ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez cardiac 24 lip 2013, 17:12
chester napisał(a):cardiac, ja też zawsze kilka pierwszych dni na SSRI czuję się przyćpany lekko. A wszyscy mówią że to placebo, a ja mimo wszystko czuję od pierwszych dni SSRI.

Taak... po wczorajszym zapodaniu pierwszy raz w życiu sertraliny czuję że coś wziąłem, ale po lexapro mozna śmiało było to nazwać przyćpaniem :)
Upadamy wtedy gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem..

przez chester 25 lip 2013, 09:38
Escitalopram działa. Ponad 2 tygodnie brania i czuję efekty. Rzeczywiście szybciej zadziałał niż reszta SSRI. Dzisiaj Depeche Mode w Warszawie ciekawe jak po Esci będzie wchodziła muza. :D Pozdro.

przez Sweety 26 lip 2013, 08:32
Czy pomaga Wam ten lek na zaburzenia lękowe z napadami paniki i AGORAFOBIĄ ??? Biorę to od dłuższego czasu w dawce 20mg na dobę i działanie jest znikome,dodam że jestem na lekach od 10 lat i pomagały tylko z początku,od paru lat znikomo na mnie działają te wszystkie SSRI...:/
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Asmo 26 lip 2013, 09:46
Jestem zamulony i spiacy po tym, czasem tak ze nie idzie funkcjonowac w pracy, nie wspomne juz o dziurach w pamieci od kiedy to biore przez co niekiedy skutecznie zaniedbuje prace. . Biore 2 miesiace z czego miesiac 15mg. Zadnych zmian nie odczulem oprocz tych wspomnianych. A zamiast wychodzic z domu i dzialac jest na odwrot. Skutecznie mnie glebuje i nic mi sie niechce. Naszczescie jutro mam wizyte poprosze o zmiane. 2 miesiace chyba wystarcza.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez cala w trawie 26 lip 2013, 10:52
Sweety, dokładnie na to się leczę.....mi elicea nie pomogła a wręcz po czasie nasiliła agorafobię,ataki paniki.wróciłam więc do weneli

przez ladywind 26 lip 2013, 10:58
Asmo, po tym czasie jeśli lek nie działa, to warto go zmienić
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Asmo 26 lip 2013, 11:14
Wiem. Po miesiacu sie zle czulem no ale mowie to miesiac dopiero a ludzie pisza ze po 2miech mozna juz mowic. Jesli by byla choc troche poprawa to bym jeszcze poczekal czy zmiany kolejne beda lecz skoro zero pozytywow i pare zmian na gorsze jutro powiem ze chce cos innego bo nie chce sie meczyc a troche odmulic i byc aktywniejszym.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez Evele 29 lip 2013, 15:32
mam takie pytanie do Was;czy podczas brania escitalopramu zauważyliście, że macie takie jakby zobojętnione emocje, że rzeczy które powinny Was denerwować albo kiedyś denerwowały teraz tak na Was nie wpływają?

przez Asmo 29 lip 2013, 15:51
Po 2 miesiącach męki jestem na etapie odstawiania. Mi lek nie pomógł a wręcz nieco poszkodził: senność, zamulenie, problemy z pamięcią, byłem dalej drażliwy, chwiejny emocjonalnie.

Proszę pamiętać, że to tylko reakcja mojego organizmu na kogo innego może świetnie podziałać. To subiektywne odczucia i reakcja.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez cardiac 29 lip 2013, 20:29
Evele napisał(a):mam takie pytanie do Was;czy podczas brania escitalopramu zauważyliście, że macie takie jakby zobojętnione emocje, że rzeczy które powinny Was denerwować albo kiedyś denerwowały teraz tak na Was nie wpływają?

Na tym właśnie polega działanie SSRI.
Upadamy wtedy gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem..

przez babe2k 31 lip 2013, 17:21
Witajcie. Jestem tu nowym uzytkownikiem, jesli chodzi o stosowanie Escitilu jestem drugi dzien na nim, i szczerze powiem po 1 polowce w zasadzie nic sie nie dzialo wiekszego, ale dzis rano nasilone leki, ciagle mi nie dobrze, drzenie takie jakby wewnatrz. Powiedzcie prosze czy to normalnie i kiedy to minie? Wspomagam sie Cloranxenem dzis wzielam wieksza dawke niz zwykle,bo juz nie dalam rady wytrzymac.

