KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez alicja155 01 kwi 2015, 23:39
Jak radzicie sobie z obżarstwem?
Jest na to jakiś sposób z pominięciem zakmnięcia lodówki na kłódkę i szafki z cukierkami :why: ?
<na razie wertuję wątek> :papa:

przez tristezza 02 kwi 2015, 00:02
alicja155, ja też z obżarstwem nie daję rady :/ Ciągle tylko "od jutra"... :?
tristezza

przez cyklopka 02 kwi 2015, 00:06
alicja155, całe życie nie miałam apetytu, więc jak teraz raz na czas wciągnę parę ciastek o północy, to i tak nic z tego nie wynika :bezradny:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez SmutnaTęcza 02 kwi 2015, 15:45
Jedyny efekt, jaki ma na mnie kweta, to niesamowita senność. Dosłownie nagle zasypiam na stojąco. :bezradny: Od kilku tygodni nie biorę i od razu lepiej.

przez bonsai 02 kwi 2015, 15:51
Czy ktoś z Was bierze Kwetaplex XR? Chce się jeść przez całą dobę czy jest to coś lepszego od wersji z natychmiastowym uwalnianiem?
bonsai

przez liptint 04 kwi 2015, 12:22
bonsai napisał(a):Czy ktoś z Was bierze Kwetaplex XR? Chce się jeść przez całą dobę czy jest to coś lepszego od wersji z natychmiastowym uwalnianiem?

tak byłam na XR( do wczoraj po 4 mies brania). Myślałam, że będzie lepiej działała a tu lipa. Przyznam dobrze się spało, ale rano zamuła. Teraz znów jestem na zwykłej kwetiapinie.

przez Void23 05 kwi 2015, 22:12
casablanca napisał(a):alicja155, ja też z obżarstwem nie daję rady :/ Ciągle tylko "od jutra"... :?

Ja mam to samo :/. Zaczyna mnie to przerażać :O.

-- 05 kwi 2015, 21:14 --

liptint napisał(a):
bonsai napisał(a):Czy ktoś z Was bierze Kwetaplex XR? Chce się jeść przez całą dobę czy jest to coś lepszego od wersji z natychmiastowym uwalnianiem?

tak byłam na XR( do wczoraj po 4 mies brania). Myślałam, że będzie lepiej działała a tu lipa. Przyznam dobrze się spało, ale rano zamuła. Teraz znów jestem na zwykłej kwetiapinie.

Ja jak przeszłam na XR cały dzień chodziłam zamulona i to mocno,ale szybko się przyzwyczaiłam i zamulenie minęło. Teraz z kolei znów mam problemy z spaniem. W ogóle, jakoś się do tego kwetaplexu (zwykłego i XR) szybko przyzwyczajam :o.
Scratch my leg with a rusty nail, sadly it heals...

przez cyklopka 08 kwi 2015, 12:34

Nie mam apetytu, a i tak przytyłam 5 kilo :bezradny:
I Miss Forum

przez padaka 08 kwi 2015, 12:43
Dla mnie kwetiapina była najlepszym neuroleptykiem. Brałem ją w dawkach od 25mg do 600mg. Nie tyłem na niej, mimo skłonności do tycia, doskonale się po niej spało, nie było się zamulonym w dzień, nie było problemów z porannym wstawaniem, miała dobry wpływ na samopoczucie i napęd. Niestety, ale przy braniu wyższych dawek - powyżej 200mg, niesamowicie zatykał się nos, tak że nie dało się przez niego oddychać i trzeba było to robić przez usta.

Skutek uboczny był niesamowicie męczący, bo po wzięciu leku było się niesamowicie zamulonym i sennym, a trzeba było oddychać przez usta, które natychmiast wysychały.

Niestety, ale po wielu miesiącach ją odstawiłem, bo okazało się, że ten lek wywoływał u mnie AZS na twarzy...
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez cyklopka 08 kwi 2015, 13:13
padaka napisał(a):Niestety, ale przy braniu wyższych dawek - powyżej 200mg, niesamowicie zatykał się nos, tak że nie dało się przez niego oddychać i trzeba było to robić przez usta.

To miałam, ale tylko przy zwykłym. Po XR już nie :uklon:

padaka napisał(a):doskonale się po niej spało, nie było się zamulonym w dzień, nie było problemów z porannym wstawaniem

No niestety u mnie czegoś takiego nie ma, ostatnio parę razy zasnęłam w miejscu publicznym, a chryje z rana są i są.
I Miss Forum

przez elfrid 08 kwi 2015, 18:15
cyklopka napisał(a):

Nie mam apetytu, a i tak przytyłam 5 kilo :bezradny:

Ale tyłaś tylko na początku a potem waga się ustabilizowała, czy cały czas systematycznie rośnie?
pregabalina, wenlafaksyna

przez JużTuByłem 09 kwi 2015, 14:42
Ja tyłem na początku pozniej waga się ustabilizowała ;) Ale 6-8 kg do przodu,jednak wp.ierdalałem co popadnie i nie patrzyłem na to co jem ;) Do tego nie było sportu.Myśle ,że jak człowiek ograniczy słodkie będzie jadł małe porcje ,to nie powinno być problemu.Znajomy brał jakiś czas ketrel i mu waga nie poszła do przodu.pozdro
Dla mnie był to dobry neuroleptyk ;) Chociaż perazynka lepsza ;)
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Usagi87 09 kwi 2015, 16:48
Miał ktoś może po Ketrelu sztywne i bolesne mięśnie? Dotychczas brałam przez kilka lat 50 mg na noc (nerwica). Spało mi się dobrze, zero skutków ubocznych. Od czasu nasilenia objawów (jakieś 1,5 temu) i wmawiania sobie wszystkich kosmicznych chorób typu ALS, SM i innych gówien, lekarz zwiększył mi do 100mg/noc. I się zaczęło. Mam tak sztywne mięśnie karku i barków, że nawet fizjoterapeuta nie może ich rozbić. :P Do tego łapy ciągle zgrabiałe i sztywne jak pręty. Rozgrzewają się dopiero jak sobie walnę 0,25 mg Xanaxu, ale ile można? Właśnie się zaczęłam zastanawiać czy mnie jaka dystonia nie dopada. :D I kółeczko się zamyka.
Suggestions?

przez Lord Kapucyn 10 kwi 2015, 13:41
Co do kwetiapiny IR(aka zwykłej) vs. kwetiapiny XR to zależy kto czego potrzebuje. Jak ktoś chce się zwarzywić/zobojętnić albo ma problemy z bezsennością i bierze dawki mikro typu 25-50mg to "zwykła" jest super. Jak potrzebne jest bardziej dzałanie przeciwdepresyjne/stabilizujące to XR'ka jest lepsza. XR'ka faktycznie ma mniej uboków. Trzeba na sobie wypróbować czy brać ją rano czy na wieczór, żeby nie było zmulenia. Moja szamanka uważa, że optymalna dla XRki jest "pora teleexpresu"-wtedy ładnie się śpi, a nazajutrz nie ma zamułki.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg