KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

KETREL(Kwetiapina-Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor,Symquel)

przez miś wesołek 10 kwi 2011, 23:00
Minimalnie może przytyłem (może jakieś 2,5 kg), ale jadłem jak świniok. Z drugiej strony, brałem go tylko przez pół roku. Kolejnym pomysłem było odstawienie Zolafrenu w celu dowiedzenia się jak zareaguję na jego odstawienie. W tym okresie zacząłem brać Cital na depresję, bo doskwierała mi ona cały czas (dlaczego nie zapisano mi go na samym początku albo przynajmniej od razu jak ustąpiła psychoza i narzekałem na depresję?) i jak patrzę wstecz na początek wszystkiego - to od niej wszystko się zaczęło. Objawy wytwórcze to by było za dużo powiedziane, a więc paranoidalna podejrzliwość wróciła niedawno, a co za tym idzie - pojawiło się odrealnienie i ataki paniki. Dostałem Ketel 75 mg na dobę, cały czas mam jakieś chore (albo właśnie zdrowe) pomysły i teorie, których nie mam jak sprawdzić, ale ta "bardziej prawdopodobna rzeczywistość" zaczyna przeważać. Może ten Ketrel działa u mnie na zasadzie placebo, bo minimalna dawka przeciwpsychotyczna właściwa, to jest 300 mg. Biorę Ketrel chyba trzeci tydzień, dobrze po nim zasypiam, a jak wezmę 25 mg w dzień, to czasami mam siłę tylko na pójście spać. Dlatego biorę 75 mg na noc.

Aha, olanzapina działała na mnie nasennie doskonale przez całe pół roku, nawet w dawce 2,5 mg podczas schodzenia z leku. Może ta informacja Ci się jakoś przyda skoro cierpisz na bezsenność.
miś wesołek

przez cytrynka84 10 kwi 2011, 23:35
Tylko na p znowu nie dostane ,bez p 100zl za 5mg ,a biore jeszcze inne leki,antydepresanty itp Nie stac mnie na zolafren,poza tym to cholerne tycie,wrecz panicznie boje sie utyc :(
Po K.tez sie tyje,ale mniej niz po olanzapinie .grozba przytycia po K jest jednym z kilku powodow nieregularnego jego brania
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez miś wesołek 11 kwi 2011, 13:15
Powiem Ci tak. Twój lekarz jest całkiem inny od mojego. Mój, w momencie gdy jednak uznał, że to raczej nie schizofrenia, zostawił sobie otwartą bramkę w postaci informacji w karcie, z których wynika, że to może być schizofrenia i gdy zaczynają mi się jazdy, to wpisuje coś odpowiedniego i może tym samym wypisywać mi leki na P. Spróbuj może swojego przekonać, hm, nie wiem jak, może: "Bądź Pan/i człowiek, daj Pan/i P.!" wystarczy. :lol: Bo co mu w sumie zależy. Może Twoje objawy za bardzo odbiegają od chorób przewlekłych i nie może sobie bazgrać rzeczy całkiem nieprawdopodobnych w karcie, bo go ktoś z tego rozlicza... W takim wypadku pozostaje Ci się tylko cieszyć... i mnie w ostateczności też - jakaś sprawiedliwość w tym jest, że co prawda mam gorzej, ale za to mam P. i tanie leki. ;)

A co do tycia. Ani Ketrel, ani Zolafren nie działają tak, że tyje się po tych lekach. Tyje się, bo zwiększają apetyt, a nad tym można zapanować. Po 5 mg olanzapiny wcale nie czułem się jakoś szczególnie bardziej głodny. Po 75 mg Ketrelu również.
miś wesołek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amelia83 13 kwi 2011, 22:52
ja biore 75 mg ketrel na noc,tamten tydz 50 mg plus wenla 75 rano i 75 na wieczór
seroxatu 2 dni nie biorę..ale mam "pod ręką" dla pewności ,że jest....mam xanax 0,5 SR i mnie kusi....ostatnio wyrzuciłam bo był przeterminowany a mam kilka tych SR

:papa: dobrej nocy życzę
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez miś wesołek 19 kwi 2011, 13:09
Po jakimś tam czasie zażywania muszę przyznać, że bardzo pozytywnie zaskakuje mnie ten lek, a konkretnie jego działanie p.depresyjne (przeciwpsychotyczne pewnie też, choć to ciężko stwierdzić, musiałbym wiedzieć jak bym myślał bez leku). Olanzapina nie miała takiego fajnego działania p.depresyjnego. Momentami chodzę strasznie osmarkany przez ten Ketrel, ale da się to przeboleć. Wcale nie chce się więcej jeść i waga póki co stoi, a nawet powoli spada.
miś wesołek

przez Dust 27 maja 2011, 20:44
OMG nie wiedzialem ze Ketrel jest taki drogi jezeli nie mamy go na P :shock: .
Biore od niedawne i musze powiedziec ze to jedyny neuroleptyk ktory na prawde potrafi mnie uspokoic.Zmniejsza tez troche derealizacje ktora jest moja najwieksza zmorą w tym mojej pieprzonej chorobie.
Jestem na dawce 150mg dobowo ale to jest b malo (w sumie dawka poczatkowa).Jeden ze znajomych na tym forum bierze 600mg dobowo.W schizach oraz maniach w CHAD mozna brac nawet do 800mg.

Jedyna wada tego leku jest duuuza sennosc.Dlatego biore rano tylko 25 a reszte uzupelniam po poludniu gdy wyjde juz z pracy.Inaczej bym zasnal na stojaco :-|
Dust

przez Helvetti 06 cze 2011, 12:03
Czy jeśli mam odstawiony ketrel już, ale nadal występują myśli i czyny samookaleczania to powinnam znów je brać? Moja psychiatra mowi że to sprawa na terapię to kaleczenie.
got a date with suicide.

przez miś wesołek 12 cze 2011, 03:52
Dust napisał(a):Jedyna wada tego leku jest duuuza sennosc.

Jest senność. Potwierdzam. Ale to jest super lek o naprawdę sporym działaniu antydepresyjnym. 100 mg ułatwia mi zasypianie, leczy moją pseudoschizofrenię i w ogóle... bardzo sobie chwalę.
miś wesołek

przez acetyloCoA 24 cze 2011, 00:15
Ketrel jest świetny! Dzięki niemu mogę w ogóle spać, a rano jestem wypoczęta i chce mi się wstać z łóżka. Daje powera, tylko nie mam na P i muszę dać za niego 80 zł... Porażka...
Kobieta musi wyglądać tak mądrze, by jej głupota była miłą niespodzianką.
Karl Kraus

przez Amon_Rah 24 cze 2011, 04:48
Potwierdzam, doskonaly na bezsennosc. Szkoda tylko, ze nie dziala na mnie uspokajajaco, chociaz powinien. Moja dawka 600-800 dziennie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez amelia83 24 cze 2011, 09:09
acetyloCoA napisał(a):Ketrel jest świetny! Dzięki niemu mogę w ogóle spać, a rano jestem wypoczęta i chce mi się wstać z łóżka. Daje powera, tylko nie mam na P i muszę dać za niego 80 zł... Porażka...

poproś lekarza ,żeby wpisał P ,powiedz,że masz chwilowe problemy finansowe,czy coś.Na P kosztuje grosze ;)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez zawilinski 08 sie 2011, 21:54
co wam bardziej pomaga na objawy negatywne schizofrenii kwetiapina czy solian?

przez zaqzax 18 sie 2011, 13:28
oczywiscie ze Solian, Kwetiapina to syf, tylko Solian działa czysto na dopamine nie mieszajac w innych npk.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Brudaksyn 23 sie 2011, 05:37
Brałem Ketrel przez 10 miesięcy, zaczynając od dawki 25mg i kończąc na 150mg. Pamiętam jak pierwszego dnia 25mg ścięło mnie dosyć szybko, później zwiększałem stopniowo dawkę i po 3 miesiącach brania wskoczyłem na 150mg. Ketrel działał na mnie dobrze oprócz okropnej senności (w pewnym okresie brania spałem 18 godzin dziennie - wieczorem spać, rano śniadanie, spać, obiad (czasem nie), spać, zajęcia, spać, kolacja, spać i tak w kółko). Na szczęście nie trwało to długo. później zacząłem się uodparniać na działanie nasenne (zasypiałem na początku o 22, później o północy, bo już tak dobrze nie działał). dobierałem do niego początkowo 25, później 50mg prometazyny. w końcu po 9 miesiącach kuracji już w ogóle nic nie dawało mi 150mg (50mg rano i 100mg wieczorem). Jednocześnie po wzięciu wieczornych 100mg w momencie gdy dawniej zasypiałem to pozostając bez snu czułem inne efekty leku, które nie były przyjemne. Zaczynało się zawsze od stwierdzenia "Jakoś dziwnie się czuję, coś tu jest nie tak, czy to się dzieje naprawdę, czy tylko mi się śni?", później dochodziły do tego kilkusekundowe zawiechy, dalej zawiechy się nasilały (dalej mimo wszystko nie byłem śpiący) i zaczynało mi się robić słabo, jakaś dziwna możliwość skupienia się tyko na 1 przedmiocie naraz (naokoło nie ogarniałem), ciśnienie spadało okropnie. zawsze w tym stanie po zapaleniu fajka polepszało mi się (cały proces się cofał). Z powodu tych objawów, które były okropnie nieprzyjemnym przeżyciem, postanowiłem odstawić lek, zmniejszałem dawkę najpierw usuwając 50mg rano, później zmniejszając dawkę wieczorną 100mg -> 50mg -> 25mg. W momencie gdy brałem już tylko 25mg wieczorem, nie miałem już tych okropnych objawów, jednak niestety strasznie mnie przez te 10 miesięcy Ketrel zniszczył w środku, zero uczuć, totalna pustka. Dlatego też postanowiłem go odstawić, to nie jest lek dla mnie. Nie biorę go od 2 tygodni. Objawy odstawienne miałem tylko przez 3 dni (nie robiłem mądrze bo akurat przez te 3 dni piłem alkohol, fakt, że nie tak dużo. W każdym razie na samym początku po odstawieniu najgorzej czułem się drugiego dnia, ponieważ gdy byłem na zewnątrz wszystko wydawało mi się przejaskrawione, rzeczywistość była o wiele bardziej wyraźna z czego się cieszyłem, ale odzwyczaiłem się już od tego i było to przytłaczające. W obecnej chwili jedynie muszę wyregulować sobie dobę, z uczuciami lepiej, nawet jestem zakochany od pewnego czasu :great: . O Ketrelu mogę powiedzieć, że jest to całkiem dobry lek, ma mniej efektów ubocznych od innych neuroleptyków no i służył mi przez 8 miesięcy całkiem dobrze.
Nie biorę obecnie już żadnych leków :D

GG:9950782

Sortuj wg