ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez into the void 07 kwi 2011, 19:21
powiedzmy, że normalnie.. (moge napisać na PW)

a depralin jak wychodzi cenowo?
bo ja za elicee 10mg dałam jakieś cztery dyszki, a pewnie za tydzień podniesie mi dawkę.. za seronil płaciłam 40zł na jakieś 1,5 miesiąca

przez Pinkii 07 kwi 2011, 19:26
into the void napisał(a):a Wam w czym ma pomóc?

Pinkii nadal bierzesz Esci? W ogóle prócz zmian wagi jakie miałam po nim "efekty"?

Mi ma pomóc w nerwicy lękowej, szczególnie na napady paniki. Tak, biorę już 11 miesięcy.
Prócz zmian wagi miałam jeszcze bóle głowy i lekkie mdłości, po ok. pół roku wszystko się ustabilizowało. Czasem miewam gorsze dni, ale ogólnie czuję się normalnie.

Margolka - uważaj bo ja przez pierwsze miesiące na esci nie jadłam prawie NIC. Nie miałam apetytu. A i tak tyłam. Może staraj się uprawiać sport?

Allah- haha :great: Woda zatrzymała mi się na szczęście nie tylko w udach i brzuchu :mrgreen: ;)

Allah napisał(a):w mojej ulotce nie ma nic o tyciu .....ale ja mam depralin (polski zamiennik) ....

Depralin, Lexapro i Elicea to to samo. Ja brałam Depralin, teraz biorę Eliceę bo lepiej się po niej czuję- zapychacze na mnie tak działają.

into the void napisał(a):powiedzmy, że normalnie.. (moge napisać na PW)

bo ja za elicee 10mg dałam jakieś cztery dyszki, a pewnie za tydzień podniesie mi dawkę.. za seronil płaciłam 40zł na jakieś 1,5 miesiąca

Depralin 47zł, Elicea 47zł, Lexapro 90zł- cena za opakowania starczające na miesiąc, czyli ok 28 tabletek.
Obrazek
zbanowany

przez Margolka 07 kwi 2011, 19:38
Tak serio to chciałabym mieć tylko takie problemy jak kilka kilo na plusie. into the void to nie było do Ciebie konkretnie, ot taka myśl rzucona ogólna. Często spotykam się bowiem,ze dziewczyny myślą tylko o jednym jak najbardziej schudnąć i właściwie zastanawiam się po co? Żeby zmieścić się w najmniejszy rozmiar ciuchów? No bo mężczyźni to chyba nie lubią szkieletów. Pewien procent tłuszczu jest niezbędny by kobieta miała ustabilizowaną gospodarkę hormonalną no i wygląd. Niestety piersi to w dużej mierze tkanka tłuszczowa właśnie.Taki przykład z życia, moja koleżanka całe życie się odchudzała. Musiał być rozmiar 34. skóra i kości, brak biustu i oznak kobiecości. Do tej pory nie dane jej było zostać matką i już raczej nie zostanie. Leczyła się, lecz przez lata tak wyniszczyła organizm dietami i ćwiczeniami, że jej marzenia o macierzyństwie legły w gruzach.
och życie czemu tak pędzisz?
nie dajesz sercu oddechu
czy kiedyś za tobą nadążę?
czy umrę nawet w pośpiechu?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ahmed 07 kwi 2011, 19:55
into the void napisał(a):powiedzmy, że normalnie.. (moge napisać na PW)

no to czym sie przejmujesz ??? większość facetów choć sie nie przyzna lubi kobiety z nadmiarem ciała niż jego brakiem .
Ja też sie do nich zaliczam ... lubię, ba uwielbiam gdy kochanego ciała jest zawsze wiecej niż za mało :D
Dzisaij kupiłem Depralin 45,60 zł Elicea podobnie kosztuje.
przeczytałem cała ulotke w Depralinie nie ma informacji o tyciu !!!!!!!!
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez miko84 07 kwi 2011, 20:45
Ja płace 28 zł za 10 mg Pramatisu :P
miko84

przez Margolka 07 kwi 2011, 20:53
Hmm... a ja nie zapłaciłam za Escitil nic, ponoć to drogi środek. Właściwie nie wiem czemu. Zgłosiłam się do lekarza do jednej z filii znanego krakowskiego psychiatryka. Pani doktor po wysłuchaniu moich problemów powiedziała niech pani poczeka przyniosę lekarstwo. I dostałam opakowanie kilkunastu tabletek 20 mg z przeprosinami,ze nie ma mniejszych dawek i żebym sobie to dzieliła na cztery części :)