Dzieki.
Pozdrawiam
Zoloft 50mg, Alprox 0,5mgx2

przez coccinella 31 lip 2013, 18:48
Jestem 4 dzień na 5mg. Jak na razie nic, zupełnie nic. Jak witamina C.
Nie chce mi się.

przez Asmo 31 lip 2013, 22:50
babe2k, coccinella,

5mg to bardzo mało (jak dla kogo). Ja po wskoczeniu na 10mg nie rano budząc się z lękami godzinę nie mogłem wstać z łóżka przez kilka dni, to uciążliwe przy wstawaniu do pracy. Ciężko było nawet wyjść z psem pod blok, a iść na zakupy do biedraxu nie było mowy. Trwało to jakiś tydzień półtora. Po wejściu w 15mg zaczął się muł, splątanie, brak koncentracji, no otępienie totalne i "widzenie przez mgłe" oraz problemy ze snem. Nie kiedy czułem się jak naćpany, oczy jak 5zł i uczucie drżenia lekkie raczej też. Do tego tiki w stylu stopą "tupiesz" o podłogę delikatnie, albo drżysz nią w szybkim tempie. Uważajcie na problemy z pamięcią(!) - u mnie wystąpiły poważne, niektóre pozwolę sobie pominąć. Miałem z tym wielki problem. W pewnym momencie założyłem mały notesik z ważniejszymi sprawami. Rano wychodząc z domu zastanawiałem się z której strony bloku mam iść, gdzie wczoraj zaparkowałem samochód. Parę razy w pracy zaniedbałem dość poważne obowiązki i musiałem się mocno tłumaczyć. A mój number one to gdy kumpel daje mi do ręki 100zł: - za co??? - pożyczałeś mi przed wczoraj, mówiłem że dziś ci oddam. (ręce opadają).

Ogólnie dla mnie ta ponad dwu miesięczna kuracja escytalopramem była "strzałem w kolano", trochę też dopisałem w postach wyżej i na poprzedniej stronie.

Mam nadzieję, że Wam posłuży. Wszystkiego dobrego.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez babe2k 01 sie 2013, 07:17
Asmo
Dzieki za wypowiedz, nie wiem tak wlasnie myslalam sobie ze chyba po dwoch dniach to za krotko aby moc stwierdzic czy ten lek dziala czy nie chodz nie ukrywam bardzo mnie meczy to wszystko, ale pamietam ze z Zoloftem mialam dokladnie podobnie i to bardzo nasilone leki, drzenia nie pamietam ale bezsennosc to byl tragedia spalam i wybudzalam sie,nie moglam spac, ale po jakims czasie poprostu od tak zaczelo byc lepiej.Jakos nie wiem ale to wszystko mnie dobija ale w srodku pcha jakas nadzieja ze bedzie z kazdym dniem lepiej i lepiej jak to moja psycholog mowi jest jakas sila walki z tym wszystkim dobrze ze jestem na urlopie bo tak nie wyobrazam sobie pracy. Teraz ogolnie to glownie mam mdlosci, za bardzo jesc nie moge, leki nasilone, te lekkie drzenia, Cloranxen to moj ratunek, i cos robienie. Wrecz bym powiedziala ze, im wiecej robie tym mniej mysle, czasem poplacze z tego wszystkiego wtedy ktos bliski mnie przytuli uspokajam sie na jakis czas i jest lepiej. Mysle sobie ze czesc napewno glowa robi a druga czesc faktycznie lek ja mam docelowo dojsc do 10mg tak sobie mysle ze moze i tak lepiej niz z Parogenem bedzie bo od lekarza 1 wlasnie dostalam ten lek. Wierze ze szybko sie pozbieram zostawie te leki tam gdzie maja byc, i zaczne zyc tak jak kiedys. Skoro wtedy po tak strasznej tragedia po pol roku odstawilam je to i wierze ze tym razem dam sobie rade. Moze to troche egoistyczne i ktos sie tutaj popuka po glowie, co ona gada. Ale mysle ze chyba wiara, i pozytywne myslenie ze to kiedys musi wkoncu przejsc pomoga wyjsc z tego w jakims stopniu.

Pozdrawiam:)
Zoloft 50mg, Alprox 0,5mgx2

Sortuj wg