ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez inez3 26 mar 2014, 12:29
Good, leki + psychoterapia to atakowanie tej cholery z każdej strony... Ja jutro idę do nowego psychologa, bo do tej pory było dla mnie za rzadko (chodziłam państwowo).

przez lunatic 26 mar 2014, 12:31
wisnia80,
w przypadku FS podobno terapia poznawczo-behawioralna jest skuteczniejsza niz farmakoterapia i daje trwalsze efekty

przez wisnia80 26 mar 2014, 14:02
Chodzę na psychoterapię od blisko roku. Nic to nie daje. Dlatego zdecydowałem się na lek. tzn już dawno miałem przepisane paroksetynę, ale nie chciałem jej brać, bo myślałem, że terapia pomoże. No ale.. brak rezultatów, życie mi przez palce przecieka.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elmopl79 26 mar 2014, 14:18
Hej:)
Lunatic
Jak sie czujesz na paro?Jestes na10mg,czy20?

przez inez3 26 mar 2014, 14:38
elmopl79, a ty jak tam się miewasz? Zakładam, że dobrze skoro cię nie było :).

przez elmopl79 26 mar 2014, 15:20
Inez
Jestem caly czas:)czytam Was codziennie:)
Od trzech dni nie czuje sie za specjalnie,dzisiaj męczą mnie duszności i ogromne napięcie,ale myślę,ze jest to dodatkowo spowodowane kobiecymi sprawami,wlasnie od trzech dni.

Dzisiaj uslyszalam od pani psychiatry(nie na oddziale),ze esci bardzo dlugo sie rozkręca,ze trzeba go dlugo brac,żeby zadzialalo.....p.dr.powiedziala tez,ze cital jest silniejszy od esci...juz kiedys gdzieś slyszalam taka sama tezę... no i powiedziala,ze esci wplywa na prace serca-tak donoszą pacjenci.
Dodala,ze esci wcale nie jest takim rewelacyjnym lekiem jak to opisują badani....
Ja osobiście czuje,ze esci jest slabiutkie(w porównaniu z paro),zupelnie inne dzialanie.Choc lęków nie mam,esci je stlumilo,ale nie tak jak paro....

Pingwin75
To Twoje drugie podejście do esci,prawda?
Jak Ty oceniasz jego dzialanie.Czytalam Twoje posty i na początku x tego co pamietam bylo koszmarnie....Jak dlugo rozkrecalo sie esci u Ciebie do takiego stanu,ze"aż chce sie żyć"....do stanu"normalności?

przez lunatic 26 mar 2014, 16:19
elmopl79,
Nie biore juz paro,mam zmienione na fluoksetyne wreszcie

przez elmopl79 26 mar 2014, 16:31
Lunatic
I jak na fluo?
Dlugo brales to paro?Nie rozkrecilo sie?
Kurcze,ja z paro bylam zadowolona....nawet bardziej niż w tym momencie z esci.

przez lunatic 26 mar 2014, 16:39
elmopl79,
Dopiero dzis biore pierwsza dawke,nie mow mi o paro bo poklocilem sie o to z lekarzem ze 2 lata faszerowal mnie tym,jeden z dwoch lekow ktore najgorzej wspominam,ma pozytywne dzialanie ktore rownie dobrze mozna osiagnac czym innym pozbawionym takiego wplywu na uczucia,a glownie motywacje i energie

-- 26 mar 2014, 15:44 --

Jak mialem przerwe w lekach ostatnio to mi rozjasnial umysl i dotarlo do mnie jak zmarnowalem calkowicie te dwa lata na tym leku,zobojetnil do tego stopnia ze tkwilem tyle czasu w sytuacji ktora byla zla bo mi wszystko bylo obojetne co sie dzieje

przez elmopl79 26 mar 2014, 16:47
Lunatic
Kurcze,u mnie bylo zupelnie inaczej....i skutki uboczne nawet byly lżejsze niż po esci....na paro bylam bardziej pewna siebie,odwazniejsza....ja ten lek wspominam dobrze.
No ale widać nie na wszystkich musi tak dzialac jak podzialal na mnie.
No to dobrze,ze w końcu jestes na fluo....

Lunatic,a czy esci tez na dawac motywacje i energie?Bo ja dzisiaj znowu uslyszalam,ze lepszym lekiem,silniejszym jest cilalopram niż escitalipram.....co lekarz to mowi zupelnie co innego.....

przez lunatic 26 mar 2014, 17:02
elmopl79,
A gdzie tam citalopram jest silniejszy jak za jego dzialanie odpowiada tylko escitalopram,pozostaly skladnik nie wykazuje dzialania p/depresyjnego,
Na energie i motywacje moze dzialac ale tylko dzieki regulacji serotoniny i pozniejszymi zmianami tym wywolanymi,ale bezposrednio na to nie dziala,bo musialby dzialac na noradrenaline i dopamine zeby tak bylo a tego nie robi

przez elmopl79 26 mar 2014, 17:16
No tak mi powiedziala dzisiaj p.dr.ze tak pacjenci jej mówią.
Ja po paro miala wiecej energii niż po esci,naprawdę.

przez lunatic 26 mar 2014, 17:17
Nie wiem jak to wyglada w praktyce,w klasyfikacji SSRI zajmuje posrednie miejsce miedzy aktywizujaca sertralina i fluoksetyna a sedatywna paroksetyna

-- 26 mar 2014, 16:23 --

elmopl79,
No w koncu to jest antydepresant,jak ustepuje depresja to wzrasta energia i motywacja,ale jak ktos go nie bierze na depresje to moze tego nie czuc tak,a Ty przeciez na depresje go nie bierzesz,to nie jest jakies cudo ktore zadziala energetycznie u zdrowych osob

przez dzama 26 mar 2014, 17:37
Lisa_ napisał(a):Hej Wam! Dość dawno się nie odzywałam i nie marudziłam, bo dość dobrze było ;) Ale od dwóch-trzech dni znowu jakiś kryzysowy czas mnie dopada. Najpierw byłam na wyjeździe z rodzinką i zaczęły mi drżeć dłonie. Zauważyłam tez, że jak opóźniłam wzięcie esci o tylko godzinę, bylam cała roztrzęsiona już...
Dziś się dowiedziałam, że mam lekko podwyższoną glukozę na czczo (106) i muszę powtórzyć pomiary, bo powinno być poniżej 100. I tak się wkurzam, że jeszcze mi jakiegoś stanu przedcukrzycowego brakowało w wieku 20 lat... W gratisie do nerwicy

Ja to samo. 3 tyg temu mierzyłam i miałam glukozę na czczo 108 dziś musiałam znowu zmierzyć po obiążeniu glukozy no i na czczo 118 :shock: Zawsze miałam w normię więc się zdziwilam ,że teraz ponad normę..Nie dość,że silna nerwica(chociaż po lekach duzo slabsza) to jeszcze stan przedcukrzycowy w wieku 20 lat :bezradny:

a leki przeciwdepresyjne przypadkiem cukru nie podnoszą? jak to jest?
Strach zdominował moje życie. Odebral marzenia i ambicje...

Sortuj wg