-- 07 kwi 2011, 20:53 --
nie dajesz sercu oddechu

przez Ahmed 07 kwi 2011, 21:40
Margolka,na cztery części ??? to coś małe masz te dawki ...standard to 10mg .
malutki OT o....jaki ładny, uśmiechniety avatarek
K.
Kwadratullah

przez Margolka 07 kwi 2011, 22:13
Allah rówieśniku prawie :D dawki tylko 5mg, może przez to ,ze kiedyś miałam epizod dość silnej nerwicy lękowej, nie mogłam się położyć bo myślałam, że umrę, jak zasnęłam budził mnie ból w piersi jakbym zawał miała. Wyczytałam,ze Escitil może powodować wzmożony lęk na początku, może lekarka nie chciała ryzykować, mam pod opieką dzieci, codziennie muszę jeździć autem i wozić córkę do szkoły wtedy skutki uboczne nie są zbyt wskazane.
A awatarek... cóż to moje zdjątko sprzed trzech lat z okresu przemian życiowych kiedy czułam się przez jakiś czas bardzo dobrze odzyskując poczucie swojej wartości. Chciałabym zwyczajnie znów do tego wrócić, do szczerego śmiechu i niewymuszonej radości :D
nie dajesz sercu oddechu

przez Ahmed 07 kwi 2011, 23:00
tak tak ...staruszek juz ze mnie .... stary porzadny rocznik 71 :D
No to 5mg może dlatego że Twoja depresja nie jest jakaś duża... albo może faktycznie dlatego że esci wyzwala jakieś ukryte pokłady lęków.
Czasem jak mnie dopadały to można było zwariować.
Ale escii nie upośledza jakos specjalnie czynności motorycznych ....u mnie nawet wzrosła koncetracja... i dzisaj wyhamowałem przed facetem który wbiegł mi prosto pod koła...gdyby zrobił to miesiąc temu jak nie brałem nic to bym go przejechał i zaczął hamowac po 20 m :D
Ładne zdjątko i miła buźka .... :D
K.
Kwadratullah

przez Margolka 07 kwi 2011, 23:25
Sama nie wiem jaka jest moja depresja,wiem tylko, że trwa wiele lat i starałam się z nią radzić. Tłumaczyłam sobie wiele zdarzeń w moim życiu, starając się je racjonalnie wyjaśnić. Mam poczucie humoru i potrafię z siebie żartować, myślę,że to mnie ratuje. Ale to są chwile, ostatnimi czasy większość dnia spędzałam bezczynnie nie mogąc się zebrać by posprzątać, ugotować dzieciom obiad, skupić się na czymkolwiek. Rozkojarzenie kompletne, czasami jąkanie, zapominanie słów. Wyłączanie się, tzn.dziecko do mnie mówi a ja nie odbieram znaczenia.
Troszkę przeżyłam i powolny rozpad małżeństwa i katastrofę gdy wichura zniszczyła mój dom, a ja stałam na gruzowisku nie roniąc jednej nawet łzy. Coś wtedy we mnie umarło. Przez wiele czasu nie potrafiłam płakać. To straszne uczucie, pustka i obojętność.
Ostatnimi czasy jednak łzy powróciły. Pomyślałam... to dobry znak, znowu rodzą się we mnie uczucia. Bo tak naprawdę człowiek, który nie ma uczuć jest trupem.
nie dajesz sercu oddechu

przez miko84 08 kwi 2011, 07:49
Umówcie się na priwie na kawę i po sprawie :mrgreen:
miko84

przez Margolka 08 kwi 2011, 08:12
miko84 sorki za to wywnętrzanie, bo kobieta czasami musi się wygadać :lol: Obiecuję to był ostatni raz. Będę pisać wyłącznie w temacie leku i samopoczucia po nim :P Głębsze myśli przeniosę gdzieś na bloga, w końcu co kogo obchodzi życie innych ludzi, zwłaszcza tych których nie znamy osobiście.

Tak więc dziewiąty dzień escitil 5mg, noc koszmarna, nie mogłam zasnąć, trzy godziny snu za mną...
nie dajesz sercu oddechu

przez Ahmed 08 kwi 2011, 08:55
miko84, dzięki temu co napisała wiemy na co Escii zapisał jej lekarz a że jej troszkę przysłodziłem...tak juz mam. :D

Margolka, no z bezsennoscia to tak będziesz miała ze 3-4 dni potrm przejdzie.
Możesz się wspomóc jakims Clorazepamem albo czymś w ten deseń.
Grunt ze sie trzymasz i chce Ci sie z tym walczyć. :)
K.
Kwadratullah

przez into the void 08 kwi 2011, 10:50
Allah napisał(a):miko84, dzięki temu co napisała wiemy na co Escii zapisał jej lekarz

też tak uważam ; )

ja z kolei śpię bardzo dobrze (dużo też śnię, ale podobnie na seronilu) tyle że długo.. ale ja zawsze dużo spałam, sen jest pewnego rodzaju ucieczką i swego czasu chyba największą przyjemnością.. więc może dlatego

Sortuj wg