ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez miko84 09 maja 2011, 09:13
Nie wiem jak Wy, ale ja na escitalopramie mam większą...właśnie nie chcicę, ale taki pozytywny napęd na płeć piękną. To dziwne i zdrowe uczucie bo wcześniej miałem duże libido ale bez tego "czegoś", tej fascynacji płcią piękną. A teraz jakby libido mi spadło ale mam z drugiej strony więcej podziwu, uczucia, wyrozumiałości dla kobiet. Serotonina to w sumie neuroprzekaźnik empatii/sympatii/uczuć pozytywnych, więc pewnie coś w tym jest.
miko84

przez yoasia 09 maja 2011, 14:32
Allah - biorę esci od początku kwietnia, czyli ponad miesiąc i wciąż jest nie tak jak trzeba. Właściwie codziennie mam gorsze samopoczucie. Czasem przez godzinę, dwie, a czasem dłużej... Ciężko mi z tym...

przez depresyjny 10 maja 2011, 11:02
No ludziska. Cholercia cholercia biorę już 30 mg. Otóż znowu zaczęło jechac ostro w dół na 25 po 2 miesiącach brania. No cóż trzeba czasu żeby naregulowac ten rozregulowany do cna mój móz. Myśle że u was nie jest tak jak u mnie w sensie historii choroby. Chyba się jeszcze nie spotkałem z taką sytuacją. Ale mój lekarz mi powiedział że 30 mg jest to dawka która biarą w USA i się sprawdza więc jestem dobrej myśli. w NIE DZIELE zwiększyłem i oczywiście nastoąpiło odbicie w przód i teraz jestem pewny że już nigdy nie pójdzie w tył. Nie zeszmaci mnie i nie sprawi że będe się musiał czuc i myślec tragicznie, fatalnie... Ok...wyrzuciłem z siebie wszystkie brudy. Pozdraiwam
depresyjny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ELICEA (Escitalopram-Depralin,Lexapro).

przez Joan616 10 maja 2011, 19:53
Jestem Joanna i mam 22 lat.
wczoraj zaczelam leczenie psychiatryczne, otrzymalam 2 recepty (Elicea i Tritico CR), wykupilam je dzis, w kilku aptekach nie bylo.
przeczytalam ulotki obu i troche sie przerazilam i jednoczesnie zaczelam bac. bac tego ze wszystko czego chce sie pozbyc nasili sie.
mam nerwice lekowa problemy z adaptacja i depresje :/
najbardziej boje sie nasilenia stanow lekowych i mysli samobojczych.....

czy ktos moze zazywal oba leki rownoczesnie i jest mi w stanie napisac, ze jednak nie bedzie tak zle?
czytalam juz na forum o jednym z lekow, jednak strach jest silniejszy, tym bardziej, ze za moment zaczne mieszkac sama ( co prawda sama w pokoju, ale dla mnie ;samotnosc' byla nieznosna przed braniem lekow, boje sie tego co zacznie dziac sie w mojej glowie teraz....)
powinnam chyba problem poruszyc w innym dziale, ale rozpisalam, sie juz tutaj....

pozdrawiam Wszystkich!
Ostatnio edytowano 10 maja 2011, 20:06 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść/problematykę

ELICEA (Escitalopram-Depralin,Lexapro).

przez Lord Kapucyn 10 maja 2011, 20:02
Cześć.

Elicea to escitalopram czyli jeden z lepszych antydepresantów z grupy SSRI, a Tritico CR ma działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe.

Paradoksalnie w początkowych tygodniach przyjmowania leków (zazwyczaj trzy tygodnie) musisz liczyć się z wystąpieniem ewentualnych skutków ubocznych. Zazwyczaj są one łagodne i przemijają przy długotrwałym przyjmowaniu leku. Nie martw się, bo jest to niejako niepisana "norma". Najważniejsze, żebyś przetrzymała ten okres i nie odstawiła leków. Wtedy powinnaś zaobserwować efekt terapeutyczny. ;)
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

ELICEA (Escitalopram-Depralin,Lexapro)

przez Joan616 10 maja 2011, 20:25
tylko widzisz ja strasznie boje sie tego, ze moje mysli, ktore moga sie nasilic, a ja bede wtedy siedziec sama w pokoju nie zaczna mnie prezrastac, rozumiesz?

ELICEA (Escitalopram-Depralin,Lexapro)

przez Lord Kapucyn 10 maja 2011, 20:27
Ten lek nie "pomiesza" Ci w głowie, nie zmieni Twojej osobowości, nie spowoduje natłoku myśli. On działa na biochemię mózgu. Pomoże. Zaufaj mi. ;)

Nie straszę Cię, tylko wyjaśniam czego możesz się spodziewać w początkowej fazie kuracji.

Dużo osób bierze citalopram i escitalopram i chwali sobie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Ahmed 10 maja 2011, 23:22
depresyjny, no ale to już koszty są po byku - ja wiem że na zdrowie sie nie powinno żydzić....ale 3omg to 3 kartony w miesiącu czyli 150 zł
a nie mógł Ci lekarz przepisać czego innego ....parogen albo cuś ??

yoasia, a oprócz esci coś jeszcze łykasz czy tylko to ??? niektóre leki niestety ale osłabiają skutki działania esci
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez miko84 11 maja 2011, 08:50
Zgadzam się z przedmówcą, paroksetyna 20 mg wychodzi ok 15 zł (parogen) na miesiąc, a nie sądzę żeby działanie jakoś odbiegało.
miko84

przez Zenonek 11 maja 2011, 09:12
miko84, Jak tam dzialanie 20 ? Daj czas jeszcze z miesiac i jakby co to moze podbij do 25-30. Byc moze potrzebujesz takiej dawki.

przez Ahmed 11 maja 2011, 10:28
dzisiaj rozpoczynam 3 miesiąc kuracji na esci ..... bywa różnie ... ostanio miałem 3 dni głebokie doła. Skąd sie wział i dlaczego tego nie wiem.
moze to przez moje kombinacje z lekami dodatkowymi Sedam i hydroxizinum. brałem to co noc na sen tak od środy zeszłego tygodnia. Od 2 dni nie biore i stan sie ustabilzował.
Nie mam lęków a to duży sukces w który przestałem prawie wierzyć. Nastrój poza wyzej opisanym pojedyńczym przykładem w miarę OK.
Nadal jednak brak koncetracji i kopa na zpęd. Ale da sie z tym żyć :)
K.
Kwadratullah

przez miko84 11 maja 2011, 14:22
Pobiorę jeszcze jakiś czas 20 mg, na większą dawkę raczej nie zwiększę, ze względu na koszty. Paroksetyna działa na mnie dużo silniej (nawet w mniejszych dawkach) niż escitalopram, więc to by wyszło dużo taniej.
miko84

przez Ahmed 11 maja 2011, 14:25
miko84, a powiedz mi skoro brałeś paroksetyne i działała to dlaczego przeszedłeś na esci ?
K.
Kwadratullah

przez nickyfour13 11 maja 2011, 15:36
biorę elicee 10 mg i w ogóle przestałem odczuwać głód. rano nie jem śniadań, obiad ok. 17 dopiero żebym był w stanie w ogóle go zjeść a na kolacje znów tyle co nic. mozna sobie jakoś poprawić apetyt bo czuje że niedługo znikne na tym leku

Sortuj wg