzo zadowolony, poza tym, że tak jak napisałem.... Strasznie przytyłem.

przez Chada 12 lip 2014, 18:15
maciekpoznan napisał(a):U mnie Fluo zaczęła działać tak na dobre po jakiś ... 2-3 miesiącach ... Serio. To bardzo długo. Na początku miałem jazdy jak nie wiem, miałem brać 20 mg, ale już traciłem cierpliwość i mi lekarz podniósł dawkę do 40. Przy zwiększaniu dawki też miałem straszne jazdy. Ale po jakiś 2-3 miesiącach już było ok.

Generalnie mam lęki napadowe i depresję. Przed fluo dosłownie nie mogłerm funkcjonować, nie dało rady żyć normalnie ( z resztą wiecie o co chodzi), teraz mogę normalnie żyć. Jedynie co, to martwi mnie z jednej strony , że funkcjonuje tylko dzięki lekom, ale z drugiej strony boję się ich odstawić, żeby znowu nie było tak jak przedtem...

JA obecnie jestem z leku bardzo zadowolony, poza tym, że tak jak napisałem.... Strasznie przytyłem.

Masz większą pewność siebie po braniu fluo niż przed,nie masz jakiegoś lęku przed ludźmi że cię wyśmieją,że coś źle zrobisz i masę różnych myśli w głowie,takiego napięcia,bajzlu w głowie, i jakby poczucia gorszej inteligencji,braku spokoju wewnętrznego miałeś takie coś kiedyś fluo na to pomogłp?

Lamotrygina 150mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez maciekpoznan 12 lip 2014, 18:22
Lęku przed ludźmi nie, ale całą resztę tak, szczególnie na początku brania leku.. Z tym, że ja już nie wiedziałem co jest skutkiem leku, a co depresji i nerwicy...

przez Chada 12 lip 2014, 19:00
maciekpoznan napisał(a):Lęku przed ludźmi nie, ale całą resztę tak, szczególnie na początku brania leku.. Z tym, że ja już nie wiedziałem co jest skutkiem leku, a co depresji i nerwicy...

Dobrze wiedzieć a na objawy nerwicowe pomogła? U mnie np.sertralina zadziałała na wszystkie lęki,objawy nerwicy,depresję ,bóle, na wszystko :mrgreen: Fluoksetyna chyba nie działa przeciwlękowo po jakimś czasie,na depresję działa i już czuję lecz na lęk i nerwice już nie.Będzie problem :? :smile:

-- 13 lip 2014, 14:44 --

[19 dzień] 40mg

Drugi dzień dawka 40 mg tak samo beznadziejnie jak wcześniej jak nie gorzej to lepiej na pewno nie.Żaden objaw jeszcze nie odszedł nic na plus.Może to że mam motorek w dupie ale on pruję w takim lęku że ten napęd jest gorszy od zahamowania. :(

Lamotrygina 150mg

przez Miśka*** 13 lip 2014, 20:33
Brałam Seronil przez pół roku i działał na mnie rewelacyjnie. żadnych skutków ubocznych, jedynie zmniejszenie apetytu i utrata wagi 5-7 kg, ale to mi bardzo nie przeszkadzało. Z odstawieniem też nie miałam żadnych problemów. Niestety gdy po pewnym czasie próbowałam powrócić do jego stosowania, nie zadziałał na mnie w ogóle. Musiałam zmienić lek. :(

przez depas 14 lip 2014, 07:09
Chada, o wiele za wcześnie na poprawę samopoczucia na fluo u Ciebie, akurat ten SSRI rozkręca się najdłużej. Nie spodziewaj się większej poprawy do drugiego miesiąca stosowania.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez radek111 14 lip 2014, 11:23
Dzień 34 dzisiaj jakby gorzej z napędem i chęciami a już miałem wrażenie (poprzednie 2 dni) że coś zaczyna prażyć;p

przez Chada 14 lip 2014, 13:15
20 dzień (40mg) -nadal bez zmian,tak jak przed leczeniem tylko ogłupienie większe i spadek intelektualny wkurza to :x Po 4,5 dniach na wenli było lepiej niż po 20 na fluo :time:

-- 15 lip 2014, 09:23 --

21 dzień (20mg) - Dzisiaj wziąłem tylko 20mg bo po 40mg szybko tabletki uciekają a nie mam narazie kasy na lekarkę mimo to 40 mg wcale nie działała lepiej,więc może dopiero kiedy 20mg zaskoczy to zwiększę.Lek na pewno nie działa narazie jakbym chciał mimo jakiejśc tam aktywności konkretna zamuła na tym leku gorsza niż sama depresja.Myślałem że fluo choć trochę zmotywuję i pobudzi do działania.Na razie zero jakichkolwiek efektów gorsze samopoczucie niż przez jej braniem.Zawsze w 21 dzień już każdy lek u mnie działał że ho ho a fluo nic a nic.Hmm :?

Lamotrygina 150mg

przez radek111 17 lip 2014, 16:08
dzień 37 pustka w emocjach,brak pozytywnych jak i negatywnych uczuć coraz bardziej zaczynam myśleć ze mam coś jednak z negatywnych objawów schizy tak jak pierwszy lekarz podejrzewał.I ten brak potrzeby przebywania z ludźmi ;/ Wiem ze neuroleptyki są gorsze ale jak patrzę z perspektywy czasu to chyba miałem więcej chęci na nich i jako takie uczucia.

przez nobody25 23 lip 2014, 00:22
czy ktoś brał może połączenie Seronilu z Trazodonem? jeśli tak to jak się czuliście po tym. Czy pomimo działania trochę sedującego spowodowanego trazodonem, seronil wyrównywał swoim nakręceniem ?
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez one-half 24 lip 2014, 12:44
tydzien temu zwiekszylem z 20 do 40 mg. 20 dzialalo ale potrzebuje wiekszego stepienia emocji. tymczasem pogorszenie, myslalem ze to kwestia kilku dni, ale nie.. wciaz mam nasilenie depresji i lekow, dzisiaj sie nawet poplakalem, co normalnie jest dla mnie nie do pomyslenia na SSRI. Pytanie do osob ktore zwiekszaly: dlugo taki stan potrwa?? Lorafenu nie chce brac bo ryje beret, na tym nie da sie normalnie funkcjonowac, przynajmniej ja nie potrafie

Nobody - ja bralem Seronil razem z Trittico.. Po Trittico lepiej sie zasypia ale zmula moze byc odnosze wrazenie ze te dwa leki gryza sie ze soba

przez murbeton 31 lip 2014, 11:19
Biorę 11 dzień Bioxetin. Od 5 dni dawkę 20 mg i od tego czasu coraz gorzej się czuję. Lęki mi się nasiliły, a do tego mam okropne nudności. Poprzednio brałam paroksetynę przez 6 miesięcy, która przyniosła efekty po kilku tygodniach dopiero, ale nie przypominam sobie takich efektów ubocznych. Leczyłam się paroksetyną na nerwicę lękową z objawami somatycznymi. W trakcie przyjmowania leku wszystkie objawy mi przeszły, ale bardzo dużo przytyłam. Po odstawieniu paroksetyny część objawów wróciło, zdarzały mi się też napady lękowe, więc lekarka przepisała mi fluo. Mieliście też takie doświadczenia ze strony układu pokarmowego przy fluoksetynie? Jak długo to się utrzymuje?

przez Xandra 31 lip 2014, 18:08
Mi też na początku nasiliło lęki i nie miałam kompletnie apetytu przez ok. 3 tygodnie.
fata viam invenient

Sortuj wg