ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 14 gru 2013, 13:26
escitalopram ma chyba minimalny wpływ, nawet na ulotce pisze ze po wprowadzeniu leku zgłaszano przypadki wydłuzenia odcinka QT w zapisie EKG

przez elmopl79 14 gru 2013, 13:53
Dark Passenger napisał(a):To źle czytałaś. Jedyne co może powodowac to tachykardia(0.1-1% przypadków) i nieznacznie wydłużenie interwałów QT. Pisałem już o tym.

Moim zdaniem za bardzo się nakręcacie, za dużo czytacie internetów, za dużo ulotek, za bardzo się skupiacie na introspekcji- analizie swoich stanów emocjonalnych, psychicznych, fizykalnych, za bardzo koncentrujecie na somatycznych dolegliwościach- a siła umysłu może działać w dwie strony- albo pomagać albo szkodzić. Nie wiem czy to dobry lek, czy będzie po nim lepiej, czy gorzej- każdy powie inaczej.
Tez juz dochodze to tego wniosku,ze to jest naktecanie sie,hipochndria,panika i brak zajecia.Lek nie da100pricentowej poprawy to tez nasza praca nad sobą...Taka jest smutna prawda...Ale jak sie ma esci do innych lekow?

przez monapayne 14 gru 2013, 14:01
Ja dzisiaj albo mam gorszy dzień z depresji, bo nie miałam sił fizycznej wstać albo po prostu to esci. Bo strasznie ciężko mi się myśli. No i nie mogę się zdenerwować ani płakać. W sumie to cieszę się, bo to nie męczy mnie aż tak.

Powoli coś chyba się dzieje.

Co do hydroksyzyny - dzisiaj jeszcze się upewniłam rozmawiając z chłopakiem. Lol. Mi podawali klony, pomyliłam je z hydroksyzyną, już któryś raz. Ale hydroksyzynę też mi podawano. Jak cukierki. Działała dość odczuwalnie, więc chyba kiepsko skoro dzieciom się podaje... Myślałam, że mowa o clonazepamie, po prostu mylę te tabletki - koloramiiiii... na, na.

A ty całuj mnie... przecież mam borderline,
całuje mnie... to taka piękna gra.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez junona 14 gru 2013, 14:03
Dark Passenger napisał(a):Oj ludzie, ludzie. Mała podpowiedź- serotonina reguluje m.in. apetyt, ale 90% serotoniny nie znajduje się w ośrodkowym układzie nerwowym, ani w trombocytach tylko w układzie pokarmowym, a głównie w komórkach endokrynowych żołądka/komórkach chromochłonnych jelit. Resztę dopowiedzcie sobie sami.

To znaczy, że ja mam zbyt mało serotoniny w układzie pokarmowym. Cierpię na duże zaburzenia łaknienia, cały dzień mogę nie jeść, a jeśli już, to mam ochotę na słodycze. Słodycze podobno podnoszą poziom serotoniny.

przez Katarzynka40 14 gru 2013, 14:14
junona,
Junona, ale ogólnie masz takie zaburzenia, czy po esci?
Bo ja 2,5 tygodnia jem esci i jem mikroskopijne porcje, schudlam 5 kg, jestem oslabiona i robi mi się slabo. Nie jestem w stanie jeść więcej, bo na żołądku czuje jakby kamiń, mdli mnie i zbiera mi się na wymioty... Czekam jak długo jeszcze będę mieć taki skutek uboczny, bo nie wyobrażam sobie np. 6 miesięcy na esci z brakiem łaknienia.
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez monapayne 14 gru 2013, 14:27
Katarzynka40, schudlas bo nie jesz, czy z nerwów czy jak myślisz?
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez Katarzynka40 14 gru 2013, 14:28
Może rzeczywiście zbyt panikujemy, ale rozumiem skutki uboczne trzeba przeczekać. Tyle, że tych skutków uboczncyh mam mnóstwo i nie jest to banalne pocenie się, czy suchośc w ustach. Jestem na krawędzi. Szuka pomocy, by jeszcze podźwignąc sie i jeszcze wykrzesać odrobinę sił na kilka dni. Jestem jak wrak. Nie dosypiam, nie dojadam, jestem przymulona, nie mam siły zrobić śniadania. Nie mam siły zejść z łóżka. To mnie przerasta, bo przed esci takiego stanu nie miałam... I to mnie przeraża i dlatego się uzewnątrzenia tutaj i wylewam swoje żale. Wydaje mi się, że m.in po to jest to Forum...

-- 14 gru 2013, 13:29 --

robotnica,
Chyba bo nie jem, bo jeśli przez 2,5 tygodnia jem dziennie 2 kawałki suchego chleba i jedno jabłko?

przez muffinkaa 14 gru 2013, 14:31
A mnie się te ciągle zaczeło chcieć spać. To akurat dobrze, po czterech tygodniach bezsenności w bólu. Dziś rano obudziłm się o 6.00 rano i zaraz poszłam dodatkowo wziąść tabletkę ziołową na uspokojenie, żeby nie mieć ataku paniki. Mały atak był- mój mąż nazwał mnie beksą a teraz już nie mam czasu na narzekanie. Najchętniej bym tylko leżała a tu ciągle się coś dzieje i jeszcze na urodziny do znajomych do kanajpy idę. Chyba tam umrę. Ale moja koleżanka nie odpuściła - no po prostu wymusiła to na mnie.
A przymulenie po esci mam na maxa. Zazwyczaj ja jestem w domu głównie rządząca i zawsze mam inicjatywę a teraz zero, nic, wszyscy coś do mnie mówią a ja modle się żeby za mnie podjeli decyzję i tylko ciągle się obserwuje

przez Katarzynka40 14 gru 2013, 14:49
muffinkaa,
No witam w Klubue przymulonych po esci. Ja sie rano też nie mogę zwlec z łóżka, jestem jak naćpana.
Jak długo bierzesz już esci?

