ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 10 mar 2014, 22:25
inez3,
pierwszy antydepresant dostalem w 2004 roku, jasne ze nie zawsze jest zle, w tej chwili nie jest zle, jest nawet dobrze poza wieczorami, nie bardzo dobrze ale dobrze

przez Tojaaa 10 mar 2014, 22:28
Jestem juz.
Dołączam sie do życzeń, niech Wam zawsze świeci słońce. Luki niech rodzinka o Ciebie dba, bo ma skarb w domu :D

No więc popołudnie jak to zazwyczaj lepsze troche. Dzis byłam na super masażu relaksacyjnym, 80 min blogiego wypoczynku. :D warto było. W robocie jakoś przeżyłam dzien, chociaż przez godzinę siedziałam z farelka tak mnie telepalo z zimna czytaj z nerwa. Jakoś musiałam sie ogarnąć a potem szkolenie. Siedzenie w kilkunastoosobowej sali, cisza, ktoś coś referuje i znów takie napięcie bo trzeba siedzieć w bezruchu. No ale to tez za sobą. Czekam co jutro wymyśli doktorka. A mozebprzesadzam, lunatic twierdzi, ze skoro mogę w miarę normalnie funkcjonować, to jednak leki dzialaja

-- 10 mar 2014, 22:30 --

A jak u Was dziewczynki? Widzę, ze całkiem dobrze. Inez, super, pierwszy dzien w robocie nie był najgorszy :D

przez lunatic 10 mar 2014, 22:32
Tojaaa,
troche sie moze z tym pospieszylem, dlatego ze czasem jest tak o czym pisalem ze moznaby wydzielic klika stopni nasilenia objawow, w jednym z nich objawy są nasilone umiarkowanie silnie, nie uniemożliwiają funkcjonowania ale je znacznie utrudniają, po prostu człowiek się męczy mimo ze lek cos tam dziala ale dziala za slabo zeby przejsc na nizszy stopien w tej mojej hierarchii

-- 10 mar 2014, 21:36 --

przypomnialem sobie jak tez kiepsko sie czulem a robilem dwie szkoly w miedzyczasie i z boku tez moglby ktos powiedziec ze leki dobrze dzialaja a tak nie było, robilem ale sie strasznie meczylem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez inez3 10 mar 2014, 23:11
Tojaaa, nie czeka siedzenie przez 3h w piątek. Bez możliwości wyjścia, bo robię za protokolantkę. Już się boje... Podziwiam Cię za pójście na masaż, mnei stresują nawet rzeczy, które wcześniej sprawiały mi przyjemność np. fitness. 3 tygodnie temu chodziłam kilka razy w tyg, ale raz poczułam się na tyle gorzej w trakcie zajęć, że się wystraszyłam i tym o to sposobem wylądowałam u rodziców, a potem już poleciało. Teraz 2 tyg już nie byłam. Boję się, że nie wytrzymam...

A co do działania leków. Dla mnie lepiej tzn., że nie mam objawów. Mam taki charakter, że nie uznaję półśrodków, a w samopoczuciu to już w ogóle. Ja się męcze, męcze się tym, że ciągle jestem skupiona na sobie, że myślę o tym jak się czuje, jak się będę czuła itd. To jest nie do zniesienia. Dzisiaj było ok, ale to napięcie mnie dobija. Lęku może nie bylo, bo nie chciałam uciekać, ale i tak to nie to co było i o co mi chodzi.

przez olcha 10 mar 2014, 23:30
Witam. Jak oceniacie działanie escitalopramu na lęki i myśli obsesyjne?
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

przez Luki_Nerwusik 10 mar 2014, 23:58
Tojaaa napisał(a):Jestem juz.
Dołączam sie do życzeń, niech Wam zawsze świeci słońce. Luki niech rodzinka o Ciebie dba, bo ma skarb w domu :D

Dzięki Tojaaa, ale trochę przesadzasz z tym skarbem :)
Tak może wydawać się z daleka, ale żona nie ma wcale lekko z facetem z nerwicą, chociaż robię co mogę, żeby nie być dla nikogo uciążliwym.
Jak to mówią - cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie :)
Moja pani psycholog też mi polecała masaże relaksacyjne, tylko że ja bym się dziwnie czuł będąc dotykanym przez obcą kobietę, a facetowi nie dałbym się dotknąć wcale :)
Uciekam już do łóżka. Dobrej nocy i kolorowych snów dla wszystkich.
Luki_Nerwusik

przez smutna82 11 mar 2014, 00:16
Tojaaa, czekam na wiesci jak wrocisz od psychola :)
citalopram 40 mg---> 9 styczen

przez inez3 11 mar 2014, 08:37
Nawet nie wyobrażacie sobie jaką jestem wściekła... Wstałam z mniejszym nerwem niż wczoraj i nawet sobie pomyślałam, że esci zaczyna działać... Minęło może 30 min. i się wszystko zesralo mówiąc brzydko. Właśnie dotarłam do pracy i jest mi tak koszmarnie niedobrze, że bleee... Myślałam rano, że bez afobamu dam radę, a tu nic z tego. No szlag by to trafił wszystko. Grrrrr...

przez smutna82 11 mar 2014, 09:09
Ja tez rano wstaje jakas nabuzowana,bez checi do życia grrrr

trzymajcie sie wszyscy i spokojnego dnia dzisiaj Wam życzę :)
citalopram 40 mg---> 9 styczen

przez inez3 11 mar 2014, 09:24
smutna82, no ale jak oceniasz esci, bo widzę, że trochę już bierzesz.

Tak sobie myślę, że może to moje wkurzenie na sytuację to objaw jakiejś zmiany w mózgu? W sensie nie czuje się już tak owladnieta lękiem, a wkurzona, że tak mi się robi...

przez xyz90 11 mar 2014, 09:57
Dzień dobry wszystkim ;) u mnie w miarę stabilnie, chociaż zdarzają się chwilowe gorsze minuty, ale funkcjonuje już normalnie, przesypiam całe noce, uśmiecham się, żartuje, nie boje się sama poruszać, jeździć samochodem. U mnie lek działa, a na początku było na prawdę fatalnie.
inez3, który dzień zażywasz? Musisz pamiętać o czym już wiele osób wspominało, że na początku samopoczucie jest strasznie niestabilne, są dobre dni i na prawdę złe. Też tak miałam
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu
Czas i tak upłynie..

przez Tojaaa 11 mar 2014, 10:17
Cżesc, u mnie rano jak zwykle. Moze taka jestem popieprzona, ze tak bedzie juz zawsze :-| zazdroszczę tym, na kogo esci działa, cieszcie sie chwilami bez kurwicy

Xyz, super, szybko esci zatrybilo

Inez na pewno dasz dzis radę, napisz jak poszlo

Luki :mrgreen: jak tam?

przez krista 11 mar 2014, 10:17
Czesc u mnie dzisiaj niepokój z rana jest tak od kilku dni, a było juz naprawdę dobrze cieszyłam się ze lek się rozkręcił i będzie juz tylko dobrze a tu spadek samopoczucia, mam nadzieję ze to tylko chwilowe i wrócą dni kiedy czułam się normalnie.
Cholera przecież to zaraz będzie pół roku jak łykam esci.

przez inez3 11 mar 2014, 10:31
xyz90, póki co to chyba 8 dzień. Ja wiem, że to początek dopiero, ale dziś wstałam w zdecydowanie lepszym nastroju niż wczoraj. Z tym, że pierwszy raz jestem poirytowana, że mnie dalej coś trzyma... No wkurzona, co chyba jest dobrym objawem zamiast przerażenia...
Bralas może coś wspomagającego na początku esci?
Tojaaa, też dasz radę. Dobrze, że do lekarza idziesz, może coś się w końcu ruszy.
Ostatnio edytowano 11 mar 2014, 10:44 przez inez3, łącznie edytowano 2 razy

Sortuj wg