przez elmopl79 14 gru 2013, 14:49
muffinkaa napisał(a):A mnie się te ciągle zaczeło chcieć spać. To akurat dobrze, po czterech tygodniach bezsenności w bólu. Dziś rano obudziłm się o 6.00 rano i zaraz poszłam dodatkowo wziąść tabletkę ziołową na uspokojenie, żeby nie mieć ataku paniki. Mały atak był- mój mąż nazwał mnie beksą a teraz już nie mam czasu na narzekanie. Najchętniej bym tylko leżała a tu ciągle się coś dzieje i jeszcze na urodziny do znajomych do kanajpy idę. Chyba tam umrę. Ale moja koleżanka nie odpuściła - no po prostu wymusiła to na mnie.
A przymulenie po esci mam na maxa. Zazwyczaj ja jestem w domu głównie rządząca i zawsze mam inicjatywę a teraz zero, nic, wszyscy coś do mnie mówią a ja modle się żeby za mnie podjeli decyzję i tylko ciągle się obserwuje
No wlasnie i z czego to wynika...?Co to sie dzieje?Przecież lek ma leczyc,a nie dobijać....O co tu w tym wszystkim chodzi....?

przez Katarzynka40 14 gru 2013, 14:50
muffinkaa napisał(a): i tylko ciągle się obserwuje

no ja też:(

przez elmopl79 14 gru 2013, 14:54
Zaczyna mnie to coraz bardziej wkurzać,bo ciągle chce mi sie spac i chodze jak przydzumiona.Zero koncentracji,zero myslenia,zero podejmowania decyzji.To nie jest normalne po tak długim czasie.A lekarze,wiekszosc,chwali ten lek.Czy moze byc tak,ze on nam po prostu szkodzi,ze to nie jest lek dla nas,ze powinnyśmy sprobowac cos innego?To mial byc lek idealny na moje,niezbyt duże leki,a zrobil ze mnie depresyjna osobę.Chodze jak nacpana

-- 14 gru 2013, 14:02 --

Katarzynka,ale dzisiaj nie mam juz tego odrealnienia,myśli glupawe są,ale mniej.Za to mam leb jakby mi ktoś go napompowal powietrzem.Zero kncentracji,logicznego myslenia.Jak siedze jest ok.ale jak juz wykonuje jakieś czynności,to jest masakra,mecze sie jak nie wiem i wtedy nic nie widzę na oczy...

-- 14 gru 2013, 14:03 --

Taki przyglupik jestem....

przez Katarzynka40 14 gru 2013, 15:03
elmopl79 napisał(a):Zaczyna mnie to coraz bardziej wkurzać,bo ciągle chce mi sie spac i chodze jak przydzumiona.Zero koncentracji,zero myslenia,zero podejmowania decyzji.To nie jest normalne po tak długim czasie.A lekarze,wiekszosc,chwali ten lek.Czy moze byc tak,ze on nam po prostu szkodzi,ze to nie jest lek dla nas,ze powinnyśmy sprobowac cos innego?To mial byc lek idealny na moje,niezbyt duże leki,a zrobil ze mnie depresyjna osobę.Chodze jak nacpana

-- 14 gru 2013, 14:02 --

Katarzynka,ale dzisiaj nie mam juz tego odrealnienia,myśli glupawe są,ale mniej.Za to mam leb jakby mi ktoś go napompowal powietrzem.Zero kncentracji,logicznego myslenia.Jak siedze jest ok.ale jak juz wykonuje jakieś czynności,to jest masakra,mecze sie jak nie wiem i wtedy nic nie widzę na oczy...

ech, no ja mam to samo:( tylko bym siedziała, bo każda czynnośc jest męka i robi mi się słabo. Rzuciłam się na jedno okno, po jego umyciu myślałam, że zejdę z tego świata:(:(:( Nie chcę mi sie myśleć, nic mi sie nie chce, patrze głupawo w lapka:(

przez junona 14 gru 2013, 15:06
Katarzynka40 napisał(a):junona,
Junona, ale ogólnie masz takie zaburzenia, czy po esci?
Bo ja 2,5 tygodnia jem esci i jem mikroskopijne porcje, schudlam 5 kg, jestem oslabiona i robi mi się slabo. Nie jestem w stanie jeść więcej, bo na żołądku czuje jakby kamiń, mdli mnie i zbiera mi się na wymioty... Czekam jak długo jeszcze będę mieć taki skutek uboczny, bo nie wyobrażam sobie np. 6 miesięcy na esci z brakiem łaknienia.

Po esci to w ogóle nic nie jadłam. Po trzech miesiącach myślałam, że żołądek przysechł mi do kręgosłupa. Na szczęście tylko trzy. Potem było nieco lepiej. Nie rozumiem tego mechanizmu.

Sortuj